Ogłoszenia duszpasterskie 

Uroczystość Trójcy Przenajświętszej

30.05.2021

 1. Dziś Uroczystość Trójcy Przenajświętszej, która kończy okres spowiedzi i komunii wielkanocnej.
 2. Zapraszamy na nabożeństwa majowe jeszcze dziś i jutro. W poniedziałek nabożeństwo w Dolinie o godz. 16.30, następnie Msza św. W Zahutyniu nabożeństwo majowe na zakończenie Mszy św. o godz. 18.00. W niedzielę w Zahutyniu nabożeństwo przy kapliczkach o godz. 16.30, dziś ostatnie u Pani Gaworeckiej. W Dolinie w niedzielę litania na zakończenie Mszy św. o godz. 9.00.
 3. W tym tygodniu różaniec w Zahutyniu prowadzi V Róża Pana Zdzisława Bara, w Dolinie w czerwcu I Róża Rodzin Pani Małgorzaty Gosztyła.
 4. W poniedziałek święto Nawiedzenia NMP. Msze św. w naszej parafii w Zahutyniu o godz. 18.00, w Dolinie o godz. 17.00.
 5. We wtorek rozpoczynamy czerwiec – miesiąc Serca Jezusowego. Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa od poniedziałku do soboty na zakończenie Mszy św. wieczornej.
 6. W środę nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17.40. Zapraszam do uczestnictwa i składania swoich próśb i podziękowań.
 7. W czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej – Boże Ciało. Msze św. w naszej parafii w Zahutyniu o godz. 7.00 i 9.00 po Mszy św. procesja do IV ołtarzy, w Dolinie o godz. 14.00 z procesją do IV ołtarzy. W Zahutyniu trasa w kierunku krzyżówki: I ołtarz naprzeciw Domu Ludowego, II ołtarz przy kapliczce naprzeciw Państwa Bar, III ołtarz na zatoczce naprzeciw Pana Kmiotka, IV ołtarz koło Państwa Kazimierczaków. W Dolinie procesja ruszy w kierunku ul. Orkana: I ołtarz koło Państwa Czyrwików, II ołtarz koło Państwa Mazurów, III ołtarz koło Państwa Orłowskich i IV ołtarz koło Państwa Kozaków. Bardzo proszę o przyozdobienie naszych domów, okien, o przygotowanie procesji, o zabranie sztandarów, baldachimu. W tym roku w procesji pójdą tylko sztandary nie zabieramy feretronów i figur. Druhów strażaków proszę o pilnowanie bezpieczeństwa i kierowanie ruchem. W Dolinie odpowiedzialnych dorosłych mężczyzn. Dziewczynki zapraszam do sypania kwiatków, chłopców w komeżkach zapraszamy do dzwonienia dzwonkami. Próba dla dziewczynek sypiących kwiatki we wtorek o godz. 16.00 przy kościele. Przypominam, że święto Bożego Ciała jest świętem nakazanym i tego dnia mamy obowiązek uczestniczenia we Mszy św.
 8. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W pierwszy piątek Msze św. z kazaniem i nabożeństwem do Najświętszego Serca Pana Jezusa w Dolinie o godz. 17.00, w Zahutyniu o godz. 18.00. Od piątku również przez czas oktawy Bożego Ciała Msze św. z procesją wokół kościoła. W niedzielę procesja w Dolinie po Mszy św. o godz. 9.00, w Zahutyniu po sumie.
 9. Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca i zmiana tajemnic różańcowych w Dolinie po Mszy św. o godz. 9.00, w Zahutyniu po sumie.
 10. Bóg zapłać za składane w ostatnim czasie ofiary na kościół i cmentarz oraz cele inwestycyjne. Bóg zapłać za dary do kuchni klasztornej.
 11. Intencje mszalne na ten tydzień.
 12. Wszystkim Parafianom i naszym gościom życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia, oraz radosnego świętowanie w gronie rodzinnym, a obchodzącym w tygodniu imieniny lub urodziny składamy najserdeczniejsze życzenia.