Ogłoszenia duszpasterskie

Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

16.05.2021

 1. Dziś Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Przed sumą nabożeństwo misyjne.
 2. Zapraszamy na nabożeństwa majowe. Od poniedziałku do soboty nabożeństwo w Dolinie o godz. 16.30, następnie Msza św. W Zahutyniu w tym roku nabożeństwa majowe na zakończenie Mszy św. o godz. 18.00. W niedziele w Zahutyniu nabożeństwa przy kapliczkach o godz. 16.30, dziś u Państwa Chorążaków, a za tydzień u Państwa Bar. W Dolinie w niedziele litania na zakończenie Mszy św. o godz. 9.00. W czasie nabożeństwa majowego nowenna przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego.
 3. W tym tygodniu różaniec w Zahutyniu prowadzi III Róża Pani Danuty Mołczan, w Dolinie w maju III Róża Rodzin Pani Krystyny Witowicz.
 4. W czwartek Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy w Zahutyniu od godz. 17.30. Zapraszamy.
 5. W czwartek rocznica święceń biskupich ks. bpa Stanisława Jamrozka, a w piątek rocznica ingresu ks. abpa Adama Szala do Bazyliki Archikatedralnej w Przemyślu. Otoczmy naszych Pasterzy modlitwą.
 6. W piątek przypada Uroczystość św. Eugeniusza de Mazenoda – Założyciela Zgromadzenia Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej. Tego dnia swoje imieniny obchodzi o. Eugeniusz. Już dziś składamy Mu najserdeczniejsze życzenia Bożego błogosławieństwa, opieki Niepokalanej i św. Eugeniusza. Msza św. w intencji solenizanta od parafian zostanie odprawiona w przyszłą niedzielę o godz. 12.00.
 7. W sobotę zapraszamy na czuwanie przed Zesłaniem Ducha Świętego. Od godz. 22.30 adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy, od godz. 23.00 czuwanie prowadzone przez młodzież i wspólnotę Domowego Kościoła. O północy uroczysta Msza św. Serdecznie zapraszamy.
 8. Za tydzień Słowo Boże będzie głosił o. Joachim Kusz OMI z Opola. Będzie On również po Mszach św. zbierał ofiary na budowę klasztoru i kościoła – Sanktuarium św. Jana Pawła II w Opolu. Zachęcam do składania ofiar i przyczynienia się do powstania kolejnego dzieła prowadzonego przez Misjonarzy Oblatów.
 9. Kończy się powoli okres wielkanocny, zachęcam do skorzystania ze spowiedzi wielkanocnej tych którzy tego jeszcze nie uczynili. Przypominam, że czas spowiedzi i komunii wielkanocnej trwa do niedzieli Trójcy Przenajświętszej czyli do 30 maja br.
 10. W tym roku Uroczystość Bożego Ciała przypada 3 czerwca. Już dziś informuję o trasach procesji. W Zahutyniu trasa w kierunku krzyżówki: I ołtarz naprzeciw Domu Ludowego, II ołtarz przy kapliczce naprzeciw Państwa Bar, III ołtarz na zatoczce naprzeciw Pana Kmiotka, IV ołtarz koło Państwa Kazimierczaków. W Dolinie procesja ruszy w kierunku ul. Orkana: I ołtarz koło Państwa Czyrwików, II ołtarz koło Państwa Mazurów, III ołtarz koło Państwa Orłowskich i IV ołtarz koło Państwa Kozaków.
 11. Bóg zapłać za składane w ostatnim czasie ofiary na kościół i cmentarz oraz cele inwestycyjne. Bóg zapłać za dary do kuchni klasztornej.
 12. Od wtorku do piątku o. Proboszcz będzie nieobecny. Będzie uczestniczył w Kongresie Polskiej Prowincji Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej w Kodniu. Sprawy pilne proszę załatwiać do poniedziałku.
 13. Ogłoszenie Radnej Miasta i Gminy Zagórz. Zapraszamy na zajęcia Fitness przedział wiekowy 30+. Pierwsze spotkanie  w sali gimnastycznej w Szkole Podstawowej im. Władysława Beliny Prażmowskiego w Zahutyniu, poniedziałek 17 maja 2021 roku godzina 19:00. Proszę o przygotowanie obuwia zmiennego na ćwiczenia. Po konsultacjach z prowadzącą można także zorganizować zajęcia nordicwalking. Osobą prowadząca jest Pani Ela nauczyciel wychowania fizycznego.
 14. Intencje mszalne na ten tydzień.
 15. Wszystkim Parafianom i naszym gościom życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia, oraz radosnego świętowanie w gronie rodzinnym, a obchodzącym w tygodniu imieniny lub urodziny składamy najserdeczniejsze życzenia.