OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

          XXVI Niedziela zwykła

26.09.2021

 1. Dziś dziękujemy Panu Bogu za łaskę Odnowienia Misji Świętej. Niech dobry Bóg prowadzi nas po drogach wiary, nadziei i miłości, jednocząc Nas przy stole eucharystycznym. Dziękuję o. Pawłowi Gomulakowi OMI za poprowadzenie tego wyjątkowego czasu i życzymy Mu obfitości Bożego błogosławieństwa i opieki Niepokalanej. Szczęść Boże!
 2. W tym tygodniu w Zahutyniu różaniec przed Mszą św. do czwartku prowadzi IV Róża Pani Czesławy Śnieżek, w Dolinie do końca września II Róża Pani Mieczysławy Haduch, w październiku III Róża Rodzin Krystyny Witowicz.
 3. W środę przypada w naszej parafii całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu. O godz. 7.00 Msza św., po Mszy św. wystawienie i adoracja do godz. 18.00, następnie Msza św. wieczorna. Harmonogram wspólnot adorujących wywieszony jest w gablocie. Zapraszamy również do osobistej modlitwy.
 4. W środę w Zahutyniu nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17.40. Zachęcam do składania swoich próśb i podziękowań.
 5. W tym tygodniu przypada piątek i sobota miesiąca.  W pierwszy piątek Msze św. z kazaniem i nabożeństwem do Najświętszego Serca Pana Jezusa w Dolinie o godz. 17.00, w Zahutyniu o godz. 18.30. W pierwszy piątek kapłańskie odwiedziny chorych od godz. 8.00. Proszę zgłaszać chorych do czwartku.
 6. W piątek rozpoczynamy październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Zapraszamy na nabożeństwa w dni powszednie: w Dolinie o godz. 16.30, następnie Msza św., w Zahutyniu jak w ubiegłym roku różaniec o godz. 18.00, następnie Msza św. o godz. 18.30 z kazaniem.

Dzieci będą otrzymywać obrazki z naklejkami po wieczornej Mszy św.

W niedzielę w Dolinie różaniec przed Mszą św. o godz. 9.00, proszę Róże o poprowadzenie modlitwy, natomiast w Zahutyniu nabożeństwa przy kapliczkach o godz. 16.30. Za tydzień 3 października przy kapliczce u Pani Gaworeckiej. Różaniec w Zahutyniu w dni powszednie prowadzą wyznaczone wspólnoty. Proszę o zapoznanie się z miesięcznym grafikiem, który znajduje się w gablocie ogłoszeń.

 1. W piątek spotkanie wspólnoty Niniwa o godz. 19.30 w salce katechetycznej.
 2. W sobotę zbiórka ministrantów o godz. 9.00 w kościele. Próba scholii o godz. 9.00 w salce. Zapraszamy chłopców do służby ministranckiej, a dziewczynki do śpiewu w scholii.
 3. Z racji wspomnienia św. Franciszka z Asyżu patrona miłośników przyrody zapraszam szczególnie dzieci na nabożeństwo i błogosławieństwo zwierząt i ich opiekunów ze swoimi zwierzątkami w sobotę 2 października przy kościele w Zahutyniu o godz. 11.00.
 4. Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca i zmiana tajemnic różańcowych oraz nabożeństwo. W Dolinie po Mszy św. o godz. 9.00, w Zahutyniu po sumie. W tym dniu Radni z Doliny zbierają ofiary na cmentarz w Dolinie. Bóg zapłać.
 5. Za tydzień będziemy gościć o. Patryka Osadnika OMI z Kokotka. Wygłosi Słowo Boże oraz w piątek spotka się z Niniwą, a w sobotę z ministrantami naszej parafii. Życzymy Mu błogosławionego czasu pośród nas.

Za tydzień zbiórka przed kościołem na diecezjalne Radio Fara.

 1. Bóg zapłać za składane w ostatnim czasie ofiary na kościół i cmentarz oraz cele inwestycyjne. Bóg zapłać za dary do kuchni klasztornej.
 2. Intencje mszalne na ten tydzień.
 3. Do wieczności odeszła: śp. Ryszarda Bartosik (l. 64). Wieczny odpoczynek…
 4.  Wszystkim Parafianom i naszym gościom życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia, oraz radosnego świętowanie w gronie rodzinnym, a obchodzącym w tygodniu imieniny lub urodziny składamy najserdeczniejsze życzenia.