Ogłoszenia duszpasterskie

III Niedziela Wielkanocna

– Niedziela Biblijna –

14.04.2024r.

 

  1. 1. Dziś III Niedziela Wielkanocna, która rozpoczyna Tydzień Biblijny. Zachęcamy do szczególnej lektury Pisma Świętego w naszych rodzinach. W tym tygodniu zapraszamy na maraton z Pismem Świętym. Od poniedziałku do soboty od godz. 17.30 – Koronka do Bożego Miłosierdzia, a następnie Lektorzy i Psałterzyści będą czytali Słowo Boże – czytamy Listy św. Jakuba, i św. Piotra. Dlatego różaniec w tym tygodniu odmawiamy prywatnie. Zachęcam też do korzystania z fragmentów Pisma Świętego, które znajdują się na stoliku za ławkami. Proszę jednocześnie, aby wybrane fragmenty zabierać do domu i nie wrzucać ponownie do koszyczka.
  2. We wtorek po Mszy św. w salce katechetycznej spotkanie z młodzieżą z klas 6 i 7 szkoły podstawowej, a w środę z klas 8.
  3. W czwartek ze względu na maraton Biblijny adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji powołań od 17.00 do 17.30.
  4. Za tydzień Niedziela Dobrego Pasterza, która rozpoczyna Tydzień modlitw o powołania do służby w Kościele. U nas kazania powołaniowe 28 kwietnia wygłosi diakon z WSD Obra, a po Mszy będzie zbierał ofiary na Seminarium Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej w Obrze. Przed sumą nabożeństwo misyjne o godz. 10.40 i spotkanie z Przyjaciółmi Misji.
  5. Bóg zapłać za składane w ostatnim czasie ofiary na kościół i cmentarz, na Caritas oraz cele inwestycyjne. Bóg zapłać za dary do kuchni klasztornej.
  6. Kalendarium na maj: 3 maja – Odpust Parafialny, 12 maja – I Komunia święta, 19 maja – Rocznica Komunii świętej.
  7. Zapraszam serdecznie do prac przy kościele przed naszym odpustem i uroczystościami majowymi w sobotę 27 kwietnia na godz. 9.00. Poproszę o posprzątanie generalne kościoła: Rodziców komunijnych, rocznicowych i bierzmowanych z Zahutynia. Uprzątnięcie wokół kościoła Radę Parafialną, Matki Różańcowe, Akcję Katolicką, Niniwę oraz Kościół Domowy (kostka, skarpa i koszenie trawy).
  8. Intencje mszalne na ten tydzień w gablocie i na stronie internetowej.
  9. Do wieczności odeszła, śp. Elżbieta Rewilak, l. 66 z Zahutynia. Wieczny odpoczynek racz Jej dać Panie…
  10. Wszystkim Parafianom i naszym gościom życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia, oraz radosnego świętowanie w gronie rodzinnym, a obchodzącym w tygodniu imieniny lub urodziny składamy najserdeczniejsze życzenia.