Ogłoszenia duszpasterskie 29.03.2020

Ogłoszenia duszpasterskie

V Niedziela Wielkiego Postu

29.03.2020

 1. W związku z wprowadzeniem stanu epidemii w Polsce proszę o skorzystanie z dyspensy Ks. Arcybiskupa w sprawie uczestniczenia we Mszy św. niedzielnej i świątecznej.
 2. W czasie obowiązujących przepisów Msze św. niedzielne w Zahutyniu i Dolinie odprawiane będą według normalnego porządku. Dziś jeszcze po raz ostatni Msza św. o godz. 17.00. W dni powszednie w Zahutyniu Msza św. wieczorna o godz. 18.00. Msze św. z Doliny planowo odprawiane są w kaplicy zakonnej w Zahutyniu. Wszystkie Msze św. z Zahutynia będą recytowane, w niedzielę bez kazania oraz transmitowane online. W dni powszednie po każdej Mszy św. litania i modlitwa do św. Józefa o pomoc i wstawiennictwo w opanowaniu epidemii.
 3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W pierwszy czwartek zachęcam do modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne. W pierwszy piątek po Mszy św. nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa, w pierwszą sobotę odmówimy litanie do Matki Bożej.
 4. Według zaleceń ks. Arcybiskupa nie ma odwiedzin chorych w domach. W sytuacjach zagrożenia życia prosimy o kontakt telefoniczny.
 5. Droga Krzyżowa w piątek o godz. 17.30 transmitowana online. Gorzkie Żale zawieszone. Zachęcam do indywidualnej modlitwy w gronie rodzinnym. Przypominam, że za pobożne uczestnictwo w Drodze Krzyżowej i Gorzkich Żalach można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
 6. Nie będzie też spowiedzi przedświątecznej w kościele. Wiernych, którzy chcą skorzystać ze spowiedzi prosimy o umawianie się na spowiedź indywidualną z kapłanem. Jednocześnie przypominam, że czas spowiedzi i komunii wielkanocnej trwa od Środy Popielcowej do Uroczystości Świętej Trójcy czyli do 7 czerwca. 2020 r.
 7. Spotkania wszystkich grup parafialnych są nadal zawieszone.
 8. Na podstawie obowiązujących przepisów informuję o przebiegu tegorocznego Wielkiego Tygodnia i Truduum Paschalnego:

- Niedziela Palmowa. Msze św. transmitowane online z Zahutynia o godz. 7.00, 10.30, 12.00, 15.00. Nie będzie poświęcenia palm oraz procesji. Msza św. z Doliny odprawiona zostanie w kaplicy klasztornej.

- Wielki Poniedziałek, Wtorek, Środa – transmisja Mszy św. z Zahutynia o godz. 18.00.

- Wielki Czwartek. Msza św. Wieczerzy Pańskiej będzie odprawiona o godz. 18.00 i transmitowana online. Nie będzie adoracji w ciemnicy.

- Wielki Piątek. O godz. 15.00 transmisja nowenny do Bożego Miłosierdzia, o godz. 17.00 transmisja nabożeństwa Drogi Krzyżowej z kościoła w Zahutyniu, o godz. 18.00 transmisja Liturgii Męki Pańskiej. Po liturgii możliwość adoracji Najświętszego Sakramentu w Grobie Pańskim do godz. 24.00 z zachowaniem przepisu 5 osób modlących się w kościele.

- Wielka Sobota. Od godz. 8.00 do 18.00 możliwość adoracji Najświętszego Sakramentu
w Grobie Pańskim z zachowaniem przepisów 5 osób w kościele. Nie będzie poświęcenia pokarmów na stół wielkanocny. Proszę o dokonanie tego obrzędu przez głowę rodziny w czasie śniadania wielkanocnego. Tekst modlitwy podany jest na naszej stronie internetowej. O godz. 15.00 kolejny dzień nowenny do Bożego Miłosierdzia. Liturgia Wigilii Paschalnej o godz. 20.00 transmitowana online.

- Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego. Msze św. transmitowane o godz. 7.00, 10.30, 12.00 i 15.30. Msza św. z Doliny odprawiona zostanie w kaplicy klasztornej. Nie będzie tradycyjnej rezurekcji o godz. 6.00. O godz. 15.00 nowenna do Bożego Miłosierdzia.

W czasie Triduum Paschalnego nie będzie możliwości uczestniczenia w liturgii w kościele. 5 osób przewidzianych przez zarządzenie to służba liturgiczna !!! 

 1. Bóg zapłać za składane w ostatnim czasie ofiary na kościół i cmentarz oraz cele inwestycyjne. Bóg zapłać za dary do kuchni klasztornej.
 2. Intencje mszalne na ten tydzień.
 3. W tym tygodniu do wieczności z naszej parafii Pan Bóg powołał: śp. Zygmunta Niemczyka i śp. Grzegorza Zielińskiego. Wieczny odpoczynek…
 4. Wszystkim Parafianom i naszym gościom życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia, oraz radosnego świętowanie w gronie rodzinnym, a obchodzącym w tygodniu imieniny lub urodziny składamy najserdeczniejsze życzenia.

Ogłoszenia duszpasterskie 22.03.2020

Ogłoszenia duszpasterskie 

IV Niedziela Wielkiego Postu

22.03.2020

 1. W związku z wprowadzeniem stanu epidemii w Polsce proszę o skorzystanie z dyspensy Ks. Arcybiskupa w sprawie uczestniczenia we Mszy św. niedzielnej i świątecznej szczególnie osoby starsze, osoby skarżące się na infekcje, młodzież i dzieci. Przypominam o podstawowych zasadach higieny jak częste mycie rąk, oraz unikania zbiorowisk. Rodziców i dzieci proszę o odpowiedzialne podejście do domowej kwarantanny, a wszystkich parafian o zachowanie spokoju i stosowanie się do zaleceń odpowiednich służb. W osobistej modlitwie błagajmy Boga, aby zachował nasze rodziny i Ojczyznę od wszystkich niebezpieczeństw. I pozwolił nam jak najszybciej powrócić do codziennych obowiązków i normalnego życia.
 2. W czasie obowiązujących przepisów Msze św. niedzielne w Zahutyniu i Dolinie odprawiane będą według normalnego porządku. W Zahutyniu w niedziele dodatkowa Msza św. o godz. 17.00. W dni powszednie w Zahutyniu Msza św. wieczorna o godz. 18.00, w Dolinie w piątki i soboty o godz. 17.00. Wszystkie Msze św. będą recytowane, a w niedzielę bez kazania. W dni powszednie po każdej Mszy św. litania i modlitwa do św. Józefa o pomoc i wstawiennictwo w opanowaniu epidemii.
 3. W Zahutyniu kościół będzie otwarty do osobistej modlitwy od poniedziałku do soboty od godz. 8.00 do 18.30. W niedziele od godz. 6.30 do 18.00. W dni powszednie Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy od godz. 17.00, następnie o godz. 17.30 wspólny różaniec, po nim Msza św. o godz. 18.00.
 4. W środę Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Msze św. w Zahutyniu o godz. 8.00 i 18.00 w Dolinie o godz. 17.00. Uroczystość Zwiastowania Pańskiego jest Dniem Świętości Życia. Tego dnia wiele osób podejmuje duchową adopcję dzieci poczętych. Zachęcam do podjęcia adopcji. W związku z obecną sytuacją w naszej parafii uroczyste rozpoczęcie adopcji odbędzie się w innym terminie. Na stoliku za ławkami wyłożone są deklaracje podjęcia adopcji.
 5. Nabożeństwa pasyjne, a więc Droga Krzyżowa i Gorzkie Żale na czas ograniczeń zostają zawieszone. Zachęcam do modlitwy indywidualnej w naszych domach. Przypominam, że za pobożne uczestnictwo w Drodze Krzyżowej i Gorzkich Żalach można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
 6. Spotkania wszystkich grup parafialnych również są zawieszone.
 7. Zachęcam do skorzystania ze spowiedzi św. Spowiedź codziennie od godz. 17.00 do 18.00, w niedzielę przed każdą Mszą św. W tym roku nie będzie spowiedzi dekanalnej, dlatego proszę o nieodkładanie jej na ostatnią chwilę.
 8. Bóg zapłać za składane w ostatnim czasie ofiary na kościół i cmentarz oraz cele inwestycyjne. Bóg zapłać za dary do kuchni klasztornej.
 9. Zbiórka ofiar na cmentarz w Dolinie została zawieszona z powodu niskiej frekwencji i przeniesiona na inny dogodny termin.
 10. Za ławkami na stoliku wyłożone są wielkanocne paschaliki i baranki. Zachęcam do nabycia. Paschaliki są po 7 zł, baranki po 5 zł. Ofiary wrzucamy do wyłożonej skarbonki.
 11. Caritas Archidiecezji Przemyskiej we  współpracy z parafią pw. św. Józefa Rzemieślnika w Nowym Zagórzu prowadzi projekt codziennej opieki dla osób starszych. Ks. Proboszcz Marek Dec zachęca osoby starsze do skorzystania z projektu Domu Dziennego Pobytu. Dokumenty rekrutacyjne oraz informacje znajdują się na stronie parafii Nowy Zagórz http://nowyzagorz.pl/. Dokumenty należy pobrać, wypełnić i składać w kancelarii parafii Nowy Zagórz.
 12. Intencje mszalne na ten tydzień.
 13. Przypominamy że w nocy z soboty na niedzielę zmiana czasu na letni.
 14. Wszystkim Parafianom i naszym gościom życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia, oraz radosnego świętowanie w gronie rodzinnym, a obchodzącym w tygodniu imieniny lub urodziny składamy najserdeczniejsze życzenia.

Ogłoszenia duszpasterskie 15.03.2020

Ogłoszenia duszpasterskie 

III Niedziela Wielkiego Postu

15.03.2020

 1. W związku z wprowadzeniem stanu zagrożenia epidemicznego w Polsce i stosując się do rozporządzeń organów państwowych oraz zarządzeń władz kościelnych, które ograniczyły liczbę uczestników zgromadzeń podczas każdej Mszy św. i nabożeństw wewnątrz kościoła, może w nich przebywać maksymalnie 50 osób. Proszę o skorzystanie z dyspensy Ks. Arcybiskupa w sprawie uczestniczenia we Mszy św. niedzielnej i świątecznej szczególnie osoby starsze, osoby skarżące się na infekcje, młodzież i dzieci. Przypominam o podstawowych zasadach higieny jak częste mycie rąk, oraz unikania zbiorowisk. Rodziców i dzieci proszę o odpowiedzialne podejście do domowej kwarantanny, a wszystkich parafian o zachowanie spokoju i stosowanie się do zaleceń odpowiednich służb. W osobistej modlitwie błagajmy Boga, aby zachował nasze rodziny i Ojczyznę od wszystkich niebezpieczeństw. I pozwolił nam jak najszybciej powrócić do codziennych obowiązków i normalnego życia.
 2. W czasie obowiązujących przepisów Msze św. niedzielne w Zahutyniu i Dolinie odprawiane będą według normalnego porządku. W Zahutyniu w niedziele dodatkowa Msza św. o godz. 17.00. W dni powszednie w Zahutyniu Msza św. wieczorna o godz. 18.00, w Dolinie w piątki i soboty o godz. 17.00. Wszystkie Msze św. będą recytowane, a w niedzielę bez kazania. W dni powszednie po każdej Mszy św. litania i modlitwa do św. Józefa o pomoc i wstawiennictwo w opanowaniu epidemii.
 3. W Zahutyniu kościół będzie otwarty do osobistej modlitwy od poniedziałku do soboty od godz. 8.00 do 18.30. W niedziele od godz. 6.30 do 18.00. W dni powszednie Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy od godz. 17.00, następnie o godz. 17.30 wspólny różaniec, po nim Msza św. o godz. 18.00.
 4. W czwartek Uroczystość św. Józefa Oblubieńca NMP. Msze św. w Zahutyniu o godz. 8.00 i 18.00 w Dolinie o godz. 17.00. Św. Józef jest szczególnym patronem braci zakonnych, dlatego bratu Krzysztofowi składamy najlepsze życzenia wypraszając wstawiennictwa św. Patrona oraz dziękując Mu za pełną poświecenia posługę w naszej parafii i klasztorze. W tym dniu pamiętajmy także o solenizantach szczególnie o naszym Arcybiskupie seniorze Józefie Michaliku.
 5. Nabożeństwa pasyjne, a więc Droga Krzyżowa i Gorzkie Żale na czas ograniczeń zostają zawieszone. Zachęcam do modlitwy indywidualnej w naszych domach. Przypominam, że za pobożne uczestnictwo w Drodze Krzyżowej i Gorzkich Żalach można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
 6. Spotkania wszystkich grup parafialnych zostają zawieszone.
 7. Bóg zapłać za składane w ostatnim czasie ofiary na kościół i cmentarz oraz cele inwestycyjne. Bóg zapłać za dary do kuchni klasztornej.
 8. Zbiórka ofiar na utrzymanie cmentarza w Dolinie dziś oraz 21 i 22 marca. Radni z Doliny będą przyjmować ofiary przed Mszą św. przed kościołem na Dolinie.
 9. Intencje mszalne na ten tydzień.
 10. Wszystkim Parafianom i naszym gościom życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia, oraz radosnego świętowanie w gronie rodzinnym, a obchodzącym w tygodniu imieniny lub urodziny składamy najserdeczniejsze życzenia.

 


Ogłoszenia duszpasterskie 08.03.2020

Ogłoszenia duszpasterskie 

II Niedziela Wielkiego Postu

08.03.2020

 1. W tym tygodniu różaniec przed Mszą św. w Zahutyniu prowadzi VI Róża Pani Krystyny Pelc. W Dolinie w marcu II Róża Pani Mieczysławy Haduch.
 2. W środę o godz. 17.40 nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Zachęcamy do uczestnictwa oraz składania swoich próśb i podziękowań.
 3. W czwartek Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy od godz. 17.30. Zapraszamy do modlitwy szczególnie w intencji powołań oraz naszych rodzin.
 4. Zapraszamy w Wielkim Poście na nabożeństwa pasyjne. Droga Krzyżowa w piątki, w Dolinie o godz. 16.30, a w Zahutyniu o godz. 17.30, po nabożeństwie Eucharystia. Gorzkie Żale w niedziele w Dolinie przed Mszą św. o godz. 8.30, w Zahutyniu o godz. 14.30 i potem Msza św. Za pobożne uczestnictwo w Drodze Krzyżowej i Gorzkich Żalach można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
 5. Spotkanie młodzieżowej wspólnoty Niniwa w piątek o godz. 19.00 w salce katechetycznej.
 6. Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Władysława Beliny-Prażmowskiego w Zahutyniu przypomina, że do dnia 20 marca br. trwa postępowanie rekrutacyjne do oddziału przedszkolnego i I klasy naszej szkoły.
 7. Bóg zapłać za składane w ostatnim czasie ofiary na kościół i cmentarz oraz cele inwestycyjne. Zaktualizowana lista darczyńców wywieszona jest w gablocie. Bóg zapłać za dary do kuchni klasztornej.
 8. Zbiórka ofiar na utrzymanie cmentarza w Dolinie odbędzie się 14 i 15 marca oraz 21 i 22 marca. Radni z Doliny będą przyjmować ofiary przed Mszą św. przed kościołem na Dolinie.
 9. W piątek 27 marca o godz. 20.00 z kościoła Przemienienia Pańskiego w Sanoku, wyrusza Ekstremalna Droga Krzyżowa. Do wyboru 5 tras od 40 do 80 km prowadzące do Sanktuariów Maryjnych i do miejsc kultu Męki Pańskiej w Polańczyku, Kalwarii Pacławskiej, Starej Wsi, Komańczy i Krośnie. Szczegóły na plakacie oraz w Internecie.
 10. Intencje mszalne na ten tydzień.
 11. W tym tygodniu do wieczności z naszej parafii Pan Bóg powołał śp. Jana Kopacz. Wieczny odpoczynek…
 12. Wszystkim Parafianom i naszym gościom życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia, oraz radosnego świętowanie w gronie rodzinnym, a obchodzącym w tygodniu imieniny lub urodziny składamy najserdeczniejsze życzenia.

Ogłoszenia duszpasterskie 01.03.2020

Ogłoszenia duszpasterskie 

I Niedziela Wielkiego Postu

01.03.2020

 1. Dziś kończymy nasze rekolekcje wielkopostne. Dziękujemy O. Janowi Wlazłemu OMI z Poznania na głoszone nam Słowo Boże. Życzymy obfitości Bożych darów i opieki Niepokalanej. Zapewniamy o naszej modlitwie za Ojca i zapraszamy zawsze do Zahutynia. Szczęść Boże. Dzisiejsza składaka rekolekcyjna przeznaczona jest na dzieło wsparcia powołań oblackich. Za złożone dary składamy serdeczne Bóg zapłać.
 2. Dziś również pierwsza niedziela miesiąca. Zmiana tajemnic różańcowych w Dolinie po Mszy św. o godz. 9.00, w Zahutyniu po sumie.
 3. W tym tygodniu różaniec przed Mszą św. w Zahutyniu prowadzi V Róża Pana Zdzisława Bara. W Dolinie w marcu II Róża Pani Mieczysławy Haduch.
 4. W środę o godz. 17.40 nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Zachęcamy do uczestnictwa oraz składania swoich próśb i podziękowań.
 5. W czwartek Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy od godz. 17.30. Zapraszamy do modlitwy szczególnie w intencji powołań oraz naszych rodzin.
 6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W pierwszy czwartek w Zahutyniu Msza św. z komunią pod dwiema postaciami dla wszystkich wiernych. W pierwszy piątek Msze św. z kazaniem i nabożeństwem do Najświętszego Serca Pana Jezusa w Dolinie o godz. 17.00 w Zahutyniu o godz. 18.00. W pierwszą sobotę po Mszach św. litania do Matki Bożej.
 7. W pierwszy piątek kapłańskie odwiedziny chorych od godz. 8.30. Nowych chorych zgłaszamy do czwartku.
 8. Zapraszamy w Wielkim Poście na nabożeństwa pasyjne. Droga Krzyżowa w piątki, w Dolinie o godz. 16.30, a w Zahutyniu o godz. 17.30, po nabożeństwie Eucharystia. Gorzkie Żale w niedziele w Dolinie przed Mszą św. o godz. 8.30, w Zahutyniu o godz. 14.30 i potem Msza św. Za pobożne uczestnictwo w Drodze Krzyżowej i Gorzkich Żalach można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
 9. Spotkanie młodzieżowej wspólnoty Niniwa w piątek o godz. 19.00 w salce katechetycznej.
 10. Zbiórka ministrantów w sobotę o godz. 10.00 w kościele.
 11. W tym tygodniu swoje imieniny obchodzi O. Kazimierz. Składamy Mu najserdeczniejsze życzenia Bożego błogosławieństwa, opieki Niepokalanej oraz darów Ducha Świętego w posłudze kapłańskiej. Zapraszamy na Mszę św. w intencji solenizanta w czwartek o godz. 18.00.
 12. Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Władysława Beliny-Prażmowskiego w Zahutyniu informuje, że do dnia 20 marca br. trwa postępowanie rekrutacyjne do oddziału przedszkolnego i I klasy naszej szkoły. Szczegóły rekrutacji do oddziału przedszkolnego znajdują się na stronie szkoły w zakładce ogłoszenia/rekrutacja. Zapisów do klasy I należy dokonać w sekretariacie szkoły. Druk zgłoszenia można pobrać w sekretariacie lub ze strony szkoły w zakładce ogłoszenia/rekrutacja do klasy I.
 13. Bóg zapłać za składane w ostatnim czasie ofiary na kościół i cmentarz oraz cele inwestycyjne. Bóg zapłać za dary do kuchni klasztornej.
 14. Intencje mszalne na ten tydzień.
 15. Wszystkim Parafianom i naszym gościom życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia, oraz radosnego świętowanie w gronie rodzinnym, a obchodzącym w tygodniu imieniny lub urodziny składamy najserdeczniejsze życzenia.