Ogłoszenia duszpasterskie 29.01.2023

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

IV Niedziela zwykła

29.01.2023

 

  1. W tym tygodniu różaniec w Zahutyniu prowadzi I Róża, w Dolinie w lutym III Róża.
  2. W czwartek Święto Ofiarowania Pańskiego, to także Dzień Życia Konsekrowanego, pamiętajmy w naszych modlitwach o wszystkich zakonnikach i wypraszajmy dar powołań zakonnych. Msza św. w naszej parafii w Zahutyniu o godz. 18.00, w Dolinie o godz. 17.00. Podczas Mszy św. poświęcenie gromnic. Składka przeznaczona jest na klasztory klauzurowe. Podczas Mszy św. o godz. 18.00 Oblaci odnowią swoje śluby zakonne oraz poświęcimy gromnice dzieci przygotowujących się do I spowiedzi św. i Komunii św. W zakrystii do nabycia świece gromniczne w cenie 20 zł.

W tym dniu także rozwiązanie konkursu Bożonarodzeniowego na Miniaturę Szopki Bożonarodzeniowej.

  1. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i piątek i sobota miesiąca.
  2. W pierwszy czwartek w Zahutyniu adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy w intencji powołań od godz. 17.30.
  3. W pierwszy piątek Msze św. z kazaniem i nabożeństwem do Najświętszego Serca Pana Jezusa w Dolinie o godz. 17.00 w Zahutyniu o godz. 18.00. Odwiedziny chorych od godz. 8.00. W tym dniu wspomnienie św. Błażeja i błogosławieństwo gardła. Spowiedź pierwszopiątkowa od godz. 17.00.

W pierwszą sobotę litania do Matki Bożej przed Mszą św.

  1. Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca i zmiana tajemnic różańcowych oraz nabożeństwo. W Dolinie po Mszy św. o godz. 9.00, w Zahutyniu po sumie. W tym Dniu Pańskim wspomnienie św. Agaty i błogosławieństwo chleba, wody i soli.
  2. Bóg zapłać za składane w ostatnim czasie ofiary na kościół i cmentarz oraz cele inwestycyjne. Bóg zapłać za dary do kuchni klasztornej.
  3. Intencje mszalne na ten tydzień.
  4. Wszystkim Parafianom i naszym gościom życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia, oraz radosnego świętowanie w gronie rodzinnym, a obchodzącym w tygodniu imieniny lub urodziny składamy najserdeczniejsze życzenia.

PODZIEL SIĘ DOBREM NA ŚWIĘTA!

PODZIEL SIĘ DOBREM NA ŚWIĘTA!!!
Kochani, to już 4 raz pomagacie w akcji „PODZIEL SIĘ DOBREM NA ŚWIĘTA”. Kolejny raz zwracam się z się do waszych wielkich serc o pomoc. „Dobrych ludzi nikt nie zapomina" ... - to słowa Pani Kamili Knuth organizatorki akcji.
Zbiórka trwa do 20 grudnia, jako Przewodnicząca Rady Rodziców wraz z opiekunem Koła Wolontariatu Ojcem Karolem Bucholc zachęcam do dołączenia się do Akcji Naszej Koleżanki❤️. Wspieramy się już 4 ROK!!! Podobnie jak w zeszłym roku, potrzebne rzeczy przynosimy do szkoły lub do kościoła.