Ogłoszenia duszpasterskie 31.05.2020

Ogłoszenia duszpasterskie

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

31.05.2020

 1. Dziś Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, która kończy okres wielkanocny. Został zniesiony limit osób w kościele. Zachęcam do uczestnictwa we Mszy św. w kościele. Msze św. do niedzieli 7 czerwca odprawiane są w następującym porządku: W Zahutyniu sobotnia Msza św. o godz. 18.00, w niedzielę o godz. 7.00, 10.30, 12.00, 15.00, 17.00. W Dolinie sobotnia Msza św. o godz. 17.00, w niedzielę o godz. 9.00 i 14.00. Przypominam, że nadal obowiązuje w kościele obowiązek zakrywania ust i nosa. Do niedzieli 7 czerwca obowiązuje dyspensa Ks. Arcybiskupa. Korzystając z nowej sytuacji zapraszamy dziś o godz. 16.30 na nabożeństwo majowe do kapliczki przy klasztorze Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej.
 2. W związku z odwołaniem limitu powracamy do normalnego porządku Mszy św. niedzielnych od niedzieli 14 czerwca. Proszę osoby, które zamówimy intencje mszalne w dodatkowych godzinach o kontakt z o. Proboszczem w celu przeniesienia intencji na inny dogodny termin.
 3. W tym tygodniu w Zahutyniu różaniec przed Mszą św. prowadzi VI Róża Pani Krystyny Pelc, w Dolinie w czerwcu II Róża Pani Mieczysławy Haduch.
 4. W poniedziałek Święto NMP Matki Kościoła. Msze św. w Zahutyniu o godz. 8.00 i 18.00 w Dolinie o godz. 17.00. Również w poniedziałek rozpoczynamy czerwiec – miesiąc Serca Jezusowego. Litania codziennie na zakończenie Mszy św. wieczornej.
 5. W środę nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17.40. Zachęcam do składania swoich próśb i podziękowań.
 6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W pierwszy czwartek w Zahutyniu adoracja Najświętszego Sakramentu w Zahutyniu od godz. 17.30. Następnie Msza św. z komunią pod dwiema postaciami dla wszystkich wiernych. W pierwszy piątek Msze św. z kazaniem i nabożeństwem do Najświętszego Serca Pana Jezusa w Dolinie o godz. 17.00 w Zahutyniu o godz. 18.00. W pierwszy piątek kapłańskie odwiedziny chorych od godz. 8.30. W związku z dalej utrzymywanym stanem epidemicznym odwiedziny tylko na potwierdzone zaproszenie. Proszę zgłaszać chorych do czwartku.
 7. W piątek spotkanie młodzieżowej wspólnoty Niniwa w salce katechetycznej o godz. 19.00. Zbiórka ministrantów w sobotę o godz. 10.00 w kościele.
 8. Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca i zmiana tajemnic różańcowych w Dolinie po Mszy św. o godz. 9.00 w Zahutyniu po sumie.
 9. Zachęcam do skorzystania ze spowiedzi i komunii wielkanocnej wynikającej 3 przykazania kościelnego. Przypominam, że ten czas trwa do Uroczystości Trójcy Przenajświętszej czyli do 7 czerwca. Spowiedź w kościele przed każdą Mszą św.
 10. Ogłoszenie Sołtysa. We wtorek 02.06.2020 r. o godz. 18.00 w Domu Ludowym organizowane jest spotkanie informacyjne dla mieszkańców. Na spotkaniu będą poruszane kwestie dofinansowań Rządowego programu „Czyste powietrze” na wymianę źródła ciepła i założenia instalacji fotowoltaicznej w domach, grzania wody. Zapraszamy wszystkie osoby zainteresowane.
 11. Zapraszam wszystkich parafian do wzięcia udziału w zbiórce zużytego sprzętu RTV i AGD. Zbiórka odbędzie się 9 czerwca do godz. 13.00. Miejsce składania sprzętu przy domu katechetycznym. Przychody z akcji są przeznaczone na cele misyjne w Kamerunie i Wybrzeżu Kości Słoniowej. Więcej informacji na plakacie i ulotkach przy wyjściu z kościoła.
 12. Bóg zapłać za składane w ostatnim czasie ofiary na kościół i cmentarz oraz cele inwestycyjne. Bóg zapłać za dary do kuchni klasztornej. Składam serdeczne Bóg zapłać naszym strażakom za wycięcie świerków przed kościołem. Bóg zapłać Panu leśniczemu Maciejowi Skrzeszewskiemu za brzózki do kościoła.
 13. Przed nami Uroczystość Bożego Ciała. W tym roku trasa od kościoła w kierunku górki. I ołtarz przy remizie, II ołtarz przy szkole, III ołtarz przy domu Państwa Tchórz, IV ołtarz przy skrzyżowaniu obok Państwa Fabianów. W Dolinie I ołtarz przy kapliczce, II ołtarz obok Państwa Cypcarz, III ołtarz obok Państwa Misiewiczów, IV ołtarz obok Państwa Orłowskich.
 14. Intencje mszalne na ten tydzień.
 15. Wszystkim Parafianom i naszym gościom życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia, oraz radosnego świętowanie w gronie rodzinnym, a obchodzącym w tygodniu imieniny lub urodziny składamy najserdeczniejsze życzenia.

Ogłoszenia duszpasterskie 24.05.2020

Ogłoszenia duszpasterskie

Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

24.05.2020

 1. Dziś Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Podczas sumy modlimy się w intencji O. Eugeniusza z okazji imienin. Zachęcam do uczestnictwa we Mszy św. w kościele. Msze św. z liturgią niedzielą odprawiane są w następującym porządku: W Zahutyniu sobotnia Msza św. o godz. 18.00, w niedzielę o godz. 7.00, 10.30, 12.00, 15.00, 17.00. Wszystkie Msze św. są transmitowane online. W Dolinie sobotnia Msza św. o godz. 17.00, w niedzielę o godz. 9.00 i 14.00.
 2. Przygotowujemy się do Uroczystości Zesłania Ducha Świętego. Codziennie na zakończenie Mszy św. wieczornej odmawiamy nowennę oraz litanię do Matki Bożej.
 3. W tym tygodniu w Zahutyniu różaniec przed Mszą św. prowadzi VI Róża Pani Krystyny Pelc, w Dolinie w maju I Róża Pani Małgorzaty Gosztyła, w czerwcu II Róża Pani Mieczysławy Haduch.
 4. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu w Zahutyniu od godz. 17.30.
 5. W sobotę o godz. 10.00 spotkanie ministrantów w kościele.
 6. W sobotę w naszym Wyższym Seminarium Duchownym w Obrze ks. Abp. Stanisław Gądecki wyświęci nowych diakonów i kapłanów, również w Przemyślu ks. Abp. Adam Szal wyświęci nowych kapłanów diecezjalnych. Otaczamy wszystkich kandydatów do święceń naszą modlitwą.
 7. Za tydzień w niedzielę Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, która kończy okres wielkanocny. Zapraszamy w sobotę na czuwanie i modlitwę uwielbienia. O godzinie 22.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja w ciszy, od godz. 23.00 nabożeństwo uwielbienia, które poprowadzi wspólnota Domowego Kościoła. O północy uroczysta Msza św. z kazaniem. Pozostałe Msze św. łącznie z sobotnimi w porządku niedzielnym.
 8. Zachęcam do skorzystania ze spowiedzi i komunii wielkanocnej wynikającej 3 przykazania kościelnego. Przypominam, że ten czas trwa do Uroczystości Trójcy Przenajświętszej czyli do 7 czerwca. Spowiedź w kościele przed każdą Mszą św.
 9. Bóg zapłać za składane w ostatnim czasie ofiary na kościół i cmentarz oraz cele inwestycyjne. Bóg zapłać za dary do kuchni klasztornej.
 10. Intencje mszalne na ten tydzień.
 11. Tydzień temu obchodziliśmy setną rocznicę urodzin św. Jana Pawła II. Dzieci z naszej szkoły w Zahutyniu wzięły udział w akcjach zorganizowanych z tej okazji: „Cała Polska śpiewa Barkę” oraz „STOkrotnie – kartki z życzeniami dla Jana Pawła II”. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów oraz dziękujemy za piękne reprezentowanie naszej małej Ojczyzny. Efekty można zobaczyć na stronie internetowej szkoły oraz stronie parafialnej.
 12. Urząd Miasta i Gminy w Zagórzu informuje, że w dniu 29 maja (piątek) zostanie przeprowadzona zbiórka odpadów wielkogabarytowych. Zbiórka nie obejmuje odpadów budowlanych i remontowych. Miejsca zbiórki: na Szybie koło leśniczówki, zatoka autobusowa naprzeciw Pana Kmiotka, zatoka autobusowa obok Pana Skoczółka, plac przy Domu Ludowym, rondo przy szkole, skrzyżowanie obok Pana Bednarczyka. Odpady prosimy wystawiać w dniu zbiórki do godz. 7.00 rano.
 13. Natomiast zbiórka odpadów AGD i RTV oraz elektro śmieci zostanie przeprowadzona 9 czerwca w ramach akcji zbiórki odpadów na cele misyjne i pomoc misjonarzom. Bliższe informację za tydzień.
 14. Wszystkim Parafianom i naszym gościom życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia, oraz radosnego świętowanie w gronie rodzinnym, a obchodzącym w tygodniu imieniny lub urodziny składamy najserdeczniejsze życzenia.

Ogłoszenia duszpasterskie 17.05.2020

Ogłoszenia duszpasterskie

VI Niedziela wielkanocna

17.05.2020

 1. Na podstawie nowych przepisów w naszych kościołach podczas Mszy św. w świątyni może uczestniczyć w Zahutyniu 25 osób, w Dolinie 20 osób nie wyliczając obsługi. Nadal obowiązuje dyspensa Ks. Arcybiskupa w sprawie uczestniczenia we Mszy św. niedzielnej i świątecznej. Zachęcam jednak w miarę możliwości do uczestnictwa we Mszy św. w kościele. Msze św. z liturgią niedzielą odprawiane są w następującym porządku: W Zahutyniu sobotnia Msza św. o godz. 18.00, w niedzielę o godz. 7.00, 10.30, 12.00, 15.00, 17.00. Wszystkie Msze św. są transmitowane online. W Dolinie sobotnia Msza św. o godz. 17.00, w niedzielę o godz. 9.00 i 14.00. Przypominam o obowiązku zakrywania ust i nosa maseczką.
 2. Trwa miesiąc maj. W tym roku litania do Matki Bożej odmawiana jest na zakończenie Mszy św. Msze św. odprawiane są również w dni powszednie w Dolinie o godz. 17.00.
 3. W tym tygodniu w Zahutyniu różaniec przed Mszą św. prowadzi IV Róża Pani Czesławy Śnieżek, w Dolinie w maju I Róża Pani Małgorzaty Gosztyła.
 4. W środę rocznica święceń biskupich ks. bpa. Stanisława Jamrozka, a w czwartek rocznica ingresu ks. abpa. Adama Szala do Bazyliki Archikatedralnej w Przemyślu. Otaczamy naszych pasterzy modlitwą.
 5. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu w Zahutyniu od godz. 17.30.
 6. W czwartek przypada Uroczystość św. Eugeniusza de Mazenoda – założyciela Zgromadzenia Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej. To także dzień imienin o. Eugeniusza Kowola OMI. O. Eugeniuszowi życzymy obfitości Bożych łask, opieki Niepokalanej i wstawiennictwa świętego Patrona. Msza św. w intencji solenizanta od parafian zostanie odprawiona w niedzielę 24.05. o godz. 12.00.
 7. W piątek rozpoczynamy nowennę przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego.
 8. Za tydzień w niedzielę Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.
 9. Bóg zapłać za składane w ostatnim czasie ofiary na kościół i cmentarz oraz cele inwestycyjne. Bóg zapłać za dary do kuchni klasztornej.
 10. Intencje mszalne na ten tydzień.
 11. Wszystkim Parafianom i naszym gościom życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia, oraz radosnego świętowanie w gronie rodzinnym, a obchodzącym w tygodniu imieniny lub urodziny składamy najserdeczniejsze życzenia.

Ogłoszenia duszpasterskie 10.05.2020

Ogłoszenia duszpasterskie

V Niedziela wielkanocna

10.05.2020

 1. Za nami czas odpustu parafialnego. W tym roku przeżywaliśmy go nieco skromniej. Dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do uroczystego świętowania. O. Rafałowi Kupczakowi OMI za głoszone Słowo Boże, moim współbraciom O. Kazimierzowi, O. Eugeniuszowi Br. Krzysztofowi, Panom organiście i kościelnemu, służbie liturgicznej za asystę podczas sumy, naszym strażakom, Pani Urszuli za kwiaty do naszej świątyni. Wszystkim, którzy w jakakolwiek sposób dołożyli starań by uczcić Matkę Bożą Królową Polski wielkie i serdeczne Bóg zapłać.
 2. Przypominam, że nadal obowiązuje dyspensa Ks. Arcybiskupa w sprawie uczestniczenia we Mszy św. niedzielnej i świątecznej. W naszej parafii Msze św. z liturgią niedzielą odprawiane są w następującym porządku: W Zahutyniu sobotnia Msza św. o godz. 18.00, w niedzielę o godz. 7.00, 10.30, 12.00, 15.00, 17.00. Wszystkie Msze św. są transmitowane online. W Dolinie sobotnia Msza św. o godz. 17.00, w niedzielę o godz. 9.00 i 14.00. Na podstawie obowiązujących przepisów sanitarnych wszyscy obecni w kościele mają obowiązek zakrywania ust i nosa maseczką, nie obowiązuje ten przepis kapłana sprawującego kult.
 3. Trwa miesiąc maj. W tym roku litania do Matki Bożej odmawiana jest na zakończenie Mszy św. Msze św. odprawiane są również w dni powszednie w Dolinie o godz. 17.00.
 4. W tym tygodniu w Zahutyniu różaniec przed Mszą św. prowadzi III Róża Pani Danuty Mołczan, w Dolinie w maju I Róża Pani Małgorzaty Gosztyła.
 5. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu w Zahutyniu od godz. 17.30.
 6. W sobotę święto św. Andrzeja Boboli, patrona Polski i patrona Akcji Katolickiej.
 7. Bóg zapłać za składane w ostatnim czasie ofiary na kościół i cmentarz oraz cele inwestycyjne. Zachęcam do składania ofiar i przelewania ich na konto parafialne. Jeżeli wysyłamy ofiarę na inwestycje lub cmentarz w tytule wpisujemy cel przeznaczenia oraz imię i nazwisko darczyńcy, jeżeli wpłacamy tzw. składkę w tytule wpisujemy „składka”. Bóg zapłać za dary do kuchni klasztornej. Bóg zapłać Panu Piotrowi Czaja za zainstalowanie tablicy informacyjnej z godzinami Mszy św. w Zahutyniu i uchwytów na flagi przy wejściu do kościoła.
 8. Intencje mszalne na ten tydzień.
 9. W tym tygodniu do wieczności z naszej parafii Pan Bóg powołał śp. Józefę Adamską. Wieczny odpoczynek …
 10. Wszystkim Parafianom i naszym gościom życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia, oraz radosnego świętowanie w gronie rodzinnym, a obchodzącym w tygodniu imieniny lub urodziny składamy najserdeczniejsze życzenia.

Ogłoszenia duszpasterskie 03.05.2020

Ogłoszenia duszpasterskie

IV Niedziela wielkanocna

03.05.2020

 1. Dziś dzień naszego parafialnego odpustu ku czci Matki Bożej Królowej Polski. Witamy bardzo serdecznie o. Rafała Kupczaka OMI – przełożonego wspólnoty Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej w Kędzierzynie-Koźlu. Dziękujemy za wygłoszone Słowo Boże. Życzymy Ojcu obfitości Bożych łask w posłudze kapłańskiej i zakonnej.
 2. Dziś w czasie uroczystej sumy odpustowej modlimy się w intencji naszych strażaków z OSP Zahutyń z okazji ich święta. Dziękujemy za dotychczasową bardzo dobrą współpracę i życzymy wielu łaska Bożych, opieki św. Floriana, oraz tego abyście z każdej akcji wracali cali i zdrowi. Szczęść Boże. Po sumie nie będzie w tym roku tradycyjnej procesji.
 3. Przypominam, że nadal obowiązuje dyspensa Ks. Arcybiskupa w sprawie uczestniczenia we Mszy św. niedzielnej i świątecznej. Na podstawie nowych przepisów w naszych kościołach podczas Mszy św. w świątyni może uczestniczyć w Zahutyniu 15 osób, w Dolinie 11 osób nie wyliczając obsługi. Pierwszeństwo mają osoby zamawiające intencje mszalną. Aby umożliwić większej liczbie wiernych uczestnictwo we Mszy św. od dzisiejszej niedzieli zostają wprowadzone dodatkowe Msze św. niedzielne. W soboty Msza św. w Dolinie o godz. 17.00 i w Zahutyniu o godz. 18.00 z liturgią niedzielną. W niedziele Msze św. odprawiane będą w następującym porządku: w Zahutyniu 7.00 recytowana, 10.30, 12.00, 15.00 śpiewane i 17.00 recytowana, w Dolinie 9.00 śpiewana i 14.00 recytowana. Oczywiście wszystkie Msze św. z Zahutynia są transmitowane online. W niedziele kościół w Zahutyniu otwarty do indywidualnej modlitwy od 7.00 do 18.00, w Dolinie od 9.00 do 15.00. Na podstawie obowiązujących przepisów sanitarnych wszyscy obecni w kościele mają obowiązek zakrywania ust i nosa maseczką, nie obowiązuje ten przepis kapłana sprawującego kult.
 4. Rozpoczął się miesiąc maj. W tym roku litania do Matki Bożej odmawiana lub śpiewana będzie na zakończenie Mszy św. Msze św. odprawiane są również w dni powszednie w Dolinie o godz. 17.00. W tym tygodniu w Zahutyniu Msze św. śpiewane we wtorek, czwartek i piątek w pozostałe dni recytowane, w Dolinie Msze św. śpiewane w poniedziałek, środę i piątek w pozostałe dni recytowane.
 5. W tym tygodniu w Zahutyniu różaniec przed Mszą św. prowadzi II Róża Pani Teresy Tchórz, w Dolinie w maju I Róża Pani Małgorzaty Gosztyła.
 6. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu w Zahutyniu od godz. 17.30.
 7. W piątek uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, patrona Polski. W tym dniu imieniny obchodzi ks. bp. Stanisław Jamrozek pamiętajmy o solenizancie w naszych modlitwach. Z racji uroczystości w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 8. Spotkania wszystkich grup parafialnych są nadal zawieszone.
 9. Bóg zapłać za składane w ostatnim czasie ofiary na kościół i cmentarz oraz cele inwestycyjne. Zaktualizowana lista darczyńców wywieszona jest w gablocie. Zachęcam do składania ofiar i przelewania ich na konto parafialne. Jeżeli wysyłamy ofiarę na inwestycje lub cmentarz w tytule wpisujemy cel przeznaczenia oraz imię i nazwisko darczyńcy, jeżeli wpłacamy tzw. składkę w tytule wpisujemy „składka”. Bóg zapłać za dary do kuchni klasztornej.
 10. Intencje mszalne na ten tydzień.
 11. Wszystkim Parafianom i naszym gościom życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia, oraz radosnego świętowanie w gronie rodzinnym, a obchodzącym w tygodniu imieniny lub urodziny składamy najserdeczniejsze życzenia.