Ogłoszenia duszpasterskie

Uroczystość Trójcy Przenajświętszej

04.06.2023

  1. 1. Dziś Uroczystość Trójcy Przenajświętszej, która kończy okres Komunii świętej wielkanocnej.
  2. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe o godz. 17.30 do środy. W niedziele w Zahutyniu nabożeństwa po sumie. W czasie oktawy po Mszy św. W Dolinie w niedziele litania przed Mszą św. o godz. 8.45.
  3. Przed nami Uroczystość Bożego Ciała. MSZA ŚW. O GODZ. 7.00 ORAZ 9.00 Z PROCESJĄ PO MSZY ŚWIĘTEJ.

W Zahutyniu: w tym roku trasa od kościoła w kierunku drogi głównej. I ołtarz przy pani Urszuli, II ołtarz przy kapliczce koło państwa Bar, III ołtarz przy Domu Parafialnym, IV ołtarz przy zatoczce koło Rodziny Szczupaczyńskich.

W Dolinie Msza św. o godz. 9.00: I ołtarz: pod kościołem – ten ołtarz przygotowują rodzice i dzieci, które w tym roku przystąpiły do komunii, II ołtarz świetlica, III ołtarz koło Pani Izdebskiej, IV ołtarz koło Pani Cypcarz.

Bardzo proszę o przyozdobienie naszych domów, okien, o przygotowanie procesji, o zabranie sztandarów, baldachimu, feretronów i figur. Druhów strażaków proszę o pilnowanie bezpieczeństwa i kierowanie ruchem oraz tradycyjne funkcje. W Dolinie odpowiedzialnych dorosłych mężczyzn.

W czasie procesji dzieci komunijne i rocznicowe oraz chętne dziewczynki z młodszych klas zapraszam do sypania kwiatków.

  1. W piątek została udzielona dyspensa i nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  2. Od piątku zapraszamy na Msze św. z procesją wokół kościoła. W Zahutyniu o godz. 18.00. W niedzielę procesje w Zahutyniu po sumie, w Dolinie po Mszy św. o godz. 9.00.
  3. Zapraszam wszystkich parafian do wzięcia udziału w zbiórce zużytego sprzętu RTV i AGD. Zbiórka odbędzie się do 5 czerwca do godz. 15.00. Miejsce składania sprzętu przy domu katechetycznym. Przychody z akcji są przeznaczone na cele misyjne. Więcej informacji na plakacie i ulotkach przy wyjściu z kościoła.
  4. Bóg zapłać za składane w ostatnim czasie ofiary na kościół i cmentarz oraz cele inwestycyjne. Bóg zapłać za dary do kuchni klasztornej.
  5. Intencje mszalne w gablocie lub na stronie internetowej.
  6. Wszystkim Parafianom i naszym gościom życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia, oraz radosnego świętowanie w gronie rodzinnym, a obchodzącym w tygodniu imieniny lub urodziny składamy najserdeczniejsze życzenia.