Ogłoszenia duszpasterskie 17.01.2021

Ogłoszenia duszpasterskie

II Niedziela zwykła

17.01.2021

 1. Dziś po Mszy św. o godz. 10.30 spotkanie rodziców dzieci pierwszokomunijnych. Ze względu na spotkanie nabożeństwo misyjne wyjątkowo w czwartą niedzielę miesiąca 24 stycznia przed sumą o godz. 11.40.
 2. W tym tygodniu różaniec w Zahutyniu prowadzi V Róża Pana Zdzisława Bara, w Dolinie w styczniu II Róża Pani Mieczysławy Haduch.
 3. W dni powszednie na zakończenie Mszy św. litania i modlitwa do św. Józefa, oraz Suplikacje w intencji ustania pandemii.
 4. We wtorek wspomnienie św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa. Pamiętajmy w tym dniu w modlitwie o naszych Pasterzach i całej Archidiecezji.
 5. W środę nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17.40. Zapraszamy.
 6. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy w Zahutyniu od godz. 17.30.
 7. W czwartek wspomnienie liturgiczne św. Agnieszki, dziewicy i męczennicy. To także dzień babci i dziadka. Składamy zatem naszym babciom i dziadkom najserdeczniejsze życzenia Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej oraz życzymy zdrowia i sił na dalsze lata.
 8. Bóg zapłać za składane w ostatnim czasie ofiary na kościół i cmentarz oraz cele inwestycyjne. Bóg zapłać za dary do kuchni klasztornej. Bóg zapłać za ofiary kolędowe.
 9. Wyrazem troski o życie naszej parafii jest podjęcie się dyżuru sprzątania kościoła. Bardzo proszę wszystkie rodziny o podjęcie się tego zadania. W gablocie wywieszony jest harmonogram z podziałem na rodziny. Zasady sprzątania i zbiórki na kwiaty do ołtarza zostają bez zmian.
 10. Za tydzień w niedzielę po Mszach św. przed kościołem zbiórka do puszek na rzecz poszkodowanych w trzęsieniu ziemi w Chorwacji. Zbiórkę organizuje Caritas.
 11. Intencje mszalne na ten tydzień.
 12. Wszystkim Parafianom i naszym gościom życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia, oraz radosnego świętowanie w gronie rodzinnym, a obchodzącym w tygodniu imieniny lub urodziny składamy najserdeczniejsze życzenia.

Ogłoszenia duszpasterskie 10.01.2021

Ogłoszenia duszpasterskie

Niedziela Chrztu Pańskiego

10.01.2021

 1. Dziś Niedziela Chrztu Pańskiego, która kończy okres Bożego Narodzenia. Tradycyjnie śpiewamy kolędy do 2 lutego oraz w kościele pozostaje dekoracja bożonarodzeniowa.
 2. W tym tygodniu różaniec w Zahutyniu prowadzi IV Róża Pani Czesławy Śnieżek, w Dolinie w styczniu II Róża Pani Mieczysławy Haduch.
 3. W dni powszednie na zakończenie Mszy św. litania i modlitwa do św. Józefa, oraz Suplikacje w intencji ustania pandemii.
 4. W poniedziałek po Mszy św. wieczornej w kościele katecheza dla dorosłych. Temat katechezy: Dekalog – dziesięć słów Boga.
 5. W środę nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17.40. Zapraszamy.
 6. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy w Zahutyniu od godz. 17.30.
 7. Za tydzień w niedzielę po Mszy św. o godz. 10.30 spotkanie rodziców dzieci pierwszokomunijnych. Ze względu na spotkanie nabożeństwo misyjne wyjątkowo w czwartą niedzielę miesiąca 24 stycznia przed sumą o godz. 11.40.
 8. Zapraszamy rodziny na kolędowanie i spotkanie z kapłanem w naszych kościołach. Harmonogram spotkań wywieszony jest w gablocie i znajduje się na naszej stronie internetowej. Dziś w niedzielę zapraszamy w Dolinie o godz. 16.00 rodziny z ulicy Kusocińskiego od nr 1 do 15, o godz. 16.30 rodziny z ulicy Kusocińskiego od nr 16 do 23a. W Zahutyniu o godz. 16.00 rodziny z trasy: od nr 86 (Górska) do 97 (Tworzydlak), o godz. 16.30 rodziny z trasy od nr 108 (Makar) do 120 (Niemczyk).W czasie spotkania kapłan będzie błogosławił wodę, proszę o przyniesienie wody w pojemniczkach. W piątek 15.01 zapraszamy rodziny z Zahutynia o godz. 16.00 z trasy od nr 107 (Dąbrowiecka) do nr 131 (Baran), o godz. 16.30 rodziny z trasy od nr 132 (Kopański) do nr 144 (Rak). To ostatnie spotkania kolędowe. W czasie spotkania nasi ministranci będą zbierali do puszki ofiary na wyjazd wakacyjny. Będzie też możliwość złożenia ofiary kolędowej.
 9. Bóg zapłać za składane w ostatnim czasie ofiary na kościół i cmentarz oraz cele inwestycyjne. Zaktualizowana lista darczyńców za rok 2020 wywieszona jest w gablocie. Od dziś składane ofiary wpisywane będą na nową listę za rok 2021. Bóg zapłać za dary do kuchni klasztornej. Bóg zapłać za ofiary kolędowe.
 10. Intencje mszalne na ten tydzień.
 11. Wszystkim Parafianom i naszym gościom życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia, oraz radosnego świętowanie w gronie rodzinnym, a obchodzącym w tygodniu imieniny lub urodziny składamy najserdeczniejsze życzenia.

Ogłoszenia duszpasterskie 03.01.2021

Ogłoszenia duszpasterskie

II Niedziela po Narodzeniu Pańskim 

03.01.2021

 1. Dziś pierwsza niedziela miesiąca i zmiana tajemnic różańcowych w Dolinie po Mszy św. o godz. 9.00 w Zahutyniu po sumie.
 2. Bóg zapłać o. Pawłowi Gomulakowi OMI z głoszone dziś Słowo Boże i pomoc duszpasterską w czasie Świąt Bożego Narodzenia. Serdecznie dziękujemy i zawsze zapraszamy do naszej parafii.
 3. W tym tygodniu różaniec w Zahutyniu prowadzi III Róża Pani Danuty Mołczan, w Dolinie
  w styczniu II Róża Pani Mieczysławy Haduch. Jednocześnie informuję, że zelatorem III Róży Rodzin w Dolinie została Pani Krystyna Witowicz.
 4. W dni powszednie na zakończenie Mszy św. litania i modlitwa do św. Józefa, oraz Suplikacje w intencji ustania pandemii.
 5. W środę Uroczystość Objawienia Pańskiego – święto Trzech Króli. Podczas każdej Mszy św. poświęcenie wody, kredy i kadzidła. Uroczystość Objawienia Pańskiego jest świętem nakazanym, a więc mamy obowiązek w tym dniu uczestniczenia we Mszy św. Msze św. jak w każdą niedzielę, włącznie z Mszą św. we wtorek o godz. 17.00 w Dolinie.
 6. W święto Objawienia Pańskiego w ramach kazania świadectwem pracy misyjnej w Boliwii będzie dzielić się siostra Daria ze zgromadzenia sióstr serafitek. Siostry w Boliwii prowadzą dom dla dzieci, których rodzice odsiadują wyroki w zakładach karnych. Siostra Daria pochodzi z Tarnawy, także jej rodzina mieszka w Zahutyniu. Po Mszach św. przed kościołem siostra będzie zbierała ofiary na cele misyjne.
 7. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. W Zahutyniu od godz. 17.30 adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy w intencji powołań. O godz. 18.00 Msza św. z komunią pod dwiema postaciami dla wszystkich wiernych.
 8. W czwartek po Mszy św. w kościele spotkanie lektorów dorosłych. Zapraszam lektorów i wszystkich chętnych, którzy chcą służyć wspólnocie przez czytanie Słowa Bożego podczas liturgii.
 9. Za tydzień niedziela Chrztu Pańskiego, która kończy okres Bożego Narodzenia.
 10. Już dziś zapowiadam i zapraszam na katechezę dla dorosłych w poniedziałek 11.01 po Mszy św. wieczornej w kościele. Temat katechezy: Dekalog – dziesięć słów Boga.
 11. Jak już wiemy w tym roku nie będzie tradycyjnej kolędy. Zapraszamy rodziny na kolędowanie i spotkanie z kapłanem w naszych kościołach. Harmonogram spotkań wywieszony jest w gablocie i znajduje się na naszej stronie internetowej. Dziś w niedzielę zapraszamy rodziny z Doliny o godz. 16.00 z ulicy: Granicznej od nr 1 do 32, o godz. 16.30 z ulicy Granicznej od nr 34 do 60. W Zahutyniu o godz. 16.00 rodziny z trasy
  nr 288 (Szczepańscy) do 219 (Stojak), o godz. 16.30 rodziny z trasy: od nr 169 (Mielnik) do nr 164 (Rejmin). W czasie spotkania kapłan będzie błogosławił wodę, proszę o przyniesienie wody w pojemniczkach. W piątek 08.01 zapraszamy rodziny z Doliny o godz. 16.00 z ulicy: Wolności od nr 66 do 95b, o godz. 16.30 z ulicy Wolności od nr 96 do 103. W Zahutyniu o godz. 16.00 rodziny z trasy: od nr 289 (Kułak) do 160 (Śnieżek),
  o godz. 16.30 rodziny z trasy: od nr 223 (Szymańscy) do 27 (Szmyd). W sobotę 09.01 zapraszamy rodziny z Doliny o godz. 16.00 z ulic: Podjazd, Zielna, Ukryta, o godz. 16.30 z ulicy Spornej. W Zahutyniu o godz. 16.00 rodziny z trasy: od nr 47 (Chmielarczyk) do 33 (Skrobot), o godz. 16.30 rodziny z trasy: od nr 69 (Janowicz) do 306 (Błażejowscy). W przyszłą niedzielę w Dolinie o godz. 16.00 rodziny z ulicy Kusocińskiego od nr 1 do 15, o godz. 16.30 rodziny z ulicy Kusocińskiego od nr 16 do 23a. W Zahutyniu o godz. 16.00 rodziny z trasy: od nr 86 (Górska) do 97 (Tworzydlak), o godz. 16.30 rodziny z trasy od nr 108 (Makar) do 120 (Niemczyk). W czasie spotkania nasi ministranci będą zbierali do puszki ofiary na wyjazd wakacyjny. Będzie też możliwość złożenia ofiary kolędowej.
 12. Bóg zapłać za składane w ostatnim czasie ofiary na kościół i cmentarz oraz cele inwestycyjne. Bóg zapłać za dary do kuchni klasztornej. Bóg zapłać za ofiary kolędowe.
 13. Intencje mszalne na ten tydzień.
 14. Pan Bóg powołał do wieczności z naszej parafii śp. Władysława Kopacza. Wieczny odpoczynek…
 15. Wszystkim Parafianom i naszym gościom życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia, oraz radosnego świętowanie w gronie rodzinnym, a obchodzącym w tygodniu imieniny lub urodziny składamy najserdeczniejsze życzenia.

Ogłoszenia duszpasterskie 27.12.2020

Ogłoszenia duszpasterskie

Niedziela Świętej Rodziny

27.12.2020

 1. Chcę wyrazić wdzięczność za pomoc w przygotowanie i zaangażowanie w przeżycie świąt Narodzenia Pańskiego o. Kazimierzowi i o. Eugeniuszowi. o. Pawłowi za sprawowane sakramenty i posługę kapłańską, br. Krzysztofowi za przygotowanie świąt w klasztorze, panu Organiście Mieczysławowi Czapli, młodzieży ze wspólnoty Niniwa za przygotowanie dekoracji i wystroju naszego kościoła, panu kościelnemu, panom Ryszardowi Szczudlikowi i Markowi Chorążakowi za osadzenie choinek, strażakom, scholii za cudowną animację muzyczną podczas pasterki, służbie liturgicznej za piękne przygotowanie liturgii, sprzątającym kościół. W Dolinie za przygotowanie kościoła i wystroju Pani Annie Haduch, Pani Bogumile Szczerba i Panu Edwardowi Mazurowi. Wszystkim za okazane dobre serce, poświęcony czas i zaangażowanie serdeczne Bóg zapłać.
 2. W tym tygodniu różaniec w Zahutyniu prowadzi II Róża Pani Teresy Tchórz, w Dolinie w grudniu I Róża Pani Małgorzaty Gosztyła, w styczniu II Róża Pani Mieczysławy Haduch.
 3. W dni powszednie na zakończenie Mszy św. litania i modlitwa do św. Józefa, oraz Suplikacje w intencji ustania pandemii. Msze św. W Zahutyniu w tygodniu o godz. 18.00.
 4. W środę nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej pomocy o godz. 17.40. Zachęcam do składania swoich próśb i podziękowań.
 5. W czwartek ostatni dzień roku kalendarzowego. Zapraszam na Mszę św. i nabożeństwo dziękczynne w Dolinie o godz. 17.00 w Zahutyniu o godz. 18.00.
 6. W piątek Uroczystość Bożej Rodzicielki Maryi – NOWY ROK. Dzień modlitw o pokój na świecie. Przypominam o obowiązku uczestniczenia we Mszy św. Msze św. jak w niedzielę z wyjątkiem, że nie ma Mszy św. o godz. 7.00. W Dolinie dodatkowa Msza św. O godz. 14.00. W piątek z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 7. Jak już wiemy w tym roku nie będzie tradycyjnej kolędy. Zapraszamy rodziny na kolędowanie i spotkanie z kapłanem w naszych kościołach. Harmonogram spotkań wywieszony jest w gablocie i znajduje się na naszej stronie internetowej. Dziś w niedzielę zapraszamy rodziny z Doliny o godz. 16.00 z ulic: Kapryśnej, Mokrej i Pieszej, o godz. 16.30 z ulicy Skromnej. W Zahutyniu o godz. 16.00 rodziny z trasy nr 1 (Wojnar) do 36 (Bodziak), o godz. 16.30 rodziny z trasy nr 34 (Pelc) do 295 (Kałamuccy). W czasie spotkania kapłan będzie błogosławił wodę, proszę o przyniesienie wody w pojemniczkach. W sobotę 02.01 zapraszamy rodziny z Doliny o godz. 16.00 z ulic: Czecha i Orkana od nr 2 do 25, o godz. 16.30 z ulicy Orkana od nr 27 do nr 43a. W Zahutyniu o godz. 16.00 rodziny z trasy: Szyb I od nr 183 (Matuszek) do nr 256a (Moryl), o godz. 16.30 rodziny z trasy: Szyb II od nr 273 (Skrzeszewscy) do nr 252 (Kielar). W przyszłą niedzielę w Dolinie o godz. 16.00 rodziny z ulicy Granicznej od nr 1 do 32, o godz. 16.30 rodziny z ulicy Granicznej od nr 34 do 60. W Zahutyniu o godz. 16.00 rodziny z trasy: od nr 288 (Szczepańcy) do nr 219 (Stojak), o godz. 16.30 rodziny z trasy: od nr 169 (Mielnik) do nr 164 (Rejmin). W czasie spotkania nasi ministranci będą zbierali do puszki ofiary na wyjazd wakacyjny. Będzie też możliwość złożenia ofiary kolędowej.
 8. Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca i zmiana tajemnic różańcowych w Dolinie po Mszy św. O godz. 9.00 w Zahutyniu po sumie.
 9. Bóg zapłać za składane w ostatnim czasie ofiary na kościół i cmentarz oraz cele inwestycyjne. Bóg zapłać za dary do kuchni klasztornej.
 10. Intencje mszalne na ten tydzień.
 11. Wszystkim Parafianom i naszym gościom życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia, oraz radosnego świętowanie w gronie rodzinnym, a obchodzącym w tygodniu imieniny lub urodziny składamy najserdeczniejsze życzenia.

Ogłoszenia duszpasterskie 13.12.2020

Ogłoszenia duszpasterskie 

III Niedziela Adwentu

13.12.2020

 1. W czasie Adwentu zapraszamy na Roraty. W tym roku ze względu na epidemię nie ma tradycyjnych Rorat dla dzieci, natomiast odprawiamy Msze św. Roratnie we wtorek i czwartek o godz. 18.00, oraz w sobotę o godz. 7.00 tradycyjne Roraty dla dorosłych, po których wspólnota Domowego Kościoła zaprasza nas na słodkie wypieki, a brat Krzysztof na gorące kakao i herbatkę adwentową.
 2. Roraty dla dzieci w tym roku w formie internetowej. Od poniedziałku do piątku o godz. 19.00 na naszej stronie internetowej. Zachęcam do wzięcia udziału najmłodszych parafian, a także całe rodziny.
 3. W tym tygodniu różaniec w Zahutyniu prowadzi VI Róża Pani Krystyny Pelc, w Dolinie w grudniu I Róża Pani Małgorzaty Gosztyła.
 4. W dni powszednie na zakończenie Mszy św. litania i modlitwa do św. Józefa, oraz Suplikacje w intencji ustania pandemii.
 5. W poniedziałek po Mszy św. wieczornej w kościele katecheza dla dorosłych. Temat katechezy: Sakramenty służby – kapłaństwo, małżeństwo. Serdecznie zapraszamy.
 6. W środę nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej pomocy o godz. 17.40. Zachęcam do składania swoich próśb i podziękowań.
 7. W czwartek w Zahutyniu Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy od godz. 17.30.
 8. W piątek od godz. 8.30 przedświąteczne kapłańskie odwiedziny chorych w domach. W czasie epidemii odwiedziny tylko na zaproszenie. Prosimy chorych zgłaszać w zakrystii lub telefonicznie do czwartku.
 9. Za tydzień trzecia niedziela miesiąca, przed sumą nabożeństwo misyjne o 11.40.
 10. Przed kościołem można nabyć poświęcone opłatki wigilijne. W tym roku ze względu na pandemię opłatki są do nabycia tylko w kościele. Ofiary składane przeznaczone będą na cele inwestycyjne, szczególnie na opłaty ogrzewania.
 11. Zachęcam do skorzystania ze spowiedzi przedświątecznej. Spowiedź w naszej parafii odbędzie się w następujące dni: w poniedziałek 21 grudnia w Dolinie od 16.00 do 17.30, w Zahutyniu we wtorek 22 grudnia i w środę 23 grudnia od 16.30 do 18.00.
 12. Już dziś informujemy o porządku Mszy św. świątecznych, tak aby każdy mógł zaplanować udział w Eucharystii. Msze św. pasterskie odprawione zostaną: w Dolinie tradycyjnie 24 grudnia o godz. 22.00, w Zahutyniu pasterki o godz. 21.00 dla seniorów i rodzin z dziećmi i tradycyjnie o północy. Porządek Mszy św. w święta: 25 grudnia w Uroczystość Bożego Narodzenia o godz. 9.00 w Dolinie, w Zahutyniu o godz. 10.30, 12.00 i 15.00 tego dnia nie ma Mszy św. o godz. 7.00. II dzień świąt: w Dolinie o godz. 9.00 i 14.00, w Zahutyniu w porządku niedzielnym. 27 grudnia w niedzielę św. Rodziny Msze św. w Dolinie o godz. 9.00 i 14.00, w Zahutyniu jak w każdą niedziele.
 13. Jak już wiemy w tym roku nie będzie tradycyjnej kolędy. Zapraszamy rodziny na kolędowanie i spotkanie z kapłanem w naszych kościołach. Harmonogram spotkań wywieszony jest w gablocie i znajduje się na naszej stronie internetowej. Kto by jednak chciał zaprosić kapłana do domu na katechezę rodzinną proszony jest o indywidualny kontakt. Na stoliku za ławkami znajdują się kartki ze zgłoszeniem i zasadami. Wypełnione przynosimy do zakrystii do przyszłej niedzieli 20 grudnia. Jeśli zgłoszą się chętni zostanie ustalony termin katechezy.
 14. Za tydzień przed kościołem będzie możliwość nabycia kalendarza Ochotniczej Straży Pożarnej w Zahutyniu. Wysłuchajmy ogłoszenia Zarządu.
 15. Bóg zapłać za składane w ostatnim czasie ofiary na kościół i cmentarz oraz cele inwestycyjne. Bóg zapłać za dary do kuchni klasztornej.
 16. W imieniu organizatorów i wolontariuszy składam serdeczne Bóg zapłać wszystkim, którzy przyłączyli się do akcji zbiórki na rzecz DPS w Brzozowie. Niech za okazane dobro Pan Bóg Wam pobłogosławi.
 17. Intencje mszalne na ten tydzień.
 18. Wszystkim Parafianom i naszym gościom życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia, oraz radosnego świętowanie w gronie rodzinnym, a obchodzącym w tygodniu imieniny lub urodziny składamy najserdeczniejsze życzenia.