Ogłoszenia duszpasterskie

Niedziela Świętej Rodziny

27.12.2020

 1. Chcę wyrazić wdzięczność za pomoc w przygotowanie i zaangażowanie w przeżycie świąt Narodzenia Pańskiego o. Kazimierzowi i o. Eugeniuszowi. o. Pawłowi za sprawowane sakramenty i posługę kapłańską, br. Krzysztofowi za przygotowanie świąt w klasztorze, panu Organiście Mieczysławowi Czapli, młodzieży ze wspólnoty Niniwa za przygotowanie dekoracji i wystroju naszego kościoła, panu kościelnemu, panom Ryszardowi Szczudlikowi i Markowi Chorążakowi za osadzenie choinek, strażakom, scholii za cudowną animację muzyczną podczas pasterki, służbie liturgicznej za piękne przygotowanie liturgii, sprzątającym kościół. W Dolinie za przygotowanie kościoła i wystroju Pani Annie Haduch, Pani Bogumile Szczerba i Panu Edwardowi Mazurowi. Wszystkim za okazane dobre serce, poświęcony czas i zaangażowanie serdeczne Bóg zapłać.
 2. W tym tygodniu różaniec w Zahutyniu prowadzi II Róża Pani Teresy Tchórz, w Dolinie w grudniu I Róża Pani Małgorzaty Gosztyła, w styczniu II Róża Pani Mieczysławy Haduch.
 3. W dni powszednie na zakończenie Mszy św. litania i modlitwa do św. Józefa, oraz Suplikacje w intencji ustania pandemii. Msze św. W Zahutyniu w tygodniu o godz. 18.00.
 4. W środę nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej pomocy o godz. 17.40. Zachęcam do składania swoich próśb i podziękowań.
 5. W czwartek ostatni dzień roku kalendarzowego. Zapraszam na Mszę św. i nabożeństwo dziękczynne w Dolinie o godz. 17.00 w Zahutyniu o godz. 18.00.
 6. W piątek Uroczystość Bożej Rodzicielki Maryi – NOWY ROK. Dzień modlitw o pokój na świecie. Przypominam o obowiązku uczestniczenia we Mszy św. Msze św. jak w niedzielę z wyjątkiem, że nie ma Mszy św. o godz. 7.00. W Dolinie dodatkowa Msza św. O godz. 14.00. W piątek z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 7. Jak już wiemy w tym roku nie będzie tradycyjnej kolędy. Zapraszamy rodziny na kolędowanie i spotkanie z kapłanem w naszych kościołach. Harmonogram spotkań wywieszony jest w gablocie i znajduje się na naszej stronie internetowej. Dziś w niedzielę zapraszamy rodziny z Doliny o godz. 16.00 z ulic: Kapryśnej, Mokrej i Pieszej, o godz. 16.30 z ulicy Skromnej. W Zahutyniu o godz. 16.00 rodziny z trasy nr 1 (Wojnar) do 36 (Bodziak), o godz. 16.30 rodziny z trasy nr 34 (Pelc) do 295 (Kałamuccy). W czasie spotkania kapłan będzie błogosławił wodę, proszę o przyniesienie wody w pojemniczkach. W sobotę 02.01 zapraszamy rodziny z Doliny o godz. 16.00 z ulic: Czecha i Orkana od nr 2 do 25, o godz. 16.30 z ulicy Orkana od nr 27 do nr 43a. W Zahutyniu o godz. 16.00 rodziny z trasy: Szyb I od nr 183 (Matuszek) do nr 256a (Moryl), o godz. 16.30 rodziny z trasy: Szyb II od nr 273 (Skrzeszewscy) do nr 252 (Kielar). W przyszłą niedzielę w Dolinie o godz. 16.00 rodziny z ulicy Granicznej od nr 1 do 32, o godz. 16.30 rodziny z ulicy Granicznej od nr 34 do 60. W Zahutyniu o godz. 16.00 rodziny z trasy: od nr 288 (Szczepańcy) do nr 219 (Stojak), o godz. 16.30 rodziny z trasy: od nr 169 (Mielnik) do nr 164 (Rejmin). W czasie spotkania nasi ministranci będą zbierali do puszki ofiary na wyjazd wakacyjny. Będzie też możliwość złożenia ofiary kolędowej.
 8. Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca i zmiana tajemnic różańcowych w Dolinie po Mszy św. O godz. 9.00 w Zahutyniu po sumie.
 9. Bóg zapłać za składane w ostatnim czasie ofiary na kościół i cmentarz oraz cele inwestycyjne. Bóg zapłać za dary do kuchni klasztornej.
 10. Intencje mszalne na ten tydzień.
 11. Wszystkim Parafianom i naszym gościom życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia, oraz radosnego świętowanie w gronie rodzinnym, a obchodzącym w tygodniu imieniny lub urodziny składamy najserdeczniejsze życzenia.