Ogłoszenia duszpasterskie 13.06.2021

Ogłoszenia duszpasterskie 

XI Niedziela zwykła

13.06.2021

 1. W tym tygodniu różaniec w Zahutyniu prowadzi I Róża Pani Doroty Szczudlik, w Dolinie w czerwcu I Róża Pani Małgorzaty Gosztyła.
 2. Dziś po Mszach św. zbiórka do puszek na budowę sanktuarium św. Jana Pawła II w Kamerunie, gdzie ordynariuszem diecezji jest pochodzący z naszej archidiecezji bp. Jan Ozga. Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.
 3. W czerwcu na zakończenie Mszy św. od poniedziałku do soboty litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
 4. W poniedziałek po Mszy św. wieczornej katecheza dla dorosłych. Temat katechezy: Przykazanie IV – szacunek do rodziców i starszych. Serdecznie zapraszamy.
 5. W środę nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17.40. Zapraszam do uczestnictwa i składania swoich próśb i podziękowań.
 6. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy w Zahutyniu od godz. 17.30. Serdecznie zapraszamy.
 7. W piątek ostanie przed wakacjami kapłańskie odwiedziny chorych w domach od godz. 8.30. Odwiedziny tylko na zaproszenie. Chorych zgłaszamy w zakrystii do czwartku.
 8. Za tydzień III niedziela miesiąca. Przed sumą o godz. 11.40 nabożeństwo misyjne.
 9. Biskupi zgromadzeni na 389 Zebraniu Plenarnym Konferencji Episkopatu Polski w Kalwarii Zebrzydowskiej zdecydowali, że z dniem 20 czerwca br., zostaną zniesione dyspensy  od uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. oraz w święta nakazane we wszystkich diecezjach, w których do tej pory obowiązywały.
 10. Bóg zapłać za składane w ostatnim czasie ofiary na kościół i cmentarz oraz cele inwestycyjne. Bóg zapłać za dary do kuchni klasztornej.
 11. Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa przypomina, że 17 czerwca jest ostatnim dniem na złożenie wniosku o płatności bezpośrednie i obszarowe z PROW w kampanii 2021. Podkarpacki Oddział Regionalny wydłuża godziny otwarcia swoich biur powiatowych.
 12. Za tydzień po Mszach św. odbędzie się zbiórka na rzecz małego Kubusia Zwierzchowskiego z Bliznego. Dwumiesięczny chłopiec urodził się z wrodzoną wadą serca. Operacja w Polsce nie powiodła się. Ratunkiem jest kosztowna operacja w Stanach Zjednoczonych, a jej koszt to 5 mln złotych. Pobliskie parafie organizują zbiórkę. I my chcemy pomóc, dlatego zachęcam do ofiarności.
 13. Intencje mszalne na ten tydzień.
 14. Wszystkim Parafianom i naszym gościom życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia, oraz radosnego świętowanie w gronie rodzinnym, a obchodzącym w tygodniu imieniny lub urodziny składamy najserdeczniejsze życzenia.

Ogłoszenia duszpasterskie 06.06.2021

Ogłoszenia duszpasterskie

X Niedziela zwykła

06.06.2021

 1.  Dziś pierwsza niedziela miesiąca i zmiana tajemnic różańcowych w Dolinie po Mszy św. o godz. 9.00, w Zahutyniu po sumie.
 2. Zapraszamy na Msze św. w czasie oktawy Bożego Ciała z procesją wokół kościoła. W Dolinie o godz. 17.00, w Zahutyniu o godz. 18.00. Dziś w niedzielę procesja w Dolinie po Mszy św. o godz. 9.00, w Zahutyniu po sumie.
 3. W tym tygodniu różaniec w Zahutyniu prowadzi VI Róża Pani Krystyny Pelc, w Dolinie w czerwcu I Róża Pani Małgorzaty Gosztyła.
 4. W czerwcu na zakończenie Mszy św. od poniedziałku do soboty litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
 5. W poniedziałek po Mszy św. wieczornej spotkanie lektorów dorosłych w kościele.
 6. W środę nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17.40. Zapraszam do uczestnictwa i składania swoich próśb i podziękowań.
 7. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy w Zahutyniu od godz. 17.30. Serdecznie zapraszamy.
 8. W czwartek na zakończenie oktawy Bożego Ciała, poświęcenie wianków i błogosławieństwo dzieci.
 9. W piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Msze św. w naszej parafii w Zahutyniu o godz. 8.00 i 18.00 z procesją, w Dolinie o godz. 17.00 z procesją. W piątek z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. W piątek również wyrusza z naszej parafii pielgrzymka dzieci pierwszokomunijnych, ministrantów i scholii do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie – Łagiewnikach.
 10. Dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do obchodów Uroczystości Bożego Ciała. Współbraciom Oblatom, strażakom, służbie liturgicznej, kościelnemu, organiście, scholii, dziewczynkom sypiącym kwiaty, niosącym sztandary i baldachim, budowniczym ołtarzy. Wszystkim, którzy uczestniczyli w uroczystości i włożyli swoje serce w jej przygotowanie składam serdeczne Bóg zapłać.
 11. Decyzją o. Prowincjała i Rady Prowincjalnej z naszej wspólnoty parafialnej i zakonnej odchodzą: o. Tomasz Woźny OMI, który został mianowany proboszczem w parafii pw. św. Stanisława Kostki w Lublińcu i br. Krzysztof Kalaczyński OMI, który został skierowany do naszego klasztoru w Warszawie. Od 1 lipca do Zahutynia zostali skierowani: o. Andrzej Noga OMI, który będzie superiorem (przełożonym) wspólnoty zakonnej i o. Karol Bucholc OMI, który został mianowany proboszczem parafii i ekonomem klasztoru.
 12. Bóg zapłać za składane w ostatnim czasie ofiary na kościół i cmentarz oraz cele inwestycyjne. Bóg zapłać za dary do kuchni klasztornej.
 13. Intencje mszalne na ten tydzień.
 14. Pan Bóg powołał do wieczności z naszej parafii śp. Irenę Sokołowską. Wieczny odpoczynek…
 15. Wszystkim Parafianom i naszym gościom życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia, oraz radosnego świętowanie w gronie rodzinnym, a obchodzącym w tygodniu imieniny lub urodziny składamy najserdeczniejsze życzenia.

Ogłoszenia duszpasterskie 30.05.2021

Ogłoszenia duszpasterskie 

Uroczystość Trójcy Przenajświętszej

30.05.2021

 1. Dziś Uroczystość Trójcy Przenajświętszej, która kończy okres spowiedzi i komunii wielkanocnej.
 2. Zapraszamy na nabożeństwa majowe jeszcze dziś i jutro. W poniedziałek nabożeństwo w Dolinie o godz. 16.30, następnie Msza św. W Zahutyniu nabożeństwo majowe na zakończenie Mszy św. o godz. 18.00. W niedzielę w Zahutyniu nabożeństwo przy kapliczkach o godz. 16.30, dziś ostatnie u Pani Gaworeckiej. W Dolinie w niedzielę litania na zakończenie Mszy św. o godz. 9.00.
 3. W tym tygodniu różaniec w Zahutyniu prowadzi V Róża Pana Zdzisława Bara, w Dolinie w czerwcu I Róża Rodzin Pani Małgorzaty Gosztyła.
 4. W poniedziałek święto Nawiedzenia NMP. Msze św. w naszej parafii w Zahutyniu o godz. 18.00, w Dolinie o godz. 17.00.
 5. We wtorek rozpoczynamy czerwiec – miesiąc Serca Jezusowego. Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa od poniedziałku do soboty na zakończenie Mszy św. wieczornej.
 6. W środę nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17.40. Zapraszam do uczestnictwa i składania swoich próśb i podziękowań.
 7. W czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej – Boże Ciało. Msze św. w naszej parafii w Zahutyniu o godz. 7.00 i 9.00 po Mszy św. procesja do IV ołtarzy, w Dolinie o godz. 14.00 z procesją do IV ołtarzy. W Zahutyniu trasa w kierunku krzyżówki: I ołtarz naprzeciw Domu Ludowego, II ołtarz przy kapliczce naprzeciw Państwa Bar, III ołtarz na zatoczce naprzeciw Pana Kmiotka, IV ołtarz koło Państwa Kazimierczaków. W Dolinie procesja ruszy w kierunku ul. Orkana: I ołtarz koło Państwa Czyrwików, II ołtarz koło Państwa Mazurów, III ołtarz koło Państwa Orłowskich i IV ołtarz koło Państwa Kozaków. Bardzo proszę o przyozdobienie naszych domów, okien, o przygotowanie procesji, o zabranie sztandarów, baldachimu. W tym roku w procesji pójdą tylko sztandary nie zabieramy feretronów i figur. Druhów strażaków proszę o pilnowanie bezpieczeństwa i kierowanie ruchem. W Dolinie odpowiedzialnych dorosłych mężczyzn. Dziewczynki zapraszam do sypania kwiatków, chłopców w komeżkach zapraszamy do dzwonienia dzwonkami. Próba dla dziewczynek sypiących kwiatki we wtorek o godz. 16.00 przy kościele. Przypominam, że święto Bożego Ciała jest świętem nakazanym i tego dnia mamy obowiązek uczestniczenia we Mszy św.
 8. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W pierwszy piątek Msze św. z kazaniem i nabożeństwem do Najświętszego Serca Pana Jezusa w Dolinie o godz. 17.00, w Zahutyniu o godz. 18.00. Od piątku również przez czas oktawy Bożego Ciała Msze św. z procesją wokół kościoła. W niedzielę procesja w Dolinie po Mszy św. o godz. 9.00, w Zahutyniu po sumie.
 9. Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca i zmiana tajemnic różańcowych w Dolinie po Mszy św. o godz. 9.00, w Zahutyniu po sumie.
 10. Bóg zapłać za składane w ostatnim czasie ofiary na kościół i cmentarz oraz cele inwestycyjne. Bóg zapłać za dary do kuchni klasztornej.
 11. Intencje mszalne na ten tydzień.
 12. Wszystkim Parafianom i naszym gościom życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia, oraz radosnego świętowanie w gronie rodzinnym, a obchodzącym w tygodniu imieniny lub urodziny składamy najserdeczniejsze życzenia.

Ogłoszenia duszpasterskie 23.05.2021

Ogłoszenia duszpasterskie

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

23.05.2021

 1. Dziś Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, która kończy okres wielkanocny. Od jutra w kościele okres zwykły. Dziś w parafii świętujemy imieniny o. Eugeniusza. Uroczysta Msza św. w intencji solenizanta od parafian o godz. 12.00.
 2. Witamy w naszej parafii o. Joachima Kusza OMI z Opola, który głosi nam dziś Słowo Boże. Tak jak zapowiadałem tydzień temu będzie On również po Mszach św. zbierał ofiary na budowę klasztoru i kościoła – Sanktuarium św. Jana Pawła II w Opolu. Zachęcam do składania ofiar i przyczynienia się do powstania kolejnego dzieła prowadzonego przez Misjonarzy Oblatów. Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.
 3. Zapraszamy na nabożeństwa majowe. Od poniedziałku do soboty nabożeństwo w Dolinie o godz. 16.30, następnie Msza św. W Zahutyniu w tym roku nabożeństwa majowe na zakończenie Mszy św. o godz. 18.00. W niedziele w Zahutyniu nabożeństwa przy kapliczkach o godz. 16.30, dziś u Państwa Bar, a za tydzień u Pani Gaworeckiej. W Dolinie w niedziele litania na zakończenie Mszy św. o godz. 9.00.
 4. W tym tygodniu różaniec w Zahutyniu prowadzi IV Róża Pani Czesławy Śnieżek, w Dolinie w maju III Róża Rodzin Pani Krystyny Witowicz.
 5. W poniedziałek święto NMP Matki Kościoła – drugi dzień Zielonych Świątek. Msze św. w naszej parafii w Zahutyniu o godz. 8.00 i 18.00, w Dolinie o godz. 17.00.
 6. W czwartek święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Tego dnia modlimy się za kapłanów i o nowe powołania do życia kapłańskiego.
 7. W czwartek Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy w Zahutyniu od godz. 17.30. Zapraszamy.
 8. W sobotę w naszym Wyższym Seminarium Duchownym Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej w Obrze ks. abp. Stanisław Gądecki, metropolita poznański wyświęci nowych kapłanów i diakonów. Otoczmy kandydatów do święceń modlitwą.
 9. Za tydzień w niedzielę Uroczystość Trójcy Przenajświętszej, kończy się okres spowiedzi i komunii wielkanocnej. Zachęcam do skorzystania ze spowiedzi i komunii wielkanocnej tych, którzy tego jeszcze nie uczynili.
 10. W tym roku Uroczystość Bożego Ciała przypada 3 czerwca. Już dziś informuję o trasach procesji. W Zahutyniu trasa w kierunku krzyżówki: I ołtarz naprzeciw Domu Ludowego, II ołtarz przy kapliczce naprzeciw Państwa Bar, III ołtarz na zatoczce naprzeciw Pana Kmiotka, IV ołtarz koło Państwa Kazimierczaków. W Dolinie procesja ruszy w kierunku ul. Orkana: I ołtarz koło Państwa Czyrwików, II ołtarz koło Państwa Mazurów, III ołtarz koło Państwa Orłowskich i IV ołtarz koło Państwa Kozaków.
 11. Bóg zapłać za składane w ostatnim czasie ofiary na kościół i cmentarz oraz cele inwestycyjne. Bóg zapłać za dary do kuchni klasztornej.
 12. Od piątku do poniedziałku o. Proboszcz będzie nieobecny. Będzie uczestniczył w święceniach kapłańskich w Obrze, oraz spotkaniu przełożonych. Wszystkie sprawy pilne proszę załatwiać do czwartku.
 13. Intencje mszalne na ten tydzień.
 14. Pan Bóg powołał do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej śp. Andrzeja Karbowiaka. Jego pogrzeb we wtorek o godz. 14.00. Wieczny odpoczynek…
 15. Wszystkim Parafianom i naszym gościom życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia, oraz radosnego świętowanie w gronie rodzinnym, a obchodzącym w tygodniu imieniny lub urodziny składamy najserdeczniejsze życzenia.

Ogłoszenia duszpasterskie 16.05.2021

Ogłoszenia duszpasterskie

Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

16.05.2021

 1. Dziś Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Przed sumą nabożeństwo misyjne.
 2. Zapraszamy na nabożeństwa majowe. Od poniedziałku do soboty nabożeństwo w Dolinie o godz. 16.30, następnie Msza św. W Zahutyniu w tym roku nabożeństwa majowe na zakończenie Mszy św. o godz. 18.00. W niedziele w Zahutyniu nabożeństwa przy kapliczkach o godz. 16.30, dziś u Państwa Chorążaków, a za tydzień u Państwa Bar. W Dolinie w niedziele litania na zakończenie Mszy św. o godz. 9.00. W czasie nabożeństwa majowego nowenna przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego.
 3. W tym tygodniu różaniec w Zahutyniu prowadzi III Róża Pani Danuty Mołczan, w Dolinie w maju III Róża Rodzin Pani Krystyny Witowicz.
 4. W czwartek Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy w Zahutyniu od godz. 17.30. Zapraszamy.
 5. W czwartek rocznica święceń biskupich ks. bpa Stanisława Jamrozka, a w piątek rocznica ingresu ks. abpa Adama Szala do Bazyliki Archikatedralnej w Przemyślu. Otoczmy naszych Pasterzy modlitwą.
 6. W piątek przypada Uroczystość św. Eugeniusza de Mazenoda – Założyciela Zgromadzenia Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej. Tego dnia swoje imieniny obchodzi o. Eugeniusz. Już dziś składamy Mu najserdeczniejsze życzenia Bożego błogosławieństwa, opieki Niepokalanej i św. Eugeniusza. Msza św. w intencji solenizanta od parafian zostanie odprawiona w przyszłą niedzielę o godz. 12.00.
 7. W sobotę zapraszamy na czuwanie przed Zesłaniem Ducha Świętego. Od godz. 22.30 adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy, od godz. 23.00 czuwanie prowadzone przez młodzież i wspólnotę Domowego Kościoła. O północy uroczysta Msza św. Serdecznie zapraszamy.
 8. Za tydzień Słowo Boże będzie głosił o. Joachim Kusz OMI z Opola. Będzie On również po Mszach św. zbierał ofiary na budowę klasztoru i kościoła – Sanktuarium św. Jana Pawła II w Opolu. Zachęcam do składania ofiar i przyczynienia się do powstania kolejnego dzieła prowadzonego przez Misjonarzy Oblatów.
 9. Kończy się powoli okres wielkanocny, zachęcam do skorzystania ze spowiedzi wielkanocnej tych którzy tego jeszcze nie uczynili. Przypominam, że czas spowiedzi i komunii wielkanocnej trwa do niedzieli Trójcy Przenajświętszej czyli do 30 maja br.
 10. W tym roku Uroczystość Bożego Ciała przypada 3 czerwca. Już dziś informuję o trasach procesji. W Zahutyniu trasa w kierunku krzyżówki: I ołtarz naprzeciw Domu Ludowego, II ołtarz przy kapliczce naprzeciw Państwa Bar, III ołtarz na zatoczce naprzeciw Pana Kmiotka, IV ołtarz koło Państwa Kazimierczaków. W Dolinie procesja ruszy w kierunku ul. Orkana: I ołtarz koło Państwa Czyrwików, II ołtarz koło Państwa Mazurów, III ołtarz koło Państwa Orłowskich i IV ołtarz koło Państwa Kozaków.
 11. Bóg zapłać za składane w ostatnim czasie ofiary na kościół i cmentarz oraz cele inwestycyjne. Bóg zapłać za dary do kuchni klasztornej.
 12. Od wtorku do piątku o. Proboszcz będzie nieobecny. Będzie uczestniczył w Kongresie Polskiej Prowincji Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej w Kodniu. Sprawy pilne proszę załatwiać do poniedziałku.
 13. Ogłoszenie Radnej Miasta i Gminy Zagórz. Zapraszamy na zajęcia Fitness przedział wiekowy 30+. Pierwsze spotkanie  w sali gimnastycznej w Szkole Podstawowej im. Władysława Beliny Prażmowskiego w Zahutyniu, poniedziałek 17 maja 2021 roku godzina 19:00. Proszę o przygotowanie obuwia zmiennego na ćwiczenia. Po konsultacjach z prowadzącą można także zorganizować zajęcia nordicwalking. Osobą prowadząca jest Pani Ela nauczyciel wychowania fizycznego.
 14. Intencje mszalne na ten tydzień.
 15. Wszystkim Parafianom i naszym gościom życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia, oraz radosnego świętowanie w gronie rodzinnym, a obchodzącym w tygodniu imieniny lub urodziny składamy najserdeczniejsze życzenia.