Ogłoszenia duszpasterskie

X Niedziela zwykła

06.06.2021

 1.  Dziś pierwsza niedziela miesiąca i zmiana tajemnic różańcowych w Dolinie po Mszy św. o godz. 9.00, w Zahutyniu po sumie.
 2. Zapraszamy na Msze św. w czasie oktawy Bożego Ciała z procesją wokół kościoła. W Dolinie o godz. 17.00, w Zahutyniu o godz. 18.00. Dziś w niedzielę procesja w Dolinie po Mszy św. o godz. 9.00, w Zahutyniu po sumie.
 3. W tym tygodniu różaniec w Zahutyniu prowadzi VI Róża Pani Krystyny Pelc, w Dolinie w czerwcu I Róża Pani Małgorzaty Gosztyła.
 4. W czerwcu na zakończenie Mszy św. od poniedziałku do soboty litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
 5. W poniedziałek po Mszy św. wieczornej spotkanie lektorów dorosłych w kościele.
 6. W środę nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17.40. Zapraszam do uczestnictwa i składania swoich próśb i podziękowań.
 7. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy w Zahutyniu od godz. 17.30. Serdecznie zapraszamy.
 8. W czwartek na zakończenie oktawy Bożego Ciała, poświęcenie wianków i błogosławieństwo dzieci.
 9. W piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Msze św. w naszej parafii w Zahutyniu o godz. 8.00 i 18.00 z procesją, w Dolinie o godz. 17.00 z procesją. W piątek z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. W piątek również wyrusza z naszej parafii pielgrzymka dzieci pierwszokomunijnych, ministrantów i scholii do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie – Łagiewnikach.
 10. Dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do obchodów Uroczystości Bożego Ciała. Współbraciom Oblatom, strażakom, służbie liturgicznej, kościelnemu, organiście, scholii, dziewczynkom sypiącym kwiaty, niosącym sztandary i baldachim, budowniczym ołtarzy. Wszystkim, którzy uczestniczyli w uroczystości i włożyli swoje serce w jej przygotowanie składam serdeczne Bóg zapłać.
 11. Decyzją o. Prowincjała i Rady Prowincjalnej z naszej wspólnoty parafialnej i zakonnej odchodzą: o. Tomasz Woźny OMI, który został mianowany proboszczem w parafii pw. św. Stanisława Kostki w Lublińcu i br. Krzysztof Kalaczyński OMI, który został skierowany do naszego klasztoru w Warszawie. Od 1 lipca do Zahutynia zostali skierowani: o. Andrzej Noga OMI, który będzie superiorem (przełożonym) wspólnoty zakonnej i o. Karol Bucholc OMI, który został mianowany proboszczem parafii i ekonomem klasztoru.
 12. Bóg zapłać za składane w ostatnim czasie ofiary na kościół i cmentarz oraz cele inwestycyjne. Bóg zapłać za dary do kuchni klasztornej.
 13. Intencje mszalne na ten tydzień.
 14. Pan Bóg powołał do wieczności z naszej parafii śp. Irenę Sokołowską. Wieczny odpoczynek…
 15. Wszystkim Parafianom i naszym gościom życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia, oraz radosnego świętowanie w gronie rodzinnym, a obchodzącym w tygodniu imieniny lub urodziny składamy najserdeczniejsze życzenia.