Ogłoszenia duszpasterskie 19-26.09.2021

Ogłoszenia duszpasterskie

NA TYDZIEŃ ODNOWIENIA MISJI ŚWIĘTEJ

23-26.09.2021r.

 

 XXV Niedziela zwykła

19.09.2021r.

 

 1. Dziś trzecia niedziela miesiąca przed sumą o godz. 11.40 nabożeństwo misyjna, zbiórka przed kościołem na inwestycje w naszej parafii. W tym tygodniu został przeprowadzony przegląd gaśnic  oraz dziękuję strażakom za interwencję przy usunięciu szerszeni. Odbył się także audyt budowlany, wskazania podam przy najbliższym czasie.
 2. W tym tygodniu w Zahutyniu różaniec przed Mszą św. prowadzi III Róża Pani Danuty Mołczan, w Dolinie we wrześniu Pani Małgorzata Gosztyła.
 3. W środę w Zahutyniu nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17.40. Zachęcam do składania swoich próśb i podziękowań.
 4. W czwartek Rozpoczynamy Odnowienie Misji Świętej, którą poprowadzi o. Paweł Gomulak OMI. Spotykamy się przed Mszą św. przy krzyżu misyjnym. W Dolinie Msza św. o 17.00, a w Zahutyniu o godz. 18.30.

W czwartek o godz. 19.15 zebranie wiejskie w Domu Ludowym. Celem zebrania będzie uchwalenie środków z funduszu sołeckiego. Jest pula do przeznaczenia. Sołtys zaprasza mieszkańców na to zebranie i przedstawienie swoich propozycji zagospodarowania środków.

 1. W piątek Msze św. w Dolinie o 17.00, w Zahutyniu o 8.00 i 18.30. Na wieczorną Mszę św. obowiązkowo przychodzą osoby przygotowujące się do bierzmowania z Rodzicami oraz Wspólnota Niniwa.
 2. W sobotę Msze św. w Dolinie o 17.00, w Zahutyniu o 8.00 i 18.30. Zapraszamy na wieczorne Msze św. małżonków, gdyż w czasie Liturgii eucharystycznej będzie odnowienie przyrzeczeń małżeńskich.

W sobotę zbiórka ministrantów o godz. 10.00 w kościele. Próba scholii o godz. 12.00 w salce. Zapraszamy chłopców do służby ministranckiej, a dziewczynki do śpiewu w scholii.

 1. Za tydzień w niedzielę po Mszy św. o godz. 10.30 w kościele spotkanie rodziców dzieci pierwszokomunijnych, które w przyszłym roku kalendarzowym przystąpią do pierwszej komunii świętej. Proszę wszystkich rodziców o obecność.
 2. Za tydzień 26 września liczenie wiernych.
 3. Ofiary zbierane w przyszłą niedzielę przed kościołem przeznaczone będą na dzieła prowadzone przez Zgromadzenie Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej.
 4. Bóg zapłać za składane w ostatnim czasie ofiary na kościół i cmentarz oraz cele inwestycyjne. Bóg zapłać za dary do kuchni klasztornej.
 5. Intencje mszalne na ten tydzień.
 6. Do wieczności odszedł: śp. Jan Bogdan, l. 76. Wieczny odpoczynek...
 7. Wszystkim Parafianom i naszym gościom życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia, oraz radosnego świętowanie w gronie rodzinnym, a obchodzącym w tygodniu imieniny lub urodziny składamy najserdeczniejsze życzenia. Nie może Was zabraknąć w czasie Odnowienia Misji Świętej.

Ogłoszenia duszpasterskie 12.09.2021

Ogłoszenia duszpasterskie

          XXIV Niedziela zwykła

12.09.2021

 1. Dziś dzień odpustu w kościele filialnym w Dolinie. Msze św. w Dolinie o godz. 8.30 i 10.00, w Zahutyniu 7.00, 10.30, 12.00 oraz 15.00.
 2. Ofiary zbierane do puszek przed kościołem przeznaczone są na pomoc uchodźcom.
 3. W tym tygodniu w Zahutyniu różaniec przed Mszą św. prowadzi II Róża Pani Teresy Tchórz, w Dolinie we wrześniu Pani Małgorzata Gosztyła.
 4. Spotkanie Akcji Katolickiej w poniedziałek o godz. 19.00 w salce katechetycznej.
 5. We wtorek z racji święta Podwyższenia Krzyża Świętego Msze św. w naszej parafii o godz. 17.00 w Dolinie, o godz. 18.00 w Zahutyniu.
 6. W środę w Zahutyniu nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17.40. Zachęcam do składania swoich próśb i podziękowań.
 7. Spotkanie Kościoła Domowego w środę o godz. 19.00 w salce katechetycznej.
 8. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy w Zahutyniu od godz. 17.30.
 9. W piątek spotkanie młodzieżowej wspólnoty Niniwa o godz. 18.30 w kościele.
 10. W sobotę zbiórka ministrantów o godz. 10.00 w kościele. Próba scholii o godz. 9.00 w salce.
 11. W piątek spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas VI, VII i VIII o godz. 18.30 w kościele.
 12. Za tydzień III niedziela miesiąca składka inwestycyjna. Przed sumą o godz. 11.40 nabożeństwo misyjne. Zapraszam szczególnie Przyjaciół Misji Oblackich.
 13. Bóg zapłać za składane w ostatnim czasie ofiary na kościół i cmentarz oraz cele inwestycyjne. Bóg zapłać za dary do kuchni klasztornej.
 14. Od 23 do 26 września przeżywać będziemy Odnowienie Misji Parafialnych. Już dzisiaj zachęcam do zarezerwowania sobie czasu na ten wyjątkowy duchowy czas. Poprowadzi o. Paweł Gomulak OMI.
 15. Intencje mszalne na ten tydzień.
 16. Wszystkim Parafianom i naszym gościom życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia, oraz radosnego świętowanie w gronie rodzinnym, a obchodzącym w tygodniu imieniny lub urodziny składamy najserdeczniejsze życzenia.

 

 

 


Ogłoszenia duszpasterskie 05.09.2021

Ogłoszenia duszpasterskie

          XXIII Niedziela zwykła

05.09.2021

 1. Dziś pierwsza niedziela miesiąca i zmiana tajemnic różańcowych oraz nabożeństwo. W Dolinie po Mszy św. o godz. 9.00, w Zahutyniu po sumie. W tym tygodniu w Zahutyniu różaniec przed Mszą św. prowadzi I Róża Pani Doroty Szczudlik, w Dolinie we wrześniu Pani Małgorzata Gosztyła.
 2. Dziś również po Mszach św. przed kościołem możliwość nabycia oblackiego kalendarza misyjnego na 2022 rok. Ofiary składane przeznaczone są na dzieła Misyjne prowadzane przez Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej. Za ofiarność serca składamy serdeczne Bóg zapłać.
 3. We wtorek po wieczornej Mszy św. spotkanie lektorów. Zachęcam do tej posługi.
 4. W środę w Zahutyniu nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17.40.
 5. W środę święto Narodzenia NMP. W naszym Wyższym Seminarium w Obrze bracia klerycy składać będą śluby wieczyste. Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy w Zahutyniu od godz. 17.30.
 6. W piątek spotkanie młodzieżowej wspólnoty Niniwa i Bierzmowanych o godz. 18.30 w kościele.
 7. W sobotę zbiórka ministrantów o godz. 10.00 w kościele. Próba scholii o godz. 9.00 w salce.
 8. Za tydzień w niedzielę odpust w kościele na Dolinie z racji święta Narodzenia NMP. Msza św. wyjątkowo o godz. 8.30 i 10.00. Procesja eucharystyczna po Mszy św. o godz. 10.00.
 9. Za tydzień przed kościołem do puszek będziemy składali ofiary na pomoc uchodźcom.
 10. Od 23 do 26 września przeżywać będziemy Odnowienie Misji Parafialnych. Już dzisiaj zachęcam do zarezerwowania sobie czasu na ten wyjątkowy duchowy czas. Poprowadzi o. Paweł Gomulak OMI.
 11. Do komunii św. będą przygotować się dzieci klasy 3 – 15 maja o godz. 12.00, a rocznica Komunii św. będzie 8 maja - o godz. 12.00. Msze św. w ramach przygotowania do bierzmowania o 10.30 w niedzielę dla młodzieży z Zahutynia, a o godz. 9.00 dla młodzieży na Dolinie.
 12. Została pomalowana nawa oraz prezbiterium w kościele w Zahutyniu. Z serca wszystkim błogosławię - ofiary na  cele inwestycyjne można złożyć w czasie składki inwestycyjne w 3 niedzielę miesiąca.
 13. Dziękujemy Burmistrzowi Ernestowi Nowakowi za dofinansowanie wyjazdu młodzieży do Kokotka oraz Radnej Anecie Szczepek za pomoc w przygotowaniu projektu.
 14. Bóg zapłać za składane w ostatnim czasie ofiary na kościół i cmentarz oraz cele inwestycyjne. Bóg zapłać za dary do kuchni klasztornej.
 15. Informacja dla kandydatów do Rady Parafialnej. Jeszcze w tym tygodniu poproszę o podanie kandydatów z parafii. Wypisujemy imię i nazwisko, i w kopercie –przynosimy do ojca Proboszcza.
 16. Intencje mszalne na ten tydzień.
 17. Wszystkim Parafianom i naszym gościom życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia, oraz radosnego świętowanie w gronie rodzinnym, a obchodzącym w tygodniu imieniny lub urodziny składamy najserdeczniejsze życzenia.

 

 

 

 


Ogłoszenia duszpasterskie 29.08.2021

Ogłoszenia duszpasterskie

 XXII Niedziela zwykła

29.08.2021

 1. W tym tygodniu w Zahutyniu różaniec przed Mszą św. prowadzi VI Róża Pani Krystyny Pelc,
  w Dolinie w sierpniu Róża Rodzin Krystyny Witowicz, a we wrześniu Pani Małgorzaty Gosztyły.
 2. W środę rozpoczynamy nowy rok szkolny i katechetyczny. Uroczysta inauguracja roku szkolnego rozpocznie się Msza świętą w kościele parafialnym o godzinie 8.00. Po Mszy świętej spotkanie społeczności szkolnej w sali gimnastycznej szkoły o godzinie 9.00. Po akademii spotkanie z wychowawcami w klasach. Planowany jest dowóz uczniów autobusem szkolnym. Kurs ranny: godzina 7.25 przystanek przy Petrosanie, godzina 7.30 na skrzyżowaniu do Zahutynia, godz. 7.35 przy szkole. Odwóz dzieci o godzinie 10.30 spod szkoły.
 3. Spotkania grup parafialnych:

- W piątek po wieczornej Mszy św. w salce parafialnej spotkanie Niniwy, zapraszam wszystkich uczniów klas 6/7 przygotowujących się do bierzmowania

- W sobotę zbiórka ministrantów o godz. 10.00 w kościele. Próba scholii o godz. 12.00 w salce.

 1. W środę w Zahutyniu nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17.40.
 2. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W pierwszy czwartek
  w Zahutyniu adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.30. Następnie Msza św. z komunią pod dwiema postaciami dla wszystkich wiernych. W pierwszy piątek Msze św. z kazaniem i nabożeństwem do Najświętszego Serca Pana Jezusa w Dolinie o godz. 17.00, w Zahutyniu o godz. 18.00. W pierwszy piątek kapłańskie odwiedziny chorych od godz. 8.00. Proszę zgłaszać chorych do czwartku.

Do komunii św. będą przygotować się dzieci klasy 3 – 15 maja o godz. 12.00, a rocznica Komunii św. będzie 8 maja - o godz. 12.00. Msze św. w ramach przygotowania dla Nich o 10.30 w niedzielę, na te Mszy św. zapraszam także młodzież przygotowującą się do bierzmowania, czyli klasy 6 i 7.

 1. Dziękuję serdecznie za pomoc przy dożynkach, za upieczone ciasto i wszelkie prace organizacyjne. Wszystkim za wszelkie dobro, by nie pominąć nikogo. Serdeczne Bóg Zapłać.
 2. Informacja dla kandydatów do Rady Parafialnej. Dziękuję za posługę obecnej Rady Parafialnej. Do piątku poproszę o podanie kandydatów z parafii. Wypisujemy imię i nazwisko, i w kopercie – zaklejonej przynosimy osobiście do ojca Proboszcza.
 3. Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca i zmiana tajemnic różańcowych oraz nabożeństwo. W Dolinie po Mszy św. o godz. 9.00, w Zahutyniu po sumie.
 4. Za tydzień w niedzielę kazania głosić będzie o. Andrzej oraz będzie rozprowadzał po Mszach św. przed kościołem kalendarz misyjny na 2022 rok. Ofiary składane przeznaczone są na dzieła Misyjne prowadzane przez Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej. Za ofiarność mówię Bóg zapłać.
 5. W związku z dynamiczną sytuacją w naszym kraju i regionie. Przypominam o zakrywaniu ust i nosa w kościele. Do kościoła zostały zakupione środki dezynfekujące. Proszę o odpowiedzialne podejście
  i przestrzeganie zasad reżimu sanitarnego.
 6. Jest organizowana pielgrzymka do Mejugorie. Informacje na plakacie w gablocie.
 7. Bóg zapłać za składane w ostatnim czasie ofiary na kościół i cmentarz oraz cele inwestycyjne. Bóg zapłać za dary do kuchni klasztornej.
 8. Jest już nowa księga intencji mszalnych na rok 2022. Zachęcam do dokonywania rezerwacji i planowania uroczystości rodzinnych.
 9. Intencje mszalne na ten tydzień.
 10. Wszystkim Parafianom i naszym gościom życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia, oraz radosnego świętowanie w gronie rodzinnym, a obchodzącym w tygodniu imieniny lub urodziny składamy najserdeczniejsze życzenia, a dzieciom i młodzieży życzę radosnego rozpoczęcia Roku Szkolnego.

 

 


Ogłoszenia duszpasterskie 22.08.2021

NIEDZIELA DOŻYNKOWA

22.08.2021

 

 1. Przeżywamy Dożynki Gminy Zagórz. Dziękujemy za tegoroczne plony ziemi i ciężką pracę rolników. Życzymy im wielu łask Bożych i opieki Matki Bożej.
 2. W tym tygodniu w Zahutyniu różaniec przed Mszą św. prowadzi V Róża Pana Zdzisława Bar, w Dolinie w sierpniu Róża Rodzin Krystyny Witowicz.
 3. W czwartek przypada Uroczystość NMP Częstochowskiej. Msze św. w Dolinie o godz. 17.00,
  w Zahutyniu o godz. 18.00. Na zakończenie Mszy św. odnowimy Śluby Jasnogórskie.
 4. W środę w Zahutyniu nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17.40.
 5. W czwartek w Zahutyniu adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy od godz. 17.30.
 6. W związku z dynamiczną sytuacją w naszym kraju i regionie. Przypominam o zakrywaniu ust i nosa w kościele. Proszę o odpowiedzialne podejście.
 7. Bóg zapłać za składane w ostatnim czasie ofiary na kościół i cmentarz oraz cele inwestycyjne. Bóg zapłać za dary do kuchni klasztornej. W zeszłym tygodniu na składkę inwestycyjną zebraliśmy 2.200,00. Dziękujemy za zamontowanie barierki na cmentarzu kościelnym. Za dar serca składam serdeczne Bóg zapłać.
 8. W poniedziałek o godz. 7.00 wyjazd naszej młodzieży na Festiwal Życia do Kokotka. Dziękujemy Burmistrzowi Ernestowi Nowakowi za dofinansowanie tego wyjazdu.
 9. Intencje mszalne na ten tydzień.
 10. Wszystkim Parafianom i naszym gościom życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia, oraz radosnego świętowanie w gronie rodzinnym, a obchodzącym w tygodniu imieniny lub urodziny składamy najserdeczniejsze życzenia.