Ogłoszenia duszpasterskie 06.01.2020

Ogłoszenia duszpasterskie 

III Niedziela zwykła

26.01.2020

 1. Dziś niedziela Słowa Bożego. Zachęcamy do szczególnej lektury Pisma Świętego w naszych rodzinach oraz do modlitwy Słowem Bożym.
 2. W tym tygodniu różaniec przed Mszą św. w Zahutyniu prowadzi VI Róża Krystyny Pelc. W Dolinie w styczniu Róża Rodzin Pana Eugeniusza Kozdrasia, w lutym I Róża Pani Małgorzaty Gosztyła.
 3. W środę o godz. 17.40 nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Zachęcamy do uczestnictwa oraz składania swoich próśb i podziękowań.
 4. W czwartek Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy od godz. 17.30. Zapraszamy do modlitwy szczególnie w intencji powołań oraz naszych rodzin.
 5. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. Po Mszach św. w Dolinie o godz. 17.00, w Zahutyniu o godz. 18.00 litania do Matki Bożej.
 6. Za tydzień w niedzielę Święto Ofiarowania Pańskiego, to także Dzień Życia Konsekrowanego. Podczas każdej Mszy św. poświęcenie gromnic. Po Mszach św. przed kościołem zbiórka do puszek na zakony klauzurowe w naszej archidiecezji.
 7. Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca i zmiana tajemnic różańcowych. W Dolinie po Mszy św. o godz. 9.00 nabożeństwo w Zahutyniu po sumie.
 8. Bóg zapłać za składane w ostatnim czasie ofiary na kościół i cmentarz oraz cele inwestycyjne. Zaktualizowana lista darczyńców wywieszona jest w gablocie. Bóg zapłać za dary do kuchni klasztornej.
 9. Dnia 15 lutego br. odbędzie się parafialny bal karnawałowy. Lista jest już zapełniona. Proszę, aby osoby, które zdeklarowały swoją obecność wpłacały pieniądze. Koszt od pary to 180 zł. W przypadku rezygnacji proszę o informację, gdyż na liście rezerwowej oczekują kolejne pary.
 10. W tym tygodniu o. Proboszcz będzie nieobecny, będzie uczestniczył w rekolekcjach dla Przełożonych w Kodniu.  
 11. Intencje mszalne na ten tydzień.
 12. Komunikat Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Sanoku.
 13. Wszystkim Parafianom i naszym gościom życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia, oraz radosnego świętowanie w gronie rodzinnym, a obchodzącym w tygodniu imieniny i urodziny składamy najserdeczniejsze życzenia.

Ogłoszenia duszpasterskie 19.01.2020

Ogłoszenia duszpasterskie 

II Niedziela zwykła

19.01.2020

 1. Dziś dzień liturgicznego wspomnienia św. Józefa Sebastiana Pelczara, patrona naszej archidiecezji, pamiętajmy w naszych modlitwach o naszej archidiecezji.
 2. W tym tygodniu różaniec przed Mszą św. w Zahutyniu prowadzi V Róża Zdzisława Bara. W Dolinie w styczniu Róża Rodzin Pana Eugeniusza Kozdrasia.
 3. We wtorek wspomnienie św. Agnieszki, dziewicy i męczennicy. To także dzień babci i dziadka, dlatego składamy im najserdeczniejsze życzenia Bożego błogosławieństwa oraz wszelkich potrzebnych łask.
 4. W środę o godz. 17.40 nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Zachęcamy do uczestnictwa oraz składania swoich próśb i podziękowań.
 5. W czwartek Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy od godz. 17.30. Zapraszamy do modlitwy szczególnie w intencji powołań oraz naszych rodzin.
 6. W piątek o godz. 19.00 spotkanie młodzieżowej wspólnoty Niniwa w salce katechetycznej.
 7. W sobotę święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła – jest to także 204 rocznica założenia Zgromadzenia Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej.
 8. Bóg zapłać za składane w ostatnim czasie ofiary na kościół i cmentarz oraz cele inwestycyjne. Zaktualizowana lista darczyńców wywieszona jest w gablocie. Bóg zapłać za dary do kuchni klasztornej.
 9. W kościele w Zahutyniu została zainstalowana nowa kamera, zachęcamy do korzystania. Aby korzystać z transmisji należy wejść na naszą stronę internetową: zahutyn.oblaci.pl następnie w pasku menu znaleźć „na żywo z kościoła” lub korzystać ze strony: msze.live. Dziękuję br. Krzysztofowi za pomoc i podjętą pracę wymiany starej kamery.
 10. Dnia 15 lutego br. odbędzie się parafialny bal karnawałowy. Lista jest już zapełniona. Proszę, aby osoby, które zdeklarowały swoją obecność wpłacały pieniądze. Koszt od pary to 180 zł. W przypadku rezygnacji proszę o informację, gdyż na liście rezerwowej oczekują kolejne pary.
 11. Intencje mszalne na ten tydzień.
 12. Wszystkim Parafianom i naszym gościom życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia, oraz radosnego świętowanie w gronie rodzinnym, a obchodzącym w tygodniu imieniny i urodziny składamy najserdeczniejsze życzenia.

Ogłoszenia duszpasterskie 12.01.2020

Ogłoszenia duszpasterskie 

Święto Chrztu Pańskiego

12.01.2020

 1. Dziś Święto Chrztu Pańskiego, które kończy okres Narodzenia Pańskiego. Tradycyjnie pozostawiamy dekorację w kościele oraz śpiewamy kolędy do 2 lutego.
 2. W tym tygodniu różaniec przed Mszą św. w Zahutyniu prowadzi IV Róża Pani Czesławy Śnieżek. W Dolinie w styczniu Róża Rodzin Pana Eugeniusza Kozdrasia.
 3. Msza św. w Zahutyniu od poniedziałku o godz. 18.00.
 4. W środę o godz. 17.40 nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Zachęcamy do uczestnictwa oraz składania swoich próśb i podziękowań.
 5. Wznawiamy Adorację Najświętszego Sakramentu w ciszy w każdy czwartek od godz. 17.30. Zapraszamy do modlitwy szczególnie w intencji powołań oraz naszych rodzin.
 6. W piątek o godz. 19.00 spotkanie młodzieżowej wspólnoty Niniwa w salce katechetycznej.
 7. Bóg zapłać za składane w ostatnim czasie ofiary na kościół i cmentarz oraz cele inwestycyjne. Bóg zapłać za dary do kuchni klasztornej.
 8. Intencje mszalne na ten tydzień.
 9. W naszym województwie rozpoczyna się czas ferii zimowych. Życzymy wszystkim uczniom i nauczycielom dobrego wypoczynku, oraz przypominamy przestrzeganiu o podstawowych zasadach bezpieczeństwa szczególnie podczas zabaw na świeżym powietrzu.
 10. Wszystkim Parafianom i naszym gościom życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia, oraz radosnego świętowanie w gronie rodzinnym, a obchodzącym w tygodniu imieniny i urodziny składamy najserdeczniejsze życzenia.

Ogłoszenia duszpasterskie 05.01.2020

Ogłoszenia duszpasterskie

II Niedziela po Narodzeniu Pańskim

05.01.2020

 1. Dziś pierwsza niedziela miesiąca i zmiana tajemnic różańcowych. Nabożeństwa po Mszach św. w Dolinie o godz. 9.00 w Zahutyniu po sumie.
 2. Jutro Uroczystość Objawienia Pańskiego – święto Trzech Króli. Podczas każdej Mszy św. poświęcenie wody, kredy i kadzidła. Uroczystość Objawienia Pańskiego jest świętem nakazanym, a więc mamy obowiązek w tym dniu uczestniczenia we Mszy św. Msze św. jak w każdą niedzielę.
 3. W tym tygodniu różaniec przed Mszą św. w Zahutyniu prowadzi III Róża Pani Danuty Mołczan. W Dolinie w styczniu Róża Rodzin Pana Eugeniusza Kozdrasia.
 4. Z racji kolędy od wtorku do soboty Msza św. w Zahutyniu o godz. 8.00.
 5. Trwają odwiedziny duszpasterskie – tzw. kolęda. Dziękujemy rodzinom, które przyjęły już kapłana. Od wtorku do czwartku kolęda od godz. 15.00. W piątek przewidziana jest kolęda dodatkowa, dla rodzin, które z różnych przyczyn nie mogły w wyznaczonym terminie przyjąć kapłana. Chętne rodziny do kolędy dodatkowej proszone są o zgłaszanie się do zakrystii. Ministranci, którzy towarzyszą kapłanom, do puszek zbierają ofiary na swój wyjazd wakacyjny do Gracji. Planujemy wyjazd zagraniczny, dlatego zachęcam do ofiarności. Za tydzień w niedzielę o. Proboszcz podsumuje kolędę.
 6. Zbiórka ministrantów w sobotę o godz. 10.00 w salce katechetycznej.
 7. Za tydzień w niedzielę Święto Chrztu Pańskiego, które kończy okres Narodzenia Pańskiego.
 8. Bóg zapłać za składane w ostatnim czasie ofiary na kościół i cmentarz oraz cele inwestycyjne. Bóg zapłać za dary do kuchni klasztornej.
 9. Zapraszamy do zapisywania się na zabawę karnawałową organizowaną przez parafię. Zabawa odbędzie się w sobotę 15 lutego od godz. 19.00 w Domu Ludowym. Koszt od pary to 180 zł. Zapisy
  w zakrystii.
 10. Policja w Zagórzu przypomina i ostrzega. W ostatnim czasie nasiliły się oszustwa na tzn. „wnuczka”. Prosimy o ostrożność szczególnie naszych seniorów, oraz zgłaszanie takich przypadków na Policję.
 11. Nastąpiła zmiana na stanowisku kościelnego. Dotychczasowego kościelnego zastąpi Kamil Płaziak z Doliny. Krystianowi dziękujemy za posługę i życzymy obfitości Bożych darów. Zasady pracy kościelnego pozostają bez zmian.
 12. Intencje mszalne na ten tydzień.
 13. Pan Bóg powołał do wieczności z naszej parafii śp. Piotra Fabiana. Wieczny odpoczynek…
 14. Wszystkim Parafianom i naszym gościom życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia, oraz radosnego świętowanie w gronie rodzinnym, a obchodzącym w tygodniu imieniny i urodziny składamy najserdeczniejsze życzenia.

Ogłoszenia duszpasterskie 29.12.2019

Ogłoszenia duszpasterskie

Niedziela Świętej Rodziny

29.12.2019

 1. Chcę wyrazić wdzięczność za pomoc w przygotowanie i zaangażowanie w przeżycie świąt Narodzenia Pańskiego o. Kazimierzowi i o. Eugeniuszowi za sprawowane sakramenty i posługę kapłańską, br. Krzysztofowi za przygotowanie świąt w klasztorze i pomoc w przygotowaniu rodzinnego kolędowania, panu Organiście, młodzieży ze wspólnoty Niniwa za przygotowanie dekoracji i wystroju naszego kościoła, panu kościelnemu za przygotowanie stajenki panom Ryszardowi Szczudlikowi i Markowi Chorążakowi za osadzenie choinek, panom z Doliny za wycięcie i podarowanie choinek do Zahutynia, scholii za cudowną animację muzyczną podczas pasterki, służbie liturgicznej za piękne przygotowanie liturgii, sprzątającym kościół. Wszystkim za okazane dobre serce, poświęcony czas i zaangażowanie serdeczne Bóg zapłać.
 2. Dziś niedziela Świętej Rodziny. Zachęcam do osobistej modlitwy za wszystkie rodziny naszej parafii. Na zakończenie każdej Mszy św. modlitwa za rodziny i błogosławieństwo rodzin.
 3. W tym tygodniu różaniec przed Mszą św. w Zahutyniu prowadzi II Róża Pani Teresy Tchórz. W Dolinie w grudniu II Róża Pani Mieczysławy Haduch, a w styczniu Róża Rodzin Pana Eugeniusza Kozdrasia.
 4. We wtorek ostatni dzień roku kalendarzowego. Zapraszam na Mszę św. i nabożeństwo dziękczynne w Dolinie o godz. 17.00 w Zahutyniu o godz. 18.00.
 5. We środę Uroczystość Bożej Rodzicielki Maryi – NOWY ROK. Dzień modlitw o pokój na świecie. Przypominam o obowiązku uczestniczenia we Mszy św. Msze św. jak w niedzielę z wyjątkiem, że nie ma Mszy św. o godz. 7.00.
 6. Z racji kolędy od czwartku do soboty Msza św. w Zahutyniu o godz. 8.00.
 7. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W pierwszy czwartek Msza św. w Zahutyniu z komunią św. pod dwiema postaciami. W pierwszy piątek miesiąca Msza św. i nabożeństwo w Zahutyniu o godz. 8.00 w Dolinie o godz. 17.00. Z racji kolędy nie ma w tym miesiącu odwiedzin chorych. W pierwszą sobotę litania do Matki Bożej po Mszach św. w Zahutyniu o godz. 8.00, w Dolinie o godz. 17.00.
 8. Trwają odwiedziny duszpasterskie – tzw. kolęda. Dziękujemy rodzinom, które przyjęły już kapłana. W poniedziałek i wtorek kolęda od godz. 9.00. W nowy rok kolędy nie ma. Po nowym roku kolęda od czwartku do piątku od godz. 15.00, w sobotę od godz. 9.00. Ministranci, którzy towarzyszą kapłanom, do puszek zbierają ofiary na swój wyjazd wakacyjny do Gracji. Planujemy wyjazd zagraniczny, dlatego zachęcam do ofiarności.
 9. Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca i zmiana tajemnic różańcowych. Nabożeństwa po Mszach św. w Dolinie o godz. 9.00 w Zahutyniu po sumie.
 10. Bóg zapłać za składane w ostatnim czasie ofiary na kościół i cmentarz oraz cele inwestycyjne. Bóg zapłać za dary do kuchni klasztornej.
 11. Zapraszamy do zapisywania się na zabawę karnawałową organizowaną przez parafię. Zabawa odbędzie się w sobotę 15 lutego od godz. 19.00 w Domu Ludowym. Koszt od pary to 180 zł. Zapisy w zakrystii.
 12. Intencje mszalne na ten tydzień.
 13. Pan Bóg 24 grudnia do wieczności powołał śp. Tadeusza Jaworskiego tatę o. Adama Jaworskiego OMI byłego proboszcza. Wieczny odpoczynek…
 14. Wszystkim Parafianom i naszym gościom życzymy dobrej niedzieli
  i błogosławionego tygodnia, oraz radosnego świętowanie w gronie rodzinnym, a obchodzącym w tygodniu imieniny i urodziny składamy najserdeczniejsze życzenia.