Ogłoszenia duszpasterskie

II Niedziela Wielkiego Postu

25.02.2024r.

 

 1. Dzisiaj II Niedziela Wielkiego Postu. Zapraszamy w Wielkim Poście na nabożeństwa pasyjne. Droga Krzyżowa w piątki, w Dolinie o godz. 16.30, a w Zahutyniu o godz. 17.30, po nabożeństwie Eucharystia. Gorzkie Żale w niedziele w Dolinie przed Mszą św. o godz. 8.30, w Zahutyniu o godz. 14.30 z kazaniem pasyjnym i potem Msza św. Za pobożne uczestnictwo w Drodze Krzyżowej i Gorzkich Żalach można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Dzisiaj składka do puszek na misje ad gentes.
 2. W tym tygodniu różaniec w Zahutyniu prowadzi V Róża Pana Zdzisława Bara, w Dolinie w lutym III Róża Rodzin Pani Krystyny Witowicz, w marcu I Róża Pani Małgorzaty Gosztyła.
 3. 3. W środę nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17.40.
 4. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i sobota miesiąca.
 5. W pierwszy piątek Msze św. z kazaniem i nabożeństwem do Najświętszego Serca Pana Jezusa w Dolinie o godz. 17.00, w Zahutyniu o godz. 18.00. Odwiedziny chorych od godz. 8.00.

Po Mszy św. wieczornej spotkanie młodzieży w salce katechetycznej.

 1. W pierwszą sobotę nabożeństwo I soboty miesiąca: o godz. 18.00 Msza święta wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi oraz po Mszy św. Różaniec z rozważaniem.
 2. Dzieci zachęcam do sakiewek misyjnych, które można odebrać w zakrystii, a przyniesiemy je jako jałmużnę wielkopostną w Wielki Czwartek.
 3. W zakrystii są do nabycia paschaliki na stół wielkanocny Caritas w cenie 15 zł.
 4. Ogłaszam konkurs plastyczny na palmę wielkanocną i makietę Bożego grobu. Informacje na stronie internetowej parafii oraz w gablocie.
 5. W tym roku przeżyjemy Dwie Drogi Krzyżowe ze wspólnotami pobliskich parafii:
 • 8 marca rozpoczniemy wspólnie Mszą św. o godz. 17.00 w Zahutyniu (z Nowym Zagórzem), a następnie udamy się w Drodze Krzyżowej z Zahutynia do Parafii p.w. św. Józefa Rzemieślnika do Nowego Zagórza przez górkę. Zakończymy modlitwą za Rodziny, ofiarując Je przez wstawiennictwo błogosławionej Rodziny Ulmów.
 • 15 marca 2024r. rozpoczniemy Mszą św. o 17.00 w Starym Zagórzu modląc się o „Trzeźwość – polską racją stanu” i udamy się w Drodze Krzyżowej na zagórski „Karmel”.
 1. Nawiedzenie Obrazu Serca Jezusowego w Naszych Rodzinach rozpoczniemy w 4 Niedzielę wielkopostną (17 marca 2024r.). Informacja o przyjęciu i przekazaniu Obrazu Serca Jezusa znajduje się na stronie internetowej oraz w gablocie.
 2. Bóg zapłać za składane w ostatnim czasie ofiary na kościół i cmentarz oraz cele inwestycyjne. Bóg zapłać za dary do kuchni klasztornej. Ofiary na kwiaty do Bożego Grobu można składać do koszyczka przy ołtarzu Miłosierdzia Bożego.
 3. Intencje mszalne znajdziemy w gablocie lub na stronie internetowej.
 4. Wszystkim Parafianom i naszym gościom życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia, oraz radosnego świętowanie w gronie rodzinnym, a obchodzącym w tygodniu imieniny lub urodziny składamy najserdeczniejsze życzenia.