Ogłoszenia duszpasterskie

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

23.05.2021

 1. Dziś Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, która kończy okres wielkanocny. Od jutra w kościele okres zwykły. Dziś w parafii świętujemy imieniny o. Eugeniusza. Uroczysta Msza św. w intencji solenizanta od parafian o godz. 12.00.
 2. Witamy w naszej parafii o. Joachima Kusza OMI z Opola, który głosi nam dziś Słowo Boże. Tak jak zapowiadałem tydzień temu będzie On również po Mszach św. zbierał ofiary na budowę klasztoru i kościoła – Sanktuarium św. Jana Pawła II w Opolu. Zachęcam do składania ofiar i przyczynienia się do powstania kolejnego dzieła prowadzonego przez Misjonarzy Oblatów. Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.
 3. Zapraszamy na nabożeństwa majowe. Od poniedziałku do soboty nabożeństwo w Dolinie o godz. 16.30, następnie Msza św. W Zahutyniu w tym roku nabożeństwa majowe na zakończenie Mszy św. o godz. 18.00. W niedziele w Zahutyniu nabożeństwa przy kapliczkach o godz. 16.30, dziś u Państwa Bar, a za tydzień u Pani Gaworeckiej. W Dolinie w niedziele litania na zakończenie Mszy św. o godz. 9.00.
 4. W tym tygodniu różaniec w Zahutyniu prowadzi IV Róża Pani Czesławy Śnieżek, w Dolinie w maju III Róża Rodzin Pani Krystyny Witowicz.
 5. W poniedziałek święto NMP Matki Kościoła – drugi dzień Zielonych Świątek. Msze św. w naszej parafii w Zahutyniu o godz. 8.00 i 18.00, w Dolinie o godz. 17.00.
 6. W czwartek święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Tego dnia modlimy się za kapłanów i o nowe powołania do życia kapłańskiego.
 7. W czwartek Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy w Zahutyniu od godz. 17.30. Zapraszamy.
 8. W sobotę w naszym Wyższym Seminarium Duchownym Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej w Obrze ks. abp. Stanisław Gądecki, metropolita poznański wyświęci nowych kapłanów i diakonów. Otoczmy kandydatów do święceń modlitwą.
 9. Za tydzień w niedzielę Uroczystość Trójcy Przenajświętszej, kończy się okres spowiedzi i komunii wielkanocnej. Zachęcam do skorzystania ze spowiedzi i komunii wielkanocnej tych, którzy tego jeszcze nie uczynili.
 10. W tym roku Uroczystość Bożego Ciała przypada 3 czerwca. Już dziś informuję o trasach procesji. W Zahutyniu trasa w kierunku krzyżówki: I ołtarz naprzeciw Domu Ludowego, II ołtarz przy kapliczce naprzeciw Państwa Bar, III ołtarz na zatoczce naprzeciw Pana Kmiotka, IV ołtarz koło Państwa Kazimierczaków. W Dolinie procesja ruszy w kierunku ul. Orkana: I ołtarz koło Państwa Czyrwików, II ołtarz koło Państwa Mazurów, III ołtarz koło Państwa Orłowskich i IV ołtarz koło Państwa Kozaków.
 11. Bóg zapłać za składane w ostatnim czasie ofiary na kościół i cmentarz oraz cele inwestycyjne. Bóg zapłać za dary do kuchni klasztornej.
 12. Od piątku do poniedziałku o. Proboszcz będzie nieobecny. Będzie uczestniczył w święceniach kapłańskich w Obrze, oraz spotkaniu przełożonych. Wszystkie sprawy pilne proszę załatwiać do czwartku.
 13. Intencje mszalne na ten tydzień.
 14. Pan Bóg powołał do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej śp. Andrzeja Karbowiaka. Jego pogrzeb we wtorek o godz. 14.00. Wieczny odpoczynek…
 15. Wszystkim Parafianom i naszym gościom życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia, oraz radosnego świętowanie w gronie rodzinnym, a obchodzącym w tygodniu imieniny lub urodziny składamy najserdeczniejsze życzenia.