Ogłoszenia duszpasterskie

          XXIII Niedziela zwykła

05.09.2021

 1. Dziś pierwsza niedziela miesiąca i zmiana tajemnic różańcowych oraz nabożeństwo. W Dolinie po Mszy św. o godz. 9.00, w Zahutyniu po sumie. W tym tygodniu w Zahutyniu różaniec przed Mszą św. prowadzi I Róża Pani Doroty Szczudlik, w Dolinie we wrześniu Pani Małgorzata Gosztyła.
 2. Dziś również po Mszach św. przed kościołem możliwość nabycia oblackiego kalendarza misyjnego na 2022 rok. Ofiary składane przeznaczone są na dzieła Misyjne prowadzane przez Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej. Za ofiarność serca składamy serdeczne Bóg zapłać.
 3. We wtorek po wieczornej Mszy św. spotkanie lektorów. Zachęcam do tej posługi.
 4. W środę w Zahutyniu nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17.40.
 5. W środę święto Narodzenia NMP. W naszym Wyższym Seminarium w Obrze bracia klerycy składać będą śluby wieczyste. Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy w Zahutyniu od godz. 17.30.
 6. W piątek spotkanie młodzieżowej wspólnoty Niniwa i Bierzmowanych o godz. 18.30 w kościele.
 7. W sobotę zbiórka ministrantów o godz. 10.00 w kościele. Próba scholii o godz. 9.00 w salce.
 8. Za tydzień w niedzielę odpust w kościele na Dolinie z racji święta Narodzenia NMP. Msza św. wyjątkowo o godz. 8.30 i 10.00. Procesja eucharystyczna po Mszy św. o godz. 10.00.
 9. Za tydzień przed kościołem do puszek będziemy składali ofiary na pomoc uchodźcom.
 10. Od 23 do 26 września przeżywać będziemy Odnowienie Misji Parafialnych. Już dzisiaj zachęcam do zarezerwowania sobie czasu na ten wyjątkowy duchowy czas. Poprowadzi o. Paweł Gomulak OMI.
 11. Do komunii św. będą przygotować się dzieci klasy 3 – 15 maja o godz. 12.00, a rocznica Komunii św. będzie 8 maja – o godz. 12.00. Msze św. w ramach przygotowania do bierzmowania o 10.30 w niedzielę dla młodzieży z Zahutynia, a o godz. 9.00 dla młodzieży na Dolinie.
 12. Została pomalowana nawa oraz prezbiterium w kościele w Zahutyniu. Z serca wszystkim błogosławię – ofiary na  cele inwestycyjne można złożyć w czasie składki inwestycyjne w 3 niedzielę miesiąca.
 13. Dziękujemy Burmistrzowi Ernestowi Nowakowi za dofinansowanie wyjazdu młodzieży do Kokotka oraz Radnej Anecie Szczepek za pomoc w przygotowaniu projektu.
 14. Bóg zapłać za składane w ostatnim czasie ofiary na kościół i cmentarz oraz cele inwestycyjne. Bóg zapłać za dary do kuchni klasztornej.
 15. Informacja dla kandydatów do Rady Parafialnej. Jeszcze w tym tygodniu poproszę o podanie kandydatów z parafii. Wypisujemy imię i nazwisko, i w kopercie –przynosimy do ojca Proboszcza.
 16. Intencje mszalne na ten tydzień.
 17. Wszystkim Parafianom i naszym gościom życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia, oraz radosnego świętowanie w gronie rodzinnym, a obchodzącym w tygodniu imieniny lub urodziny składamy najserdeczniejsze życzenia.