Ogłoszenia duszpasterskie 16.06.2019

Ogłoszenia duszpasterskie 

Uroczystość Trójcy Przenajświętszej 

16.06.2019

 1. Dziś Uroczystość Trójcy Przenajświętszej, która kończy okres Komunii św. i spowiedzi wielkanocnej. Dziś także rozpoczynamy Misję Świętą. Witamy bardzo serdecznie naszych misjonarzy O. Pawła Gomulaka OMI z Opola i O. Janusza Napierałę OMI z Laskowic Pomorskich. Oddajemy się ich posłudze i zawierzamy ich trud Niepokalanej. Plan Misji Świętej znajduje się w gablocie i na naszej stronie internetowej oraz wyłożony jest na stoliku za ławkami.
 2. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe. W Zahutyniu od poniedziałku do soboty po Mszy św. wieczornej, w niedziele po sumie. W Dolinie w niedziele po Mszy św. o godz. 8.30.
 3. W tym tygodniu różaniec przed Mszą św. w Zahutyniu prowadzi III Róża Pani Danuty Mołczan. Proszę także pozostałe róże o poprowadzenie różańca przed Mszą św. o godz. 10.00. W Dolinie
  w czerwcu I Róża Pani Małgorzaty Gosztyła.
 4. W środę zakończenie roku szkolnego. Msza św. o godz. 8.00, po Mszy św. uroczystości w szkole. Zapraszamy wszystkich uczniów, nauczycieli i rodziców.
 5. W czwartek Uroczystość Bożego Ciała. W Zahutyniu Msze św. o godz. 7.00 i o godz. 9.00 z procesją do czterech ołtarzy. W tym roku pójdziemy w dół wioski w stronę krzyżówki: I Ołtarz na zatoczce naprzeciw Domu Ludowego, II Ołtarz przy kapliczce naprzeciw Państwa Bar, III Ołtarz na zatoczce naprzeciw Pana Kmiotka, IV Ołtarz przy posesji Państwa Kaźmierczaków. Proszę o przygotowanie ołtarzy. W Dolinie Msza św. z procesją o godz. 14.00. I Ołtarz przy świetlicy, II Ołtarz parking przy cmentarzu, III Ołtarz przy posesji Państwa Cypcarz, IV Ołtarz kapliczka przy zjeździe do kościoła (proszę o przygotowanie rodzin przed wiaduktem). Bardzo proszę o przyozdobienie naszych domów, okien, o przygotowanie procesji, o zabranie sztandarów, baldachimu. Druhów strażaków proszę o pilnowanie bezpieczeństwa i kierowanie ruchem. W Dolinie odpowiedzialnych dorosłych mężczyzn. Dziewczynki zapraszam do sypania kwiatków, chłopców w komeżkach zapraszamy do dzwonienia dzwonkami.
 6. W czasie oktawy Bożego Ciała Msze św. wieczorne z procesją eucharystyczną.
 7. W piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Ks. Arcybiskup udzielił dyspensy.
 8. Za tydzień w niedzielę po zakończeniu Misji Świętej od godz. 17.00 Festyn Parafialny przy Domu Ludowym. Zapraszamy całe rodziny. Najmłodszych parafian zapraszamy do kącika zabawy – strefa dla dzieci całkowicie darmowa, dorosłych i młodzież zapraszamy do zabawy tanecznej. Czeka nas mnóstwo atrakcji w tym kulinarnych i mile spędzony wspólnie czas.
 9. Bóg zapłać za składane w ostatnim czasie ofiary na kościół i cmentarz. Bóg zapłać za dary do kuchni klasztornej. Jak widzimy przed kościołem stoi oblacki krzyż. Bardzo dziękuję Panu Piotrowi Czaja za wykonanie krzyża.
 10. W związku z występującymi od dłuższego czasu utrudnieniami z polaczeniami telefonów sieci komórkowych prosimy mieszkańców Zahutynia o zgłaszanie problemów swoim operatorom. Jest potrzebne ponad 50 indywidualnych zgłoszeń, aby operatorzy zgłosili problem do Urzędu Komunikacji Elektronicznej.
 11. Intencje mszalne na ten tydzień.
 12. Wszystkim Parafianom i naszym Gościom życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia oraz radosnego świętowanie w gronie rodzinnym, a obchodzącym w tygodniu imieniny i urodziny składamy najserdeczniejsze życzenia.

Ogłoszenia duszpasterskie 09.06.2019

Ogłoszenia duszpasterskie

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

09.06.2019

 1. Dziś Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, która kończy okres wielkanocny. Za tydzień Uroczystość Trójcy Przenajświętszej, która kończy okres Komunii św. i spowiedzi wielkanocnej.
 2. Jutro święto NMP Matki Kościoła, drugi dzień zielonych świątek. Msze św. w Zahutyniu o godz. 8.00 i 18.00, w Dolinie o godz. 17.00.
 3. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe. W Zahutyniu od poniedziałku do soboty po Mszy św. wieczornej, w niedziele po sumie. W Dolinie w niedziele po Mszy św. o godz. 8.30.
 4. W tym tygodniu różaniec przed Mszą św. w Zahutyniu prowadzi II Róża Pani Teresy Tchórz. W Dolinie w czerwcu I Róża Pani Małgorzaty Gosztyła.
 5. W środę o godz. 17.40 nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Zachęcam do uczestnictwa i składania swoich próśb i podziękowań.
 6. W czwartek święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. W tym dniu modlimy się o uświęcenie kapłanów oraz o nowe powołania do życia kapłańskiego i zakonnego.
 7. Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy w intencji Misji Parafialnej w czwartek od godz. 17.30.
 8. Spotkanie kandydatów do sakramentu bierzmowania z klas VI i VII SP w piątek po Mszy św. wieczornej w kościele. Proszę zabrać indeksy i kartki uczestnictwa we Mszy św. niedzielnej.
 9. Wyjazd ministrantów na basen w sobotę o godz. 9.15.
 10. W sobotę spotkanie wspólnoty młodzieżowej Niniwa o godz. 19.00 w klasztorze.
 11. Za tydzień rozpoczynamy w naszej parafii bardzo ważny czas Misji Świętej, która potrwa do kolejnej niedzieli. Zachęcam do zarezerwowania sobie czasu na nabożeństwa i nauki. Jeśli ktoś nie ma planu Misji, można zabrać sobie ze stolika na końcu ławek. Proszę o indywidulaną modlitwę za Misjonarzy, którzy będą ją głosić i o owoce tego świętego czasu w naszej parafii i rodzinach.
 12. Informuję, że w Zahutyniu od poniedziałku funkcję kościelnego obejmie Pan Krystian Latusek. Przejmie on też dotychczasowe obowiązki grabarza Pana Antoniego Szczepka. Panu Antoniemu dziękujemy za wieloletnią ofiarną służbę w parafii oraz życzymy zdrowia i Bożego błogosławieństwa. Panu Krystianowi życzymy wytrwałości.
 13. Zbliża się Uroczystość Bożego Ciała, którą celebrować będziemy w czasie Misji Świętej. Już dziś podaję trasę procesji w Zahutyniu. W tym roku pójdziemy w dół wioski w stronę krzyżówki: I Ołtarz na zatoczce naprzeciw Domu Ludowego, II Ołtarz przy kapliczce naprzeciw Państwa Bar, III Ołtarz na zatoczce naprzeciw Pana Kmiotka, IV Ołtarz przy posesji Państwa Kaźmierczaków.
 14. Bóg zapłać za składane w ostatnim czasie ofiary na kościół i cmentarz. Bóg zapłać za dary do kuchni klasztornej. W tym tygodniu będą trwały prace przy montowaniu misyjnego krzyża oblackiego, oraz nowego konfesjonału.
 15. W ubiegłą niedzielę 2 czerwca w Sali „Górnik” w Sanoku odbył się Finał XVII Dziecięcego Festiwalu Piosenki Religijnej i Patriotycznej im. Ks. Tomasz Grzywy pod hasłem: „Śpiewajmy Bogu i Ojczyźnie” – był to konkurs powiatowy – zespół składający się z 7 dzieci z klas I-III
  i przedszkola pod nazwą „Aureolki” w kategorii zespoły, wśród wielu wykonawców zajął I miejsce. Dzieci zostały przygotowane prze Panie Dorotę i Marzenę. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
 16. Intencje mszalne na ten tydzień.
 17. Wszystkim Parafianom i naszym Gościom życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia oraz radosnego świętowanie w gronie rodzinnym, a obchodzącym w tygodniu imieniny i urodziny składamy najserdeczniejsze życzenia.

Ogłoszenia duszpasterskie 02.06.2019

Ogłoszenia duszpasterskie

Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

02.06.2019

 1. Dziś Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, to także pierwsza niedziela miesiąca i zmiana tajemnic różańcowych. W Dolinie nabożeństwo po Mszy św. o godz. 8.30, w Zahutyniu po sumie. Po sumie również procesja eucharystyczna decyzją ks. Abp. Adama Szala dziś w każdej parafii po sumie. A wieczorem zapraszamy do klasztoru na tradycyjny parafialny grill. Grillowanie rozpocznie się o godz. 17.00. Zapraszamy całe rodziny.
 2. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe. W Zahutyniu od poniedziałku do soboty po Mszy św. wieczornej, w niedziele po sumie. W Dolinie w niedziele po Mszy św. o godz. 8.30. Trwa również nowenna przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Nowenna podczas nabożeństw czerwcowych.
 3. W tym tygodniu różaniec przed Mszą św. w Zahutyniu prowadzi I Róża Pani Doroty Szczudlik. W Dolinie w czerwcu I Róża Pani Małgorzaty Gosztyła.
 4. W środę o godz. 17.40 nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Zachęcam do uczestnictwa i składania swoich próśb i podziękowań.
 5. Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy w intencji Misji Parafialnej w czwartek od godz. 17.30.
 6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i piątek miesiąca. Odwiedziny chorych odbędą się w czasie Misji Parafialnej w sobotę 22 czerwca.
 7. W piątek spotkanie wspólnoty młodzieżowej Niniwa o godz. 19.00 w salce katechetycznej.
 8. Zbiórka ministrantów w sobotę o godz. 10.00 w kościele.
 9. Trwa w naszej parafii post o chlebie i wodzie. W zakrystii jest lista. Zachęcam do wpisywania się na czerwiec, jest kilka wolnych miejsc.
 10. Zbliża się czas Misji Świętej w naszej parafii, która odbędzie się w dniach 16-23 czerwca. Zachęcam do zarezerwowania sobie czasu na nabożeństwa i nauki. Jeśli ktoś nie ma planu Misji, można zabrać sobie ze stolika na końcu ławek. Proszę o indywidulaną modlitwę za Misjonarzy, którzy będą ją głosić i o owoce tego świętego czasu w naszej parafii i rodzinach.
 11. Decyzją O. Prowincjała Pawła Zająca OMI z Radą Prowincjalną O. Piotr Jasionowski OMI z dniem 1 lipca rozpocznie posługę w naszym klasztorze w Gdańsku. Od 1 lipca do naszej wspólnoty będzie należał O. Eugeniusz Kowol OMI wieloletni misjonarz z Kamerunu obecnie posługujący w Warszawie.
 12. Bóg zapłać za składane w ostatnim czasie ofiary na kościół i cmentarz. Bóg zapłać za dary do kuchni klasztornej. Bóg zapłać na ofiary na konfesjonał w Zahutyniu. W zeszłym tygodniu Radni zebrali na ten cel 2072 zł. co daje wyłączną sumę 9170 zł. Dziękuję Radnym za przeprowadzenie zbiórki.
 13. Dzieci pierwszokomunijne 4 czerwca (wtorek) pojadą na Pielgrzymkę do Sanktuarium Matki Bożej Salentyńskiej w Dębowcu, a nie jak informowaliśmy do Kalwarii Zebrzydowskiej. Są wolne miejsca. Chętnych zapraszam do zapisywania się na listę w zakrystii. Całkowity koszt od osoby dorosłej to 70 zł. Wyjazd o godz. 7.30 z parkingu przy stacji gazu LPG. Powrót ok godz. 19.00.
 14. Intencje mszalne na ten tydzień.
 15. Wszystkim Parafianom i naszym Gościom życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia oraz radosnego świętowanie w gronie rodzinnym, a obchodzącym w tygodniu imieniny i urodziny składamy najserdeczniejsze życzenia.

Ogłoszenia duszpasterskie 26.05.2019

Ogłoszenia duszpasterskie 

VI Niedziela wielkanocna 

26.05.2019

 1. Dziś dzień Matki. Wszystkim Mamom składamy najlepsze życzenia Bożego błogosławieństwa i wstawiennictwa Matki Bożej.
 2. Dziś po Mszach św. III tura zbiórki na nowy konfesjonał w Zahutyniu. Dziękuję Radnym za przeprowadzenie zbiórki i wszystkim ofiarodawcom za ofiarność. Bóg zapłać.
 3. Do piątku zapraszamy na nabożeństwa majowe. W Zahutyniu od poniedziałku do piątku o godz. 17.30, w Dolinie o godz. 16.30. W niedziele nabożeństwa w Zahutyniu o godz. 17.00 tradycyjnie przy kapliczkach dziś kapliczka naprzeciw Państwa Bar, w Dolinie po Mszy św. o godz. 8.30.
 4. Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy w intencji Misji Parafialnej w czwartek od godz. 17.00, o godz. 17.30 nabożeństwo majowe.
 5. W piątek w czasie nabożeństwa majowego początek nowenny przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego.
 6. W piątek spotkanie wspólnoty młodzieżowej Niniwa o godz. 19.00 w salce katechetycznej.
 7. W sobotę w naszej Parafii przypada całodniowa Adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie w ciszy. W tym dniu odprawimy Mszę św. o godz. 8.00 po niej zostanie wystawiony Najświętszy Sakrament. Zakończenie adoracji nabożeństwem czerwcowym i nowenną o godz. 17.30, następnie Msza św. o godz. 18.00. Bardzo proszę róże różańcowe i grupy parafialne oraz indywidualnych parafian o to, by Pan Jezus nie był sam. Rozpiska adoracji wywieszona jest w gablocie.
 8. Zbiórka ministrantów w sobotę o godz. 10.00 w domu katechetycznym.
 9. Od soboty rozpoczynamy nabożeństwa czerwcowe. W Zahutyniu od poniedziałku do soboty po Mszy św. wieczornej, w niedziele po sumie.
 10. Za tydzień w niedzielę Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, to także pierwsza niedziela miesiąca i zmiana tajemnic różańcowych. W Dolinie nabożeństwo po Mszy św. o godz. 8.30, w Zahutyniu po sumie. A wieczorem zapraszamy do klasztoru na tradycyjny parafialny grill. Grillowanie rozpocznie się o godz. 17.00. Zapraszamy całe rodziny.
 11. Trwa w naszej parafii post o chlebie i wodzie. W zakrystii jest lista. Zachęcam do wpisywania się na czerwiec, jest kilka wolnych miejsc.
 12. Bóg zapłać za składane w ostatnim czasie ofiary na kościół i cmentarz. Bóg zapłać za dary do kuchni klasztornej.
 13. Dzieci pierwszokomunijne 4 czerwca (wtorek) pojadą na Pielgrzymkę do Kalwarii Zebrzydowskiej. Są wolne miejsca. Chętnych zapraszam do zapisywania się na listę w zakrystii. Koszt to ok 150 zł. W cenie przejazd autokarem oraz zamówiony posiłek (obiad).
 14. Intencje mszalne na ten tydzień.
 15. Wszystkim Parafianom i naszym Gościom życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia oraz radosnego świętowanie w gronie rodzinnym, a obchodzącym w tygodniu imieniny i urodziny składamy najserdeczniejsze życzenia.

Ogłoszenia duszpasterskie 19.05.2019

Ogłoszenia duszpasterskie 

V Niedziela Wielkanocna

19.05.2019

 1. Dziś podczas Mszy św. o godz. 11.30 Uroczystość Rocznicy I Komunii świętej.
 2. Zapraszamy na nabożeństwa majowe. W Zahutyniu od poniedziałku do soboty o godz. 17.30, w Dolinie o godz. 16.30. W niedziele nabożeństwa w Zahutyniu o godz. 17.00 tradycyjnie przy kapliczkach dziś kapliczka u Państwa Chorążaków, w Dolinie po Mszy św.
  o godz. 8.30.
 3. W poniedziałek rocznica święceń biskupich ks. Bpa Stanisława Jamrozka, we wtorek kolejna rocznica ingresu ks. Abpa Adama Szala. Pamiętajmy w modlitwach o naszych Pasterzach.
 4. We wtorek Uroczystość św. Eugeniusza de Mazenoda, Założyciela Zgromadzenia Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej. Zapraszamy na uroczystą Mszę św. o godz. 18.00.
 5. W środę w parafii św. Józefa Robotnika podczas Mszy św. o godz. 18.00 nasza młodzież przyjemnie sakrament bierzmowania. Sakramentu udzieli ks. biskup Stanisław Jamrozek.
 6. W środę z racji bierzmowania mała zmiana w nabożeństwach. W Dolinie Msza św. o godz. 16.00, po Mszy Litania. W Zahutyniu Msza św. o 17.00, po Mszy Litania.
 7. Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy w intencji Misji Parafialnej w czwartek od godz. 17.00, o godz. 17.30 nabożeństwo majowe.
 8. W czwartek o godz. 19.00 w klasztorze spotkanie Rady Parafialnej. Zapraszam Radnych.
 9. W piątek i sobotę nabożeństwo majowe w Zahutyniu po Mszy św. o godz. 18.00.
 10. Trwa w naszej parafii post o chlebie i wodzie. W zakrystii jest lista. Zachęcam do wpisywania się na maj i czerwiec.
 11. Bóg zapłać za składane w ostatnim czasie ofiary na kościół i cmentarz. Zaktualizowana lista darczyńców wywieszona jest w gablocie. Bóg zapłać za dary do kuchni klasztornej. Jednocześnie przypominam, że za tydzień w niedzielę 26 maja III tura zbiórki na konfesjonał w Zahutyniu. Radnych proszę o przeprowadzenie zbiórki.
 12. Dzieci pierwszokomunijne 4 czerwca (wtorek) pojadą na Pielgrzymkę do Kalwarii Zebrzydowskiej. Są wolne miejsca. Chętnych zapraszam do zapisywania się na listę w zakrystii.
 13. Jest też kilka wolnych miejsc na wyjazd do Chorwacji i Mediugorie w dniach 10-17 lipca br. Koszt od osoby to 1300 zł. Zainteresowanych prosimy o kontakt z o. Proboszczem.
 14. Od piątku do poniedziałku o. Proboszcz będzie nieobecny. Wszystkie sprawy proszę załatwiać do czwartku.
 15. Intencje mszalne na ten tydzień.
 16. Wszystkim Parafianom i naszym Gościom życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia oraz radosnego świętowanie w gronie rodzinnym, a obchodzącym w tygodniu imieniny i urodziny składamy najserdeczniejsze życzenia.
 17. W tym tygodniu Pan Bóg powołał z naszej parafii do wieczności: śp. Józefa Orłowskiego z Doliny. Wieczny odpoczynek…