Ogłoszenia duszpasterskie 18.10.2020

Ogłoszenia duszpasterskie

XXIX Niedziela zwykła

18.10.2020

 1. Dziś Niedziela Misyjna, która rozpoczyna tydzień misyjny. Przed sumą o godz. 11.40 nabożeństwo misyjne. Zapraszam szczególnie Przyjaciół Misji Oblackich.
 2. W związku z sytuacją epidemiczną w kraju i naszym powiecie, który od soboty znajduje się w strefie czerwonej informuję o nowych zaostrzeniach sanitarnych. W naszych kościołach podczas nabożeństw może przebywać w Zahutyniu 35 osób, w Dolinie 31 osób, pozostali wierni mogą uczestniczyć we Mszy św. na zewnątrz kościoła zachowując bezpieczny dystans 1,5 m. Wszyscy uczestnicy liturgii oprócz kapłana sprawującego kult mają obowiązek zakrywania ust i nosa. Wchodząc do świątyni i wychodząc z niej dezynfekujemy ręce. Kapłan udzielając komunii świętej również zasłania usta i nos. Wszystkie nabożeństwa i Msze św. w kościołach są odprawiane planowo. Na dzień dzisiejszy wszystkie spotkania grup w formie tradycyjnej są zawieszone.
 3. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe w dni powszednie: w Dolinie o godz. 16.30 , następnie Msza św., w Zahutyniu jak w ubiegłym roku różaniec o godz. 18.00, następnie Msza św. o godz. 18.30. W niedzielę w Dolinie różaniec przed Mszą św. o godz. 9.00, proszę Róże o poprowadzenie modlitwy. W związku z zakazem spotkań powyżej 10 osób różaniec w niedzielę w Zahutyniu przy kapliczkach zostaje odwołany. Różaniec w Zahutyniu w dni powszednie prowadzą wyznaczone wspólnoty. W tym tygodniu w Zahutyniu różaniec prowadzą:

Poniedziałek – I Róża Pani Doroty Szczudlik

Wtorek – Lektorzy dorośli

Środa – Akcja Katolicka

Czwartek – II Róża Pani Teresy Tchórz

Piątek – III Róża Pani Danuty Mołczan

Sobota – Ministranci

 1. W czwartek wspominamy w liturgii św. Jana Pawła II.
 2. Przypominam, że w najbliższy weekend z soboty na niedzielę zmieniamy czas z letniego na zimowy, czyli śpimy o godzinę dłużej.
 3. Za tydzień ostatnia niedziela października to tradycyjnie Uroczystość rocznicy poświęcenia kościoła.
 4. Na stoliku za ławkami są wyłożone kartki na wypominki. Można zabrać do domu wypełnić, abyśmy w listopadzie objęli modlitwą wszystkich zmarłych z naszych rodzin. Proszę, aby wypisywać wyraźnie i nie odmieniać imion. Wypełnione kartki przynosimy do zakrystii. Bóg zapłać za złożone przy tej okazji ofiary.
 5. Bóg zapłać za składane w ostatnim czasie ofiary na kościół i cmentarz oraz cele inwestycyjne. Bóg zapłać za dary do kuchni klasztornej. Bóg zapłać za ofiary na inwestycje zebrane zeszłej niedzieli. Po odliczeniu kosztów kremówek do kasy parafialnej wpłynęło 1785 zł. Bóg zapłać wspólnocie Domowego Kościoła za przeprowadzenie akcji.
 6. Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych. Bardzo serdecznie proszę o uporządkowanie nagrobków swoich zmarłych, i nie wyrzucanie do kontenerów ciężkich odpadów oraz ziemi
  z doniczek. Proszę w miarę możliwości o zabieranie śmierci do domów, to z pewnością zmniejszy koszty utrzymania cmentarza. Od stycznia za śmieci z cmentarzy zapłaciliśmy: Dolina 2340 zł, Zahutyń 2780 zł, co daje łączną sumę 5120 zł.
 7. Ogłoszenie Urzędu Statystycznego w Rzeszowie oddział w Krośnie. Drodzy Rolnicy. Do 30 listopada trwa Powszechny Spis Rolny. Przypominamy, że udział w spisie jest obowiązkowy dla każdego rolnika. Spis odbywa się przez Internet lub poprzez wywiad telefoniczny. Pracę w terenie rozpoczęli również rachmistrze spisowi z zachowaniem wymogów sanitarnych. Dla rolników, którzy nie mają możliwości spisać się samodzielnie został uruchomiony punkt spisowy w Gminnym Biurze Spisowym. Szczegóły na naszej stronie i parafialnym Facebooku.
 8. Intencje mszalne na ten tydzień.
 9. Wszystkim Parafianom i naszym gościom życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia, oraz radosnego świętowanie w gronie rodzinnym, a obchodzącym w tygodniu imieniny lub urodziny składamy najserdeczniejsze życzenia.

Ogłoszenia duszpasterskie 11.10.2020

Ogłoszenia duszpasterskie 

XXVIII Niedziela zwykła

11.10.2020

 1. Dziś w naszej Ojczyźnie obchodzimy XX Dzień Papieski pod hasłem: TOTUS TUUS. Po Mszach św. zbierane będą ofiary na Dzieło Nowego Tysiąclecia – stypendia dla zdolnej, ale biednej młodzieży. Z okazji Dnia Papieskiego zapraszamy na papieskie kremówki są one rozprowadzane przed kościołem przez wspólnotę Domowego Kościoła. Dochód z kremówek po odliczeniu kosztów przeznaczony będzie na wymianę okien w zakrystii i w prezbiterium. Wszystkim łasuchom życzymy smacznego.
 2. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe w dni powszednie: w Dolinie o godz. 16.30 , następnie Msza św., w Zahutyniu jak w ubiegłym roku różaniec o godz. 18.00, następnie Msza św. o godz. 18.30. W niedzielę w Dolinie różaniec przed Mszą św. o godz. 9.00, proszę Róże o poprowadzenie modlitwy, natomiast w Zahutyniu nabożeństwa przy kapliczkach o godz. 16.30. Dziś nabożeństwo przy kapliczce u Państwa Hydzików Gaworeckiej. Za tydzień 18 października przy kapliczce u Państwa Bar. Różaniec w Zahutyniu w dni powszednie prowadzą wyznaczone wspólnoty. W tym tygodniu w Zahutyniu różaniec prowadzą:

Poniedziałek – V Róża Zdzisława Bara

Wtorek – VI Róża Pani Krystyny Pelc

Środa – Domowy Kościół

Czwartek – Lektorzy dorośli

Piątek – Niniwa

Sobota – Ministranci

 1. W poniedziałek zapraszam na katechezę dla dorosłych po Mszy św. wieczornej w kościele. Temat katechezy: Sakramenty inicjacji chrześcijańskiej. Na katechezę szczególnie zapraszam rodziców dzieci pierwszokomunijnych.
 2. W środę przypada Dzień Edukacji Narodowej. Wszystkim nauczycielom i pracownikom naszej szkoły dziękujemy za wielki trud włożony w wychowanie najmłodszych, oraz życzymy Bożego błogosławieństwa, światła Ducha Świętego w dalszej pracy.
 3. W piątek kolejna rocznica święceń biskupich ks. abp. Józefa Michalika. Pamiętajmy w naszych modlitwach o naszym pasterzu.
 4. W piątek spotkanie młodzieżowej wspólnoty Niniwa o godz. 19.30 w salce katechetycznej.
 5. W sobotę zbiórka ministrantów o godz. 9.00 w kościele. Próba scholii o godz. 12.00 w salce. Zapraszamy chłopców do służby ministranckiej, a dziewczynki do śpiewu w scholii.
 6. Za tydzień Niedziela Misyjna, która rozpoczyna tydzień misyjny. Przed sumą o godz. 11.40 nabożeństwo misyjne. Zapraszam szczególnie Przyjaciół Misji Oblackich.
 7. Bóg zapłać za składane w ostatnim czasie ofiary na kościół i cmentarz oraz cele inwestycyjne. Bóg zapłać za dary do kuchni klasztornej.
 8. W związku z dynamiczną sytuacją związaną z Covid 19 przypominam o podstawowych zasadach sanitarnych. Wszyscy uczestnicy liturgii w kościele oprócz kapłana sprawującego kult i na zewnątrz kościoła mają obowiązek zakrywania ust i nosa. Wszyscy wchodzący i wychodzący ze świątyni mają obowiązek dezynfekcji rąk. Proszę o korzystanie z ustawionych dozowników. Jednocześnie informuję, że po każdej Mszy św. w naszym kościele dezynfekowane są ławki i klamki. Proszę o przestrzeganie zasad sanitarnych.
 9. Na stoliku za ławkami są wyłożone kartki na wypominki. Można zabrać do domu wypełnić, abyśmy w listopadzie objęli modlitwą wszystkich zmarłych z naszych rodzin. Proszę, aby wypisywać wyraźnie i nie odmieniać imion. Wypełnione kartki przynosimy do zakrystii. Bóg zapłać za złożone przy tej okazji ofiary.
 10. Intencje mszalne na ten tydzień.
 11. Wszystkim Parafianom i naszym gościom życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia, oraz radosnego świętowanie w gronie rodzinnym, a obchodzącym w tygodniu imieniny lub urodziny składamy najserdeczniejsze życzenia.

Ogłoszenia duszpasterskie 04.10.2020

Ogłoszenia duszpasterskie

XXVII Niedziela zwykła

04.10.2020

 1. Dziś pierwsza niedziela miesiąca i zmiana tajemnic różańcowych oraz nabożeństwo. W Dolinie po Mszy św. o godz. 9.00, w Zahutyniu po sumie. Dziś również podczas Mszy św. o godz. 10.30 dzieci pierwszokomunijne otrzymają poświęcone różańce.
 2. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe w dni powszednie: w Dolinie o godz. 16.30 , następnie Msza św., w Zahutyniu jak w ubiegłym roku różaniec o godz. 18.00, następnie Msza św. o godz. 18.30. W niedzielę w Dolinie różaniec przed Mszą św. o godz. 9.00, proszę Róże o poprowadzenie modlitwy, natomiast w Zahutyniu nabożeństwa przy kapliczkach o godz. 16.30. Dziś nabożeństwo przy kapliczce u Pani Gaworeckiej. Za tydzień 11 października przy kapliczce u Państwa Hydzików. Różaniec w Zahutyniu w dni powszednie prowadzą wyznaczone wspólnoty. W tym tygodniu w Zahutyniu różaniec prowadzą:

Poniedziałek – II Róża Pani Teresy Tchórz

Wtorek – Lektorzy dorośli

Środa – Akcja Katolicka

Czwartek – III Róża Pani Danuty Mołczan

Piątek – Domowy Kościół

Sobota – IV Róża Pani Czesławy Śnieżek

 1. W poniedziałek po Mszy św. wieczornej spotkanie lektorów dorosłych w kościele. Zapraszamy do czytania Słowa Bożego podczas liturgii, oraz wszystkich, którzy chcą zgłębiać tajemnice Pisma Świętego.
 2. W piątek spotkanie młodzieżowej wspólnoty Niniwa o godz. 19.30 w salce katechetycznej.
 3. W sobotę wyjazd ministrantów na basen nie ma zbiórki. Próba scholii o godz. 12.00 w salce. Zapraszamy chłopców do służby ministranckiej, a dziewczynki do śpiewu w scholii.
 4. Za tydzień w naszej Ojczyźnie obchodzić będziemy Dzień Papieski. Po Mszach św. zbierane będą ofiary na Dzieło Nowego Tysiąclecia – stypendia dla zdolnej, ale biednej młodzieży. Również za tydzień z okazji Dnia Papieskiego zapraszamy na papieskie kremówki. Będą one rozprowadzane przed kościołem przez wspólnotę Domowego Kościoła. Dochód z kremówek po odliczeniu kosztów przeznaczony będzie na wymianę okien w zakrystii i w prezbiterium.
 5. W okolicach 20 października w kościele zostaną wymienione okna w zakrystii i w prezbiterium oraz parapety wewnątrz i zewnątrz. Koszt inwestycji to 6750 zł. Wpłaciłem już zaliczkę w wysokości 3000 zł. Wymiany okien dokona firma Romplast z Krosna.
 6. Już dziś zapraszam na katechezę dla dorosłych w poniedziałek 12 października po Mszy św. wieczornej w kościele. Temat katechezy: Sakramenty inicjacji chrześcijańskiej. Na katechezę szczególnie zapraszam rodziców dzieci pierwszokomunijnych.
 7. Bóg zapłać za składane w ostatnim czasie ofiary na kościół i cmentarz oraz cele inwestycyjne. Zaktualizowana lista darczyńców wywieszona jest w gablocie. Bóg zapłać za dary do kuchni klasztornej.
 8. Intencje mszalne na ten tydzień.
 9. Wszystkim Parafianom i naszym gościom życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia, oraz radosnego świętowanie w gronie rodzinnym, a obchodzącym w tygodniu imieniny lub urodziny składamy najserdeczniejsze życzenia.

Ogłoszenia duszpasterskie 27.09.2020

Ogłoszenia duszpasterskie

XXVI Niedziela zwykła

27.09.2020

 1. Dziś po Mszy św. o godz. 10.30 w kościele spotkanie rodziców dzieci pierwszokomunijnych, które w przyszłym roku kalendarzowym przystąpią do pierwszej komunii świętej. Proszę wszystkich rodziców o obecność.
 2. Dziś również Radni z Doliny zbierają ofiary na cmentarz w Dolinie. Zbiórka została przerwana przez wybuch pandemii, dlatego teraz wznawiamy składanie ofiar na cmentarz. Za złożone dary składamy serdeczne Bóg zapłać.
 3. W tym tygodniu w Zahutyniu różaniec przed Mszą św. do środy prowadzi V Róża Pana Zdzisława Bara, w Dolinie do końca września II Róża Pani Mieczysławy Haduch.
 4. We wtorek przypada w naszej parafii całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu. O godz. 8.00 Msza św. po Mszy św. wystawienie i adoracja do godz. 18.00, następnie Msza św. wieczorna. Harmonogram wspólnot adorujących wywieszony jest w gablocie. Zapraszamy również od osobistej modlitwy.
 5. W środę w Zahutyniu nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17.40. Zachęcam do składania swoich próśb i podziękowań.
 6. W czwartek rozpoczynamy październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Zapraszamy na nabożeństwa w dni powszednie: w Dolinie o godz. 16.30 , następnie Msza św., w Zahutyniu jak w ubiegłym roku różaniec o godz. 18.00, następnie Msza św. o godz. 18.30. W niedzielę w Dolinie różaniec przed Mszą św. o godz. 9.00, proszę Róże o poprowadzenie modlitwy, natomiast w Zahutyniu nabożeństwa przy kapliczkach o godz. 16.30. Za tydzień 4 października przy kapliczce u Pani Gaworeckiej. Różaniec w Zahutyniu w dni powszednie prowadzą wyznaczone wspólnoty. Proszę o zapoznanie się z miesięcznym grafikiem, który znajduje się w gablocie ogłoszeń.
 7. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W pierwszy czwartek w Zahutyniu Msza św. z komunią pod dwiema postaciami dla wszystkich wiernych. W pierwszy piątek Msze św. z kazaniem i nabożeństwem do Najświętszego Serca Pana Jezusa w Dolinie o godz. 17.00 w Zahutyniu o godz. 18.30. W październiku nie będzie kapłańskich odwiedzin w domach.
 8. W piątek spotkanie młodzieżowej wspólnoty Niniwa o godz. 19.30 w salce katechetycznej.
 9. W sobotę zbiórka ministrantów o godz. 9.00 w kościele. Próba scholii o godz. 12.00 w salce. Zapraszamy chłopców do służby ministranckiej, a dziewczynki do śpiewu w scholii.
 10. Z racji wspomnienia św. Franciszka z Asyżu patrona miłośników przyrody zapraszam szczególnie dzieci na nabożeństwo i błogosławieństwo zwierząt i ich opiekunów ze swoimi zwierzątkami w sobotę 3 października do klasztoru o godz. 11.00.
 11. Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca i zmiana tajemnic różańcowych oraz nabożeństwo. W Dolinie po Mszy św. o godz. 9.00, w Zahutyniu po sumie.
 12. Bóg zapłać za składane w ostatnim czasie ofiary na kościół i cmentarz oraz cele inwestycyjne. Bóg zapłać za dary do kuchni klasztornej.
 13. Intencje mszalne na ten tydzień.
 14. Wszystkim Parafianom i naszym gościom życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia, oraz radosnego świętowanie w gronie rodzinnym, a obchodzącym w tygodniu imieniny lub urodziny składamy najserdeczniejsze życzenia.

Ogłoszenia duszpasterskie 20.09.2020

Ogłoszenia duszpasterskie 

XXV Niedziela zwykła

20.09.2020

 1. Dziś trzecia niedziela miesiąca przed sumą o godz. 11.40 nabożeństwo misyjne.
 2. W tym tygodniu w Zahutyniu różaniec przed Mszą św. prowadzi IV Róża Pani Czesławy Śnieżek, w Dolinie we wrześniu II Róża Pani Mieczysławy Haduch.
 3. W środę w Zahutyniu nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17.40. Zachęcam do składania swoich próśb i podziękowań.
 4. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy w Zahutyniu od godz. 17.30.
 5. W piątek spotkanie młodzieżowej wspólnoty Niniwa o godz. 19.00 w salce katechetycznej. Zapraszamy młodzież od VII klasy wzwyż.
 6. W sobotę zbiórka ministrantów o godz. 9.00 w kościele. Próba scholii o godz. 12.00 w salce. Zapraszamy chłopców do służby ministranckiej, a dziewczynki do śpiewu w scholii.
 7. Za tydzień w niedzielę po Mszy św. o godz. 10.30 w kościele spotkanie rodziców dzieci pierwszokomunijnych, które w przyszłym roku kalendarzowym przystąpią do pierwszej komunii świętej. Proszę wszystkich rodziców o obecność.
 8. Za tydzień w sobotę i w niedzielę Radni z Doliny będą zbierać ofiary na cmentarz w Dolinie. Zbiórka została przerwana przez wybuch pandemii, dlatego teraz wznawiamy składanie ofiar na cmentarz. Za złożone dary składamy serdeczne Bóg zapłać.
 9. Już dziś zapowiadam, że 29 września (wtorek) w naszej parafii odbędzie się całodzienny dzień adoracji Najświętszego Sakramentu. O godz. 8.00 Msza św. po Mszy św. wystawienie i adoracja do godz. 18.00, następnie Msza św. wieczorna.
 10. Bóg zapłać za składane w ostatnim czasie ofiary na kościół i cmentarz oraz cele inwestycyjne. Bóg zapłać za dary do kuchni klasztornej.
 11. Intencje mszalne na ten tydzień.
 12. Wszystkim Parafianom i naszym gościom życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia, oraz radosnego świętowanie w gronie rodzinnym, a obchodzącym w tygodniu imieniny lub urodziny składamy najserdeczniejsze życzenia.