Ogłoszenia duszpasterskie 08.12.2019

Ogłoszenia duszpasterskie 

II Niedziela Adwentu

08.12.2019

 1. Dziś w II Niedzielę Adwentu przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP, to główne święto patronalne Zgromadzenia Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej.
 2. Dziś po Mszach św. przed kościołem zbiórka do puszek na rzecz Kościoła na wschodzie.
  Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.
 3. W okresie Adwentu zapraszamy na Roraty. Roraty dla dzieci od poniedziałku do piątku o godz. 18.00. W czasie tegorocznych Rorat poznamy jeszcze bardziej postać Sługi Bożego Stefana Kardynała Wyszyńskiego. Natomiast Roraty dla dorosłych i młodzieży w każdą sobotę Adwentu o godz. 7.00. Po Roratach przed kościołem zostaniemy poczęstowani gorącym kakao lub herbatką adwentową z receptury naszego kucharza br. Krzysztofa oraz słodkościami przygotowanymi przez wspólnotę Domowego Kościoła. Zachęcam dorosłych i młodzież na Roraty przygotowane specjalnie dla nich.
 4. W tym tygodniu różaniec przed Mszą św. w Zahutyniu prowadzi V Róża Pana Zdzisława Bara. W Dolinie w grudniu II Róża Pani Mieczysławy Haduch.
 5. W piątek przedświąteczne odwiedziny chorych w domach od godz. 8.30. Nowych chorych proszę zgłaszać w zakrystii do czwartku.
 6. W piątek po Mszy św. spotkanie młodzieżowej wspólnoty Niniwa w salce katechetycznej.
 7. Zbiórka ministrantów w sobotę o godz. 10.00 w kościele.
 8. Dziękuję Radnym Parafialnym za rozniesienie opłatków i świec do domów parafian. Dziękuję za złożone ofiary. Kto nie ma jeszcze opłatka lub świecy można je nabyć w zakrystii po Mszy św. Świece Caritas są w cenie 5 zł.
 9. Wraz z młodzieżą ze wspólnoty Niniwa organizujemy pomoc świąteczną dla Domu Opieki Społecznej w Zagórzu. Zachęcamy do włączenia się w naszą akcję. Potrzebujemy darów w postaci długoterminowej żywności, słodyczy i środków czystości. Dary można przynosić do zakrystii lub bezpośrednio do klasztoru do niedzieli 15 grudnia. Za dary serca składamy serdeczne Bóg zapłać.
 10. Bóg zapłać za składane w ostatnim czasie ofiary na kościół i cmentarz oraz cele inwestycyjne. Bóg zapłać za dary do kuchni klasztornej. Dziękuję Panu Markowi Chorążakowi za odrestaurowanie dawnego krzyża misyjnego, który został ustawiony na cmentarzu w miejscu starego krzyża, który ze względów na swój stan zniszczenia został usunięty.
 11. W Dolinie zostały zakupne nowe piecyki grzewcze. Za tydzień Radni z Doliny przed Mszą św. przeprowadzą zbiórkę na ten cel, oraz na zakup gazu na okres zimowy.
 12. Intencje mszalne na ten tydzień.
 13. Wszystkim Parafianom i naszym gościom życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia, oraz owocnego czasu Adwentu, a obchodzącym w tygodniu imieniny i urodziny składamy najserdeczniejsze życzenia.

Ogłoszenia duszpasterskie 01.12.2019

Ogłoszenia duszpasterskie

I Niedziela Adwentu

01.12.2019

 1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy nowy rok liturgiczny i okres zwany Adwentem – czas oczekiwania na Narodziny Chrystusa i Jego powtórne przyjście. Nowy rok duszpasterski przeżywać będziemy pod hasłem: Wielka tajemnica wiary. Dziś również pierwsza niedziela miesiąca i zmiana tajemnic różańcowych oraz nabożeństwa w Dolinie po Mszy św. o godz. 9.00, w Zahutyniu po sumie.
 2. W okresie Adwentu zapraszamy na Roraty. Roraty dla dzieci od poniedziałku do piątku o godz. 18.00. W czasie tegorocznych Rorat poznamy jeszcze bardziej postać Sługi Bożego Stefana Kardynała Wyszyńskiego, będziemy też zapalać siedmioramienny świecznik symbolizujący siedem stanów, oraz otrzymywać codziennie zadanie z Parafialnego Kalendarza Adwentowego. Czeka nas wiele innych niespodzianek, ale o tym dowiemy się w czasie Rorat. Proszę rodziców o pomoc w przygotowaniu lampionów i zachęcanie najmłodszych własnym przykładem. Natomiast Roraty dla dorosłych i młodzieży w każdą sobotę Adwentu o godz. 7.00. Po Roratach przed kościołem zostaniemy poczęstowani gorącym kakao lub herbatką adwentową z receptury naszego kucharza br. Krzysztofa oraz słodkościami przygotowanymi przez wspólnotę Domowego Kościoła. Zachęcam dorosłych i młodzież na Roraty przygotowane specjalnie dla nich.
 3. Dziś również zostaną pobłogosławione opłatki na stół wigilijny. Opłatki jak i świece wigilijne rozniosą do naszych domów w piątek 06.12 (od godz. 14.00) i w sobotę 07.12 (od godz. 10.00) Radni Parafialni. Świece Caritas są w cenie duża 12 zł, mała 5 zł. Proszę o życzliwe przyjęcie Radnych w naszych domach.
 4. W tym tygodniu różaniec przed Mszą św. w Zahutyniu prowadzi IV Róża Pani Czesławy Śnieżek. W Dolinie w grudniu II Róża Pani Mieczysławy Haduch.
 5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Pierwszy czwartek: Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.30 w intencji powołań. Podczas Mszy św. komunia pod dwiema postaciami dla wszystkich wiernych. Pierwszy piątek: Msze św. z nabożeństwem do Najświętszego Serca Pana Jezusa w Dolinie o godz. 17.00, w Zahutyniu o godz. 18.00. Odwiedziny chorych odbędą się przed świętami 13 grudnia. Pierwsza sobota: Litania do Matki Bożej po Mszach św. w Dolinie o godz. 17.00 w Zahutyniu o godz. 18.00.
 6. W piątek po Mszy św. spotkanie młodzieżowej wspólnoty Niniwa w salce katechetycznej.
 7. Za tydzień w niedzielę Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP, to główne święto patronalne Zgromadzenia Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej.
 8. Trwa konkurs na własnoręcznie zrobiony lampion adwentowy, z którym dzieci będą uczestniczyć w Roratach. Zachęcamy rodziców do pomocy dzieciom. Rozstrzygnięcie konkursu w II dzień świąt Bożego Narodzenia.
 9. Bóg zapłać za składane w ostatnim czasie ofiary na kościół i cmentarz oraz cele inwestycyjne. Bóg zapłać za dary do kuchni klasztornej.
 10. Intencje mszalne na ten tydzień.
 11. Pan Bóg powołał do wieczności śp. Ryszarda Turzynieckiego. Jego pogrzeb w środę Msza św. pogrzebowa w Zahutyniu o godz. 12.00. Wieczny odpoczynek…
 12. Wszystkim Parafianom i naszym gościom życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia, oraz owocnego czasu Adwentu, a obchodzącym w tygodniu imieniny i urodziny składamy najserdeczniejsze życzenia.

Ogłoszenia duszpasterskie 24.11.2019

Ogłoszenia duszpasterskie

Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata

24.11.2019

 1. Dziś Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. To ostatnia niedziela roku liturgicznego. Swoje święto patronalne obchodzą Akcja Katolicka i Liturgiczna Służba Ołtarza. W czasie Mszy św. o godz. 12.00 ministranci odnowią swoje przyrzeczenia. W Dolinie po Mszy św. o godz. 9.00, a w Zahutyniu po sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu i Akt oddania się Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Za publiczne dziś odmówienie Aktu oddania można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
 2. W tym tygodniu różaniec przed Mszą św. w Zahutyniu prowadzi III Róża Pani Danuty Mołczan, w Dolinie w miesiącu listopadzie I Róża Pani Małgorzaty Gosztyła, a grudniu II Róża Pani Mieczysławy Haduch.
 3. W środę o godz. 17.40 nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Zachęcamy do uczestnictwa i składania swoich próśb i podziękowań.
 4. Spotkanie wspólnoty młodzieżowej Niniwa w piątek o godz. 19.00 w domu katechetycznym.
 5. W sobotę zbiórka ministrantów o godz. 10.00 w kościele.
 6. Za tydzień I Niedziela Adwentu, która rozpoczyna nowy rok liturgiczny. Podczas Mszy św. poświęcenie wieńca adwentowego. Już dziś zachęcamy by zaplanować sobie czas na Roraty, zrobić dobre postanowienie i przygotować się do spowiedzi przedświątecznej.
 7. Ogłaszamy konkurs na własnoręcznie zrobiony lampion adwentowy, z którym dzieci będą uczestniczyć w Roratach. Zachęcamy rodziców do pomocy dzieciom. Rozstrzygnięcie konkursu w II dzień świąt Bożego Narodzenia.
 8. Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca i zmiana tajemnic różańcowych oraz krótkie nabożeństwa. W Dolinie po Mszy św. o godz. 9.00, w Zahutyniu po sumie.  
 9. Bóg zapłać za składane w ostatnim czasie ofiary na kościół i cmentarz. Bóg zapłać za dary do kuchni klasztornej.
 10. Intencje mszalne na ten tydzień.
 11. Wszystkim Parafianom i naszym Gościom życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia oraz radosnego świętowanie w gronie rodzinnym, a obchodzącym w tygodniu imieniny i urodziny składamy najserdeczniejsze życzenia.

Ogłoszenia duszpasterskie 17.11.2019

Ogłoszenia duszpasterskie

XXXIII Niedziela zwykła

17.11.2019

 1. W tym tygodniu różaniec przed Mszą św. w Zahutyniu prowadzi II Róża Pani Teresy Tchórz, w Dolinie w miesiącu listopadzie I Róża Pani Małgorzaty Gosztyła.
 2. W środę o godz. 17.40 nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Zachęcamy do uczestnictwa i składania swoich próśb i podziękowań.
 3. We środę po Mszy św. wieczornej spotkanie Akcji Katolickiej w domu katechetycznym.
 4. W piątek wspominamy w liturgii św. Cecylię, patronkę muzyki kościelnej. Pamiętajmy w tym dniu w modlitwach o Panu Tadeuszu naszym organiście i o scholii.
 5. Spotkanie wspólnoty młodzieżowej Niniwa w piątek o godz. 19.00 w domu katechetycznym.
 6. W sobotę zbiórka ministrantów o godz. 10.00 w kościele.
 7. Za tydzień w niedzielę Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. To ostatnia niedziela roku liturgicznego. Swoje święto patronalne obchodzą Akcja Katolicka i Liturgiczna Służba Ołtarza. W czasie Mszy św. o godz. 12.00 ministranci odnowią swoje przyrzeczenia. Zapraszam na tą Mszę św. członków Akcji Katolickiej, ministrantów i ich rodziców.
 8. Bóg zapłać za składane w ostatnim czasie ofiary na kościół i cmentarz. Na cmentarzu w Dolinie pojawiła się szafka na używane znicze. Można z nich korzystać, a także swoje szklane znicze, które mogą być ponownie użyte w tej szafce zostawić. Dziękuję Panu Piotrowi Czura za pomysł i wykonanie. Jednocześnie informuję, że zapłaciłem fakturę za śmieci cmentarne w wysokości 2040 zł. Bóg zapłać za dary do kuchni klasztornej.
 9. Koło Gospodyń Wiejskich w Zahutyniu zaprasza na zabawę Andrzejową 23.11.2019 r. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc. Więcej informacji na plakacie.
 10. Intencje mszalne na ten tydzień.
 11. Wszystkim Parafianom i naszym Gościom życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia oraz radosnego świętowanie w gronie rodzinnym, a obchodzącym w tygodniu imieniny i urodziny składamy najserdeczniejsze życzenia.

Ogłoszenia duszpasterskie 10.11.2019

Ogłoszenia duszpasterskie

XXXII Niedziela zwykła

10.11.2019

 1. W tym tygodniu różaniec przed Mszą św. w Zahutyniu prowadzi I Róża Pani Doroty Szczudlik, w Dolinie w miesiącu listopadzie I Róża Pani Małgorzaty Gosztyła.
 2. W poniedziałek obchodzimy 101 rocznicę odzyskania Niepodległości. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00. Po Mszy św. dzieci z naszej szkoły podstawowej wraz z nauczycielami zapraszają na montaż słowo muzyczny. W poniedziałek Msza św. w Dolinie o godz. 17.00. Pamiętajmy, by wywiesić flagi.
 3. W środę o godz. 17.40 nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Zachęcamy do uczestnictwa i składania swoich próśb i podziękowań.
 4. Spotkanie wspólnoty młodzieżowej Niniwa w piątek o godz. 19.00 w domu katechetycznym.
 5. W sobotę zbiórka ministrantów o godz. 10.00 w salce katechetycznej.
 6. W sobotę o godz. 19.00 spotkanie wszystkich kandydatów do bierzmowania w salce katechetycznej.
 7. Informuję, że na ostatnim spotkaniu Rady Parafialnej został przyjęty regulamin cmentarza w Zahutyniu i w Dolinie. Treść regulaminu jest dostępna na stronie internetowej parafii, a w najbliższym czasie zostanie wywieszona w gablocie.
 8. Bóg zapłać za składane w ostatnim czasie ofiary na kościół i cmentarz. Bóg zapłać za dary do kuchni klasztornej.
 9. Intencje mszalne na ten tydzień.
 10. W tym tygodniu do wieczności z naszej parafii Pan Bóg powołał śp. Władysławę Pietrasz. Wieczny odpoczynek…
 11. Wszystkim Parafianom i naszym Gościom życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia oraz radosnego świętowanie w gronie rodzinnym, a obchodzącym w tygodniu imieniny i urodziny składamy najserdeczniejsze życzenia.