Ogłoszenia duszpasterskie 13.10.2019

Ogłoszenia duszpasterskie

XXVIII Niedziela zwykła

13.10.2019

 1. Dziś w całej Polsce obchodzimy XIX Dzień Papieski. Po Mszach św. przed kościołem zbierane są ofiary na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia – stypendia dla zdolnej, ale ubogiej młodzieży. Ofiary zbiera młodzież ze wspólnoty Niniwa, za które już dziś składamy serdeczne Bóg zapłać.
 2. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe w dni powszednie: w Dolinie o godz. 16.30 , następnie Msza św., w Zahutyniu o godz. 18.00, następnie Msza św. W niedzielę w Dolinie różaniec przed Mszą św. o godz. 9.00, proszę róże o poprowadzenie modlitwy, natomiast w Zahutyniu nabożeństwa przy kapliczkach o godz. 16.30, dziś przy kapliczce u Państwa Czaja. Za tydzień kapliczka u Państwa Chorążaków.
 3. W poniedziałek przypada Dzień Edukacji Narodowej. Wszystkim nauczycielom i pracownikom naszej szkoły dziękujemy za wielki trud włożony w wychowanie najmłodszych, oraz życzymy Bożego błogosławieństwa, światła Ducha Świętego w dalszej pracy.
 4. W środę kolejna rocznica święceń biskupich ks. abp. Józefa Michalika. Pamiętajmy w naszych modlitwach o naszym pasterzu.
 5. W piątek o godz. 19.30 spotkanie młodzieżowej wspólnoty Niniwa w domu katechetycznym.
 6. W sobotę zbiórka ministrantów o godz. 10.00 w kościele. Zapraszamy nowych kandydatów do służby ministranckiej już z klasy I i II Szkoły Podstawowej.
 7. Bóg zapłać za składane w ostatnim czasie ofiary na kościół i cmentarz. Dziękuję za złożone ofiary na ogrzewanie kościoła w Zahutyniu, a Radnym za przeprowadzenie zbiórki. Po podliczeniu wszystkich wpłat poinformuję za tydzień ile udało się zebrać. W przypadku dokonania wpłaty na konto bankowe parafii Zahutyń na rzecz inwestycji montażu instalacji gazowej w kościele - można skorzystać z odliczenia wpłaconej kwoty od dochodu  w rozliczeniu rocznym PIT (w załączniku PIT/O)  i odzyskać zapłacony podatek. Jest to traktowane jako darowizna pieniężna na cele kultu religijnego. Żeby skorzystać z odliczenia od dochodu należy wpisać w tytule przelewu lub na dowodzie wpłaty na rachunek bankowy parafii następującą treść: „darowizna na cele kultu religijnego” lub „darowizna na remont/ogrzewanie kościoła”. Kwota odliczenia nie może przekroczyć 6% całorocznego dochodu. Bóg zapłać za dary do kuchni klasztornej.
 8. Przypominamy, że trwa konkurs plastyczny z okazji miesiąca różańcowego. Podpisane prace składamy w szkole, lub w zakrystii do 15 października czyli do wtorku. Prace już zgłoszone możemy podziwiać w kościele. Rozstrzygnięcie konkursu pod koniec października.
 9. Na stoliku za ławkami są wyłożone kartki na wypominki. Można zabrać do domu wypełnić, abyśmy w listopadzie objęli modlitwą wszystkich zmarłych z naszych rodzin. Proszę, aby wypisywać wyraźnie i nie odmieniać imion. Wypełnione kartki przynosimy do zakrystii. Bóg zapłać za złożone przy tej okazji ofiary.
 10. Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych. Bardzo serdecznie proszę o uporządkowanie nagrobków swoich zmarłych, i nie wyrzucanie do kontenerów ciężkich odpadów oraz ziemi z doniczek. Proszę w miarę możliwości o zabieranie śmierci do domów, to z pewnością zmniejszy koszty utrzymania cmentarza.
 11. Intencje mszalne na ten tydzień.
 12. Wszystkim Parafianom i naszym Gościom życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia oraz radosnego świętowanie w gronie rodzinnym, a obchodzącym w tygodniu imieniny i urodziny składamy najserdeczniejsze życzenia.

Ogłoszenia duszpasterskie 06.10.2019

Ogłoszenia duszpasterskie

XXVII Niedziela zwykła

06.10.2019

 1. Dziś pierwsza niedziela miesiąca i zmiana tajemnic różańcowych. W Dolinie po Mszy św. o godz. 9.00, w Zahutyniu po sumie o godz. 12.00.
 2. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe w dni powszednie: w Dolinie o godz. 16.30 , następnie Msza św., w Zahutyniu o godz. 18.00, następnie Msza św. W niedzielę w Dolinie różaniec przed Mszą św. o godz. 9.00, proszę róże o poprowadzenie modlitwy, natomiast w Zahutyniu nabożeństwa przy kapliczkach o godz. 16.30, dziś przy kapliczce u Pani Zofii Makar. Za tydzień kapliczka u Państwa Czaja.
 3. W poniedziałek wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej.
 4. W piątek o godz. 19.30 spotkanie młodzieżowej wspólnoty Niniwa w domu katechetycznym.
 5. W sobotę zbiórka ministrantów o godz. 10.00 w kościele. Zapraszamy nowych kandydatów do służby ministranckiej już z klasy I i II Szkoły Podstawowej.
 6. Za tydzień w całej Polsce będziemy obchodzić XIX Dzień Papieski. Po Mszach św. przed kościołem zbierane będą ofiary na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia – stypendia dla zdolnej, ale ubogiej młodzieży. Ofiary zbierać będzie młodzież ze wspólnoty Niniwa, za które już dziś składamy serdeczne Bóg zapłać.
 7. Bóg zapłać za składane w ostatnim czasie ofiary na kościół i cmentarz. Dziękuję za złożone ofiary na ogrzewanie kościoła w Zahutyniu, a Radnym za przeprowadzenie zbiórki. Druga tura zbiórki w sobotę 12 października od godz. 10.00 do 13.00. Radni odwiedzą domy parafian na ul. Wolności, Szyb i Łany. W przypadku dokonania wpłaty na konto bankowe parafii Zahutyń na rzecz inwestycji montażu instalacji gazowej w kościele - można skorzystać z odliczenia wpłaconej kwoty od dochodu  w rozliczeniu rocznym PIT (w załączniku PIT/O)  i odzyskać zapłacony podatek. Jest to traktowane jako darowizna pieniężna na cele kultu religijnego. Wystarczy dokonać przelewu bankowego (z konta swojego na konto parafii) lub wpłacić np. na poczcie określoną kwotę na rachunek bankowy parafii. Żeby skorzystać z odliczenia od dochodu należy wpisać  w tytule przelewu lub na dowodzie wpłaty na rachunek bankowy parafii następującą treść: „darowizna na cele kultu religijnego” lub „darowizna na remont/ogrzewanie kościoła”. Kwota odliczenia nie może przekroczyć 6% całorocznego dochodu. Numer rachunku bankowego parafii dostępny jest na stronie parafii www.zahutyn.oblaci.pl. Bóg zapłać za dary do kuchni klasztornej.
 8. Przypominamy, że trwa konkurs plastyczny z okazji miesiąca różańcowego. Zadanie polega na wykonaniu dowolną techniką ilustracji przedstawiającej jedną wybraną tajemnicę różańcową. Podpisane prace składamy w szkole, lub w zakrystii do 15 października. Rozstrzygnięcie konkursu pod koniec października.
 9. Intencje mszalne na ten tydzień.
 10. Wszystkim Parafianom i naszym Gościom życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia oraz radosnego świętowanie w gronie rodzinnym, a obchodzącym w tygodniu imieniny i urodziny składamy najserdeczniejsze życzenia.

Ogłoszenia duszpasterskie 29.09.2019

Ogłoszenia duszpasterskie 

XXVI Niedziela zwykła

29.09.2019

 1. We wtorek rozpoczynamy październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Zapraszamy na nabożeństwa w dni powszednie: w Dolinie o godz. 16.30 , następnie Msza św., w Zahutyniu mała zmiana nabożeństwa o godz. 18.00, następnie Msza św. W niedzielę w Dolinie różaniec przed Mszą św. o godz. 9.00, proszę róże o poprowadzenie modlitwy, natomiast w Zahutyniu nabożeństwa przy kapliczkach o godz. 16.30, za tydzień 6 października przy kapliczce u Pani Zofii Makar.
 2. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W pierwszy czwartek o godz. 18.30 w Zahutyniu Msza św., z Komunią św. pod dwiema postaciami dla wszystkich wiernych. Przed Mszą św. różaniec w intencji powołań.
 3. W pierwszy piątek od godz. 8.30 kapłańskie odwiedziny chorych w domach. Nowych chorych proszę zgłaszać do czwartku. Msze św. z kazaniem w Dolinie o godz. 17.00, w Zahutyniu o godz. 18.30.
 4. W piątek o godz. 19.30 spotkanie młodzieżowej wspólnoty Niniwa w domu katechetycznym.
 5. W sobotę zbiórka ministrantów o godz. 10.00 w kościele. Zapraszamy nowych kandydatów do służby ministranckiej już z klasy I i II Szkoły Podstawowej.
 6. W piątek w liturgii wspominamy św. Franciszka z Asyżu patrona ekologów i miłośników przyrody. Z tej okazji zapraszam w sobotę o godz. 12.00 na parking przy kościele wszystkich opiekunów ze swoimi zwierzątkami. Będziemy dziękowali Bogu za dzieło stworzenia
  i pobłogosławimy nasze zwierzęta. Zapraszam szczególnie wszystkie dzieci.
 7. Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca i zmiana tajemnic różańcowych. W Dolinie po Mszy św. o godz. 9.00, w Zahutyniu po sumie o godz. 12.00.
 8. Bóg zapłać za składane w ostatnim czasie ofiary na kościół i cmentarz. Bóg zapłać za dary do kuchni klasztornej.
 9. W październiku Firma ELBO z Sanoka rozpocznie montaż instalacji gazowej w kościele w Zahutyniu. Wartość tego przedsięwzięcia to ok. 30 tyś zł. Proszę parafian o pomoc w realizacji. Nasi Radni Parafialni przeprowadzą zbiórkę na ten cel odwiedzając domy parafian:
  w sobotę 5 października od godz. 10.00 do 13.00 odwiedzą domy w Zahutyniu (wioska), w sobotę 12 października od godz. 10.00 do 13.00 odwiedzą domy parafian na ul. Wolności, Szyb i Łany. Proszę o dobre przyjęcie Radnych i wyrozumiałość. To poważna inwestycja, która ma nam wszystkim służyć na lata. Kto by chciał wesprzeć inwestycję przelewem bankowym na konto parafii prosimy w tytule dopisać „na ogrzewanie”. Już dziś za okazane dobro składam Bóg zapłać. W Dolinie planowane jest ogrzewanie w postaci elektrycznej dmuchawy.
 10. Ogłaszamy konkurs plastyczny z okazji miesiąca różańcowego. Zadanie polega na wykonaniu dowolną techniką ilustracji przedstawiającej jedną wybraną tajemnicę różańcową. Podpisane prace składamy w szkole, lub w zakrystii do 15 października. Rozstrzygnięcie konkursu pod koniec października.        
 11. Intencje mszalne na ten tydzień.
 12. W tym tygodniu do wieczności z naszej wspólnoty Bóg powołał: śp. Ryszarda Czubka i śp. Romana Hydzika. Wieczny odpoczynek…
 13. Wszystkim Parafianom i naszym Gościom życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia oraz radosnego świętowanie w gronie rodzinnym, a obchodzącym w tygodniu imieniny i urodziny składamy najserdeczniejsze życzenia.

Ogłoszenia duszpasterskie 22.09.2019

Ogłoszenia duszpasterskie

XXV Niedziela zwykła

22.09.2019

 1. Zapraszamy dziś na piknik rodzinny, który odbędzie się przy Domu Ludowym od godz. 15.00. Podczas pikniku Panie z Koła Gospodyń Wiejskich będą promowały zdrową żywność. Czeka nas wiele atrakcji, szczególnie dla dzieci, oraz dobra zabawa i wspaniała muzyka.
 2. W tym tygodniu różaniec przed Mszą św. w Zahutyniu prowadzi V Róża Pana Zdzisława Bara. W Dolinie we wrześniu I Róża Pani Małgorzaty Gosztyła.
 3. W środę o godz. 17.40 nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Zachęcam do składania swoich próśb i podziękowań.
 4. W piątek o godz. 19.00 spotkanie młodzieżowej wspólnoty Niniwa w domu katechetycznym. Informuję, że animatorem wspólnoty młodzieżowej została Antonina Kobiałka. Prezesem ministrantów został Oskar Szmyd, a jego zastępcą Mikołaj Izdebski. Gratulujemy i życzymy owocnej posługi.
 5. Bóg zapłać za składane w ostatnim czasie ofiary na kościół i cmentarz. Bóg zapłać za dary do kuchni klasztornej.
 6. W październiku Firma ELBO z Sanoka rozpocznie montaż instalacji gazowej w kościele w Zahutyniu. Wartość tego przedsięwzięcia to ok. 30 tyś zł. Proszę parafian o pomoc w realizacji. Nasi Radni Parafialni przeprowadzą zbiórkę na ten cel odwiedzając domy parafian: w sobotę 5 października od godz. 10.00 do 13.00 odwiedzą domy w Zahutyniu (wioska), w sobotę 12 października od godz. 10.00 do 13.00 odwiedzą domy parafian na ul. Wolności, Szyb i Łany. Proszę o dobre przyjęcie Radnych i wyrozumiałość. To poważna inwestycja, która ma nam wszystkim służyć na lata. Kto by chciał wesprzeć inwestycję przelewem bankowym na konto parafii prosimy w tytule dopisać „na ogrzewanie”. Już dziś za okazane dobro składam Bóg zapłać. W Dolinie planowane jest ogrzewanie w postaci elektrycznej dmuchawy, po wybraniu konkretnej propozycji poinformuję o kosztach
  i planowanej zbiórce.  
 7. Intencje mszalne na ten tydzień.
 8. Wszystkim Parafianom i naszym Gościom życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia oraz radosnego świętowanie w gronie rodzinnym, a obchodzącym w tygodniu imieniny i urodziny składamy najserdeczniejsze życzenia.

Ogłoszenia duszpasterskie 15.09.2019

Ogłoszenia duszpasterskie

XXIV Niedziela zwykła

15.09.2019

 1. Dziś w niedzielę odpust w kościele na Dolinie. Msza św. odpustowa o godz. 9.00, po Mszy św. procesja eucharystyczna. W tym roku odpust poprowadzi i przez całą niedzielę głosi będzie Słowo Boże O. Jan Wlazły OMI – Dyrektor Sekretariatu Powołań z Poznania.
 2. W tym tygodniu różaniec przed Mszą św. w Zahutyniu prowadzi IV Róża Pani Czesławy Śnieżek. W Dolinie we wrześniu I Róża Pani Małgorzaty Gosztyła.
 3. We wtorek spotkanie Rady Parafialnej w klasztorze o godz. 19.00. Zapraszam wszystkich Radnych.
 4. W środę o godz. 17.40 nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Zachęcam do składania swoich próśb i podziękowań.
 5. W piątek o godz. 19.00 spotkanie młodzieżowej wspólnoty Niniwa w domu katechetycznym.
 6. W sobotę o godz. 10.00 zbiórka ministrantów w domu katechetycznym.
 7. W sobotę po Mszy św. wieczornej spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas VII i VIII SP. Na spotkanie zapraszam również uczniów klas VI SP, którzy rozpoczynają w naszej parafii przygotowanie do bierzmowania.
 8. Zapraszamy za tydzień w niedzielę 22.09 na piknik rodzinny, który odbędzie się przy Domu Ludowym od godz. 15.00. Podczas pikniku Panie z Koła Gospodyń Wiejskich będą promowały zdrową żywność. Czeka nas wiele atrakcji, szczególnie dla dzieci, oraz dobra zabawa i wspaniała muzyka. Więcej informacji na plakacie. Zachęcamy dzieci do wzięcia udziału w konkursie plastycznym na plakat o zdrowej żywności. Prace składamy do 16.09 w naszej szkole.
 9. Bóg zapłać za składane w ostatnim czasie ofiary na kościół i cmentarz. Zaktualizowana lista darczyńców wywieszona jest w gablocie. Bóg zapłać za dary do kuchni klasztornej.
 10. Zachęcamy do udziału w głosowaniu na Koło Gospodyń Wiejskich w Zahutyniu w plebiscycie na Koło Gospodyń Wiejskich Roku. Głosy można oddawać do środy 18.09 do godz. 20.00. Więcej informacji na plakacie.
 11. Intencje mszalne na ten tydzień.
 12. W tym tygodniu do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej Pan Bóg powołał śp. Katarzynę Gruba. Wieczny odpoczynek…
 13. Wszystkim Parafianom i naszym Gościom życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia oraz radosnego świętowanie w gronie rodzinnym, a obchodzącym w tygodniu imieniny i urodziny składamy najserdeczniejsze życzenia.