Ogłoszenia duszpasterskie

 XXII Niedziela zwykła

29.08.2021

 1. W tym tygodniu w Zahutyniu różaniec przed Mszą św. prowadzi VI Róża Pani Krystyny Pelc,
  w Dolinie w sierpniu Róża Rodzin Krystyny Witowicz, a we wrześniu Pani Małgorzaty Gosztyły.
 2. W środę rozpoczynamy nowy rok szkolny i katechetyczny. Uroczysta inauguracja roku szkolnego rozpocznie się Msza świętą w kościele parafialnym o godzinie 8.00. Po Mszy świętej spotkanie społeczności szkolnej w sali gimnastycznej szkoły o godzinie 9.00. Po akademii spotkanie z wychowawcami w klasach. Planowany jest dowóz uczniów autobusem szkolnym. Kurs ranny: godzina 7.25 przystanek przy Petrosanie, godzina 7.30 na skrzyżowaniu do Zahutynia, godz. 7.35 przy szkole. Odwóz dzieci o godzinie 10.30 spod szkoły.
 3. Spotkania grup parafialnych:

– W piątek po wieczornej Mszy św. w salce parafialnej spotkanie Niniwy, zapraszam wszystkich uczniów klas 6/7 przygotowujących się do bierzmowania

– W sobotę zbiórka ministrantów o godz. 10.00 w kościele. Próba scholii o godz. 12.00 w salce.

 1. W środę w Zahutyniu nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17.40.
 2. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W pierwszy czwartek
  w Zahutyniu adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.30. Następnie Msza św. z komunią pod dwiema postaciami dla wszystkich wiernych. W pierwszy piątek Msze św. z kazaniem i nabożeństwem do Najświętszego Serca Pana Jezusa w Dolinie o godz. 17.00, w Zahutyniu o godz. 18.00. W pierwszy piątek kapłańskie odwiedziny chorych od godz. 8.00. Proszę zgłaszać chorych do czwartku.

Do komunii św. będą przygotować się dzieci klasy 3 – 15 maja o godz. 12.00, a rocznica Komunii św. będzie 8 maja – o godz. 12.00. Msze św. w ramach przygotowania dla Nich o 10.30 w niedzielę, na te Mszy św. zapraszam także młodzież przygotowującą się do bierzmowania, czyli klasy 6 i 7.

 1. Dziękuję serdecznie za pomoc przy dożynkach, za upieczone ciasto i wszelkie prace organizacyjne. Wszystkim za wszelkie dobro, by nie pominąć nikogo. Serdeczne Bóg Zapłać.
 2. Informacja dla kandydatów do Rady Parafialnej. Dziękuję za posługę obecnej Rady Parafialnej. Do piątku poproszę o podanie kandydatów z parafii. Wypisujemy imię i nazwisko, i w kopercie – zaklejonej przynosimy osobiście do ojca Proboszcza.
 3. Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca i zmiana tajemnic różańcowych oraz nabożeństwo. W Dolinie po Mszy św. o godz. 9.00, w Zahutyniu po sumie.
 4. Za tydzień w niedzielę kazania głosić będzie o. Andrzej oraz będzie rozprowadzał po Mszach św. przed kościołem kalendarz misyjny na 2022 rok. Ofiary składane przeznaczone są na dzieła Misyjne prowadzane przez Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej. Za ofiarność mówię Bóg zapłać.
 5. W związku z dynamiczną sytuacją w naszym kraju i regionie. Przypominam o zakrywaniu ust i nosa w kościele. Do kościoła zostały zakupione środki dezynfekujące. Proszę o odpowiedzialne podejście
  i przestrzeganie zasad reżimu sanitarnego.
 6. Jest organizowana pielgrzymka do Mejugorie. Informacje na plakacie w gablocie.
 7. Bóg zapłać za składane w ostatnim czasie ofiary na kościół i cmentarz oraz cele inwestycyjne. Bóg zapłać za dary do kuchni klasztornej.
 8. Jest już nowa księga intencji mszalnych na rok 2022. Zachęcam do dokonywania rezerwacji i planowania uroczystości rodzinnych.
 9. Intencje mszalne na ten tydzień.
 10. Wszystkim Parafianom i naszym gościom życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia, oraz radosnego świętowanie w gronie rodzinnym, a obchodzącym w tygodniu imieniny lub urodziny składamy najserdeczniejsze życzenia, a dzieciom i młodzieży życzę radosnego rozpoczęcia Roku Szkolnego.