Ogłoszenia duszpasterskie

UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA 

26.11.2023

 1. Dziś ostatnia niedziela roku liturgicznego Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Po Mszy św. w Dolinie o godz. 9.00 i w Zahutyniu po sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu i akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Za publiczne odnowienie aktu można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Dzisiejsza uroczystość to także święto patronalne Akacji Katolickiej oraz Liturgicznej Służby Ołtarza, Lektorów, Psałterzystów oraz Scholi. Dziękujemy wszystkim, którzy są zaangażowani w te wspólnoty duszpasterskie i życzymy wytrwałości w podjętych posługach.
 2. W tym tygodniu różaniec w Zahutyniu prowadzi IV Róża Pani Czesławy Śnieżek, w Dolinie w grudniu I Róża Pani Małgorzaty Gosztyła.
 3. W środę nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej pomocy o godz. 17.40. Zachęcam do składania swoich próśb i podziękowań. W dni powszednie po Mszą św. rozpocznie się nowenna do Niepokalanej.
 4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.

W pierwszy czwartek w Zahutyniu od godz. 17.30 adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy w intencji powołań. Msza św. z komunią pod dwiema postaciami dla wszystkich wiernych. W tym dniu modlimy się z okazji imienin Ojca Andrzeja Nogi OMI. Życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Niepokalanej.

W pierwszy piątek Msze św. z kazaniem i nabożeństwem do Najświętszego Serca Pana Jezusa w Dolinie o godz. 17.00, w Zahutyniu o godz. 18.00, przed Mszą św. możliwość skorzystania ze spowiedzi św. od godz. 17.00 w Zahutyniu, od 16.30 w Dolinie. Odwiedziny chorych od 8.00.

W pierwszą sobotę Nabożeństwo I soboty miesiąca. 17.15 – Różaniec z rozważaniem oraz o 18.00 Msza święta.

 1. Za tydzień rozpoczynamy Adwent. W czasie Adwentu zapraszamy na Roraty o godz. 18.00 (w poniedziałki, środy i piątki dla dzieci). Zachęcam do wzięcia udziału najmłodszych parafian, a także całe rodziny. Dzieci otrzymują plansze na którą codziennie naklejają obrazek. Będziemy losować figurki MB oraz Roratka, który na końcu trafi do najgorliwszego uczestnika Rorat. Serdecznie zapraszam. W sobotę Msza św. o godz. 7.00 – Roraty dla dorosłych.
 2. Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca i zmiana tajemnic różańcowych w Dolinie po Mszy św. o godz. 9.00, w Zahutyniu po sumie.
 3. Nasza Parafia przyłącza się do akcji organizowanej przez Radną Miasta i Gminy Zagórz panią Anetę Szczepek: Podziel się dobrem na święta – Zbiórka na rzecz DPS dla dzieci nieuleczalnie chorych w Brzozowie. Produkty można przynosić do 18 grudnia do kościoła w kolejne niedziele 26 listopada oraz 10 grudnia.
 4. Zbliża się czas porządkowania grobów po Uroczystości Wszystkich Świętych. Został na parkingu ustawiony stojak na znicze, który będzie do użytku dla wszystkich. Dziękujemy Ofiarodawcom i Dobrodziejom naszej wspólnoty.
 5. Przypominam o Konkursie na Lampion Adwentowy – można wykonać go technikom dowolną. Ocenimy i Nagrodzimy lampiony 8 grudnia wraz z poświęceniem medalików dla dzieci Komunijnych.
 6. Od I Niedzieli Adwentu (od 3 grudnia) zmieni się układ Mszy Świętych

w Zahutyniu: godz. 7.00, godz. 11.00 (Msza św. dla Rodzin z dziećmi)   oraz godz. 15.00

w Dolinie: godz. 9.00

 1. Intencje mszalne w gablocie oraz na stronie parafialnej.
 2. Wszystkim Parafianom i naszym gościom życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia, oraz radosnego świętowanie w gronie rodzinnym, a obchodzącym w tygodniu imieniny lub urodziny składamy najserdeczniejsze życzenia.

 

Ogłoszenia duszpasterskie

I Niedziela Adwentu

03.12.2023

 1. Dziś pierwsza niedziela miesiąca i zmiana tajemnic różańcowych w Dolinie po Mszy św. o godz. 9.00, w Zahutyniu po sumie. W tym tygodniu różaniec w Zahutyniu prowadzi V Róża Pana Zdzisława Bara, w Dolinie w grudniu I Róża Pani Małgorzaty Gosztyła.
 2. Rozpoczynamy Adwent i Nowy Rok Duszpasterski, pt.: ,,Uczestniczę we wspólnocie Kościoła.” W czasie Adwentu zapraszamy na Roraty o godz. 18.00 (w poniedziałki, środy i piątki dla dzieci). Zachęcam do wzięcia udziału najmłodszych parafian, a także całe rodziny. Dzieci otrzymują plansze na którą codziennie naklejają obrazek. Będziemy losować figurki MB oraz Roratka, który na końcu trafi do najgorliwszego uczestnika Rorat. W sobotę Msza św. o godz. 7.00 – Roraty dla dorosłych.
 3. We wtorek w salce katechetycznej warsztaty dekorowania lampionów. Zapisy u Ojca Proboszcza.
 4. W środę nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej pomocy o godz. 17.40. Zachęcam do składania swoich próśb i podziękowań. W dni powszednie po Mszą św. rozpocznie się nowenna do Niepokalanej.
 5. Przypominam o Konkursie na Lampion Adwentowy – można wykonać go technikom dowolną. Ocenimy i Nagrodzimy lampiony 8 grudnia. Ogłaszamy konkursy na Rodzinną Szopkę Bożonarodzeniową (zbudowaną własnoręcznie z dowolnych materiałów).
 6. W czwartek w Zahutyniu Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy od godz. 17.30.
 7. W piątek Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP – to święto patronalne Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej. Msze św. w naszej parafii w Zahutyniu o godz. 18.00. W Uroczystość zapraszamy na GODZINĘ ŁASKI do kościoła – adorację Najświętszego Sakramentu od 12.00 do 13.00 w Zahutyniu. W piątek podczas Uroczystej Mszy św. o godz. 18.00 dzieci pierwszokomunijne otrzymają poświęcone medaliki z wizerunkiem Matki Bożej Niepokalanej. Nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 8. W piątek spotkanie młodzieżowej wspólnoty Niniwa w salce katechetycznej.
 9. Zbiórka ministrantów w sobotę o godz. 10.00 w kościele, a scholii po porannej Mszy św.
 10. Proszę, aby do kontenerów nie wrzucać doniczek z ziemią; doniczki zabieramy, a kwiaty z ziemią pozostawiamy przy kontenerach. Zostaną zabrane, a ziemia wykorzystana.
 11. Nasza Parafia przyłącza się do akcji organizowanej przez Radną Miasta i Gminy Zagórz panią Anetę Szczepek: Podziel się dobrem na święta – Zbiórka na rzecz DPS dla dzieci nieuleczalnie chorych w Brzozowie. Produkty można przynosić do 18 grudnia do kościoła w kolejne niedziele 10 grudnia.
 12. Od I Niedzieli Adwentu (od 3 grudnia) zmienił się układ Mszy Świętych:

w Zahutyniu: godz. 7.00, godz. 11.00 oraz godz. 15.00

w Dolinie: godz. 9.00

 1. Bóg zapłać za składane w ostatnim czasie ofiary na kościół i cmentarz oraz cele inwestycyjne. Bóg zapłać za dary do kuchni klasztornej.
 2. Intencje mszalne w gablocie lub na stronie internetowej.
 3. Wszystkim Parafianom i naszym gościom życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia, oraz radosnego świętowanie w gronie rodzinnym, a obchodzącym w tygodniu imieniny lub urodziny składamy najserdeczniejsze życzenia.