Ogłoszenia duszpasterskie

NIEDZIELA LAETARE

IV Niedziela Wielkiego Postu

19.03.2023r.

 

 1. W tym tygodniu różaniec w Zahutyniu prowadzi I Róża, w Dolinie w marcu I Róża. Dzisiaj nabożeństwo misyjne o godz. 11.40 oraz zbiórka do puszek dla młodzieży.
 2. 2. W poniedziałek Uroczystość św. Józefa Oblubieńca NMP. Msze św. w Zahutyniu o godz. 18.00, w Dolinie o godz. 17.00. Modlimy się w intencji Ojców.
 3. W środę nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17.40.
 4. W czwartek Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy od godz. 17.30.
 5. Zapraszamy w Wielkim Poście na nabożeństwa pasyjne. Droga Krzyżowa w piątki, w Dolinie o godz. 16.30, a w Zahutyniu o godz. 17.30, po nabożeństwie Eucharystia. Drogę Krzyżową prowadzi w tym tygodniu Matki Różańcowe. Gorzkie Żale w niedziele w Dolinie przed Mszą św. o godz. 8.30, w Zahutyniu o godz. 14.30 z kazaniem pasyjnym i potem Msza św. Za pobożne uczestnictwo w Drodze Krzyżowej i Gorzkich Żalach można zyskać odpust zupełny.
 6. Ogłaszam konkurs plastyczny na palmę wielkanocną i makietę Bożego grobu. Wykonane i podpisane palmy oraz makiety przynosimy do szkoły do 29 marca.
 7. Bóg zapłać za składane w ostatnim czasie ofiary na kościół i cmentarz oraz cele inwestycyjne. Bóg zapłać za dary do kuchni klasztornej. Ofiary na kwiaty do Bożego Grobu można składać do koszyczka przy ołtarzu św. Eugeniusza. Za ofiary składamy Bóg zapłać. Za tydzień składka inwestycyjna przeznaczona będzie na podłączenie do kanalizacji sanitarnej kościoła w Zahutyniu.
 8. W sobotę Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Msze św. w Zahutyniu o godz. 18.00, w Dolinie o godz. 17.00. Uroczystość Zwiastowania Pańskiego to Dzień Świętości Życia modlimy się o poszanowanie ludzkiego życia od chwili poczęcia do naturalnej śmierci. Zapraszamy do podjęcia duchowej adopcji dziecka poczętego. Za ławkami na stoliku są deklaracje do wypełnienia. Po wypełnieniu w domu przynosimy do kościoła i w sobotę wrzucamy do koszyczka. Deklaracje zostaną podczas Mszy św. o godz. 18.00 przyniesione do ołtarza, a podejmujący duchową adopcję pobłogosławieni. W tym dniu poświęcenie książeczek dzieci przygotowujących się do I Komunii świętej.
 9. W nocy z soboty na niedzielę zmiana czasu na letni (z 2.00 na 3.00).
 10. Intencje mszalne na ten tydzień.
 11. Zmarł śp. Marek Chorążak z Zahutynia. Pogrzeb w poniedziałek o godz. 14.00, różaniec przed Mszą św. o godz. 13.15. W niedzielę o 17.30 – różaniec w kościele. Wieczny odpoczynek racz Jej dać Panie.
 12. Wszystkim Parafianom i naszym gościom życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia, oraz radosnego świętowanie w gronie rodzinnym, a obchodzącym w tygodniu imieniny lub urodziny składamy najserdeczniejsze życzenia.