Ogłoszenia duszpasterskie

V Niedziela Wielkanocna

02.05.2021

 1.  Dziś pierwsza niedziela miesiąca i zmiana tajemnic różańcowych oraz nabożeństwo. W Dolinie po Mszy św. o godz. 9.00, w Zahutyniu po sumie.
 2. Dziś rocznica święceń biskupich ks. bpa. Krzysztofa Chudzio. Polecajmy w modlitwach naszego Pasterza.
 3. Zapraszamy na nabożeństwa majowe. Od poniedziałku do soboty nabożeństwo w Dolinie o godz. 16.30, następnie Msza św. W Zahutyniu w tym roku nabożeństwa majowe na zakończenie Mszy św. o godz. 18.00. W niedziele w Zahutyniu nabożeństwa przy kapliczkach o godz. 16.30, dziś u Pani Makar, a za tydzień u Państwa Czaja. W Dolinie w niedziele litania na zakończenie Mszy św. o godz. 9.00.
 4. W tym tygodniu różaniec w Zahutyniu prowadzi I Róża Pani Doroty Szczudlik, w Dolinie w maju III Róża Rodzin Pani Krystyny Witowicz.
 5. Jutro Uroczystość NMP Królowej Polski i nasz parafialny odpust. Msze św. w naszej parafii w porządku niedzielnym. Uroczysta suma odpustowa o godz. 12.00. W tym roku podczas odpustu Słowo Boże głosić będzie o. Piotr Osowski OMI – superior klasztoru Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej w Gorzowie Wielkopolskim. Będzie on również zbierał ofiary przed kościołem na budowę domu pokuty, który w Gorzowie budują oblaci. Za złożone ofiary już dziś składam serdeczne Bóg zapłać.
 6. W czasie sumy odpustowej będziemy modlić się za naszych strażaków z OSP w Zahutyniu. Życząc wszystkim druhnom i druhom Bożego błogosławieństwa oraz szczęśliwych wyjazdów i powrotów z akcji dziękuję za zaangażowanie w życie naszej parafii. Niech św. Florian zawsze czuwa nad Wami.
 7. Katecheza dla dorosłych ze względu na uroczystość odbędzie się we wtorek po Mszy św. wieczornej. Temat katechezy: III Przykazanie Boże – dzień święty dla Boga i rodziny.
 8. Spotkanie lektorów dorosłych w środę po Mszy św. wieczornej w kościele.
 9. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i piątek miesiąca. W pierwszy czwartek w Zahutyniu adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy od godz. 17.30 w intencji powołań, następnie Msza św. z komunią pod dwiema postaciami dla wszystkich wiernych. W pierwszy piątek Msze św. z kazaniem.
 10. Za tydzień Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej, która odbędzie się podczas Mszy św. o godz. 12.00. Proszę wiernych nie związanych z uroczystością o uczestnictwo we Mszy św. niedzielnej o innej godzinie. Informuję również, że ta Msza św. nie będzie transmitowana online.
 11. Bóg zapłać za składane w ostatnim czasie ofiary na kościół i cmentarz oraz cele inwestycyjne. Bóg zapłać za dary do kuchni klasztornej. Została odnowiona wieczna lampka w kościele w Zahutyniu. Dziękuję anonimowym sponsorom za dar serca.
 12. Ogłoszenie Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. 15 marca po raz kolejny ruszyła kampania składania wniosków o dopłaty bezpośrednie. Wnioski należy złożyć w formie elektronicznej za pośrednictwem aplikacji. Aplikacja udostępniona jest na stronie Agencji. Więcej informacji w gablocie ogłoszeń.
 13. Intencje mszalne na ten tydzień.
 14. Wszystkim Parafianom i naszym gościom życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia, oraz radosnego świętowanie w gronie rodzinnym, a obchodzącym w tygodniu imieniny lub urodziny składamy najserdeczniejsze życzenia.