Ogłoszenia duszpasterskie 

VI Niedziela Wielkanocna

Uroczystość I Komunii św. w parafii

09.05.2021

 1. Dziś w naszej parafii uroczystość I Komunii świętej. Podczas sumy 11 uczniów klasy III przyjmie Pana Jezusa po raz pierwszy do swojego serca. Proszę wszystkich o modlitwę w intencji tych dzieci i ich rodzin, aby wytrwały w wierze i miłości do Pana Jezusa i Kościoła.
 2. Od poniedziałku do soboty w naszej parafii biały tydzień, dzieci będą uczestniczyły we Mszy św. o godz. 18.00.
 3. Zapraszamy na nabożeństwa majowe. Od poniedziałku do soboty nabożeństwo w Dolinie o godz. 16.30, następnie Msza św. W Zahutyniu w tym roku nabożeństwa majowe na zakończenie Mszy św. o godz. 18.00. W niedziele w Zahutyniu nabożeństwa przy kapliczkach o godz. 16.30, dziś u Państwa Czaja, a za tydzień u Państwa Chorążaków. W Dolinie w niedziele litania na zakończenie Mszy św. o godz. 9.00.
 4. W tym tygodniu różaniec w Zahutyniu prowadzi II Róża Pani Teresy Tchórz, w Dolinie w maju III Róża Rodzin Pani Krystyny Witowicz.
 5. W czwartek Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy w Zahutyniu od godz. 17.30. Zapraszamy.
 6. W piątek rozpoczęcie nowenny przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Nowenna podczas nabożeństwa majowego.
 7. Za tydzień w niedzielę Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Przed sumą nabożeństwo misyjne.
 8. Bóg zapłać za składane w ostatnim czasie ofiary na kościół i cmentarz oraz cele inwestycyjne. Bóg zapłać za dary do kuchni klasztornej. Bóg zapłać rodzicom dzieci pierwszokomunijnych za dar ołtarza – krzyż procesyjny. Krzyż ten jest wykonany na wzór pastorału, którego używał św. Jan Paweł II.
 9. Składam serdeczne Bóg zapłać wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania i przebiegu odpustu parafialnego. Dziękuję moim współbraciom ojcom Kazimierzowi i Eugeniuszowi oraz bratu Krzysztofowi. Dziękuję rodzicom dzieci pierwszokomunijnych za posprzątanie kościoła, służbie liturgicznej, Panom organiście i kościelnemu, strażakom. Wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób dołożyli serca i czasu wielkie Bóg zapłać.
 10. Intencje mszalne na ten tydzień.
 11. Wszystkim Parafianom i naszym gościom życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia, oraz radosnego świętowanie w gronie rodzinnym, a obchodzącym w tygodniu imieniny lub urodziny składamy najserdeczniejsze życzenia.