Ogłoszenia duszpasterskie

I Niedziela Adwentu

27.11.2022

 1. Dziś pierwsza niedziela Adwentu, która rozpoczyna nowy rok liturgiczny i duszpasterski pod hasłem: „Wierzę w Kościół Chrystusowy”. Okres Adwentu to czas przygotowania się na powtórne przyjście Chrystusa oraz przygotowanie serca na Święta Bożego Narodzenia. Wykorzystajmy ten czas na dobre postanowienia, udział w Roratach oraz sumienną i dobrą spowiedź. Okazja do spowiedzi codziennie przed Mszą świętą.
  W zakrystii do nabycia świece i opłatki wigilijne. Ofiary składane przeznaczone są na cele inwestycyjne, szczególnie na opłaty ogrzewania w kościołach.
 2. W czasie Adwentu zapraszamy na Roraty o godz. 18.00. Zachęcam do wzięcia udziału najmłodszych parafian, a także całych rodzin. Dzieci otrzymują plansze w tygodniu – na którą codziennie naklejają obrazek. Będziemy losować figurki MB oraz Roratka, który na końcu trafi do najgorliwszego uczestnika Rorat. W sobotę o godz. 18.00 Roraty.

Ogłaszam Konkurs na Lampion Adwentowy. Ocenimy i Nagrodzimy lampiony 8 grudnia wraz z poświęceniem medalików dla dzieci Komunijnych.

 1. W tym tygodniu różaniec w Zahutyniu prowadzi IV Róża , w Dolinie w grudniu I Róża Pani
 2. Od wtorku rozpoczniemy po Mszy św. nowennę do Niepokalanej.
 3. W środę nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej pomocy o godz. 16.40. Zachęcam do składania swoich próśb i podziękowań. Wyjątkowo w środę Msza św. o 17.00, ze względu na spotkanie dekanalne.
 4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.

W pierwszy czwartek w Zahutyniu od godz. 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji powołań. Msza św. z komunią pod dwiema postaciami dla wszystkich wiernych.

W pierwszy piątek Msze św. z kazaniem i nabożeństwem do Najświętszego Serca Pana Jezusa w Dolinie o godz. 17.00, w Zahutyniu o godz. 18.00; przed Mszą św. możliwość skorzystania ze spowiedzi św. od godz. 17.00 w Zahutyniu, od 16.30 w Dolinie. Odwiedziny chorych od 8.00. W pierwszą sobotę po wieczornej Mszy św. Litania do Matki Bożej. Rano na Posadzie Różaniec męski.

 1. W sobotę przypada rocznica kanonizacji św. Eugeniusza de Mazenoda – Założyciela Zgromadzenia Misjonarzy Oblatów M.N. Szczególny dzień dla Nas, gdyż będziemy na Mszy św. wieczornej gościli Nowo Wybranego Generała o. Luisa Ignacio Rois Alonso OMI Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej. Zapraszamy szczególnie wszystkie Rodziny z dziećmi, które zaangażowały się i angażują w pomoc Ukrainie, jak i wszystkich Parafian.
 2. Spotkanie Niniwy i młodzieży do bierzmowania w sobotę o godz. 18.00.
 3. Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca i zmiana tajemnic różańcowych w Dolinie po Mszy św. o godz. 9.00, w Zahutyniu po sumie. Zbiórka do puszek na pomoc Kościołowi na Wschodzie, a składka na WSD Przemyśl.
 4. Bóg zapłać za składane w ostatnim czasie ofiary na kościół i cmentarz oraz cele inwestycyjne. Zebraliśmy w zeszłym tygodniu 1.496,00. Bóg zapłać za dary do kuchni klasztornej.
 5. Nasza parafia przyłącza się do akcji organizowanej przez Szkołę w Zahutyniu: Podziel się dobrem na święta – Zbiórka na rzecz DPS dla dzieci nieuleczalnie chorych w Brzozowie. Przed kościołem uczniowie szkolnego koła wolontariatu zbierają produkty. Za okazane serce składamy serdeczne Bóg zapłać. Prosimy o następujące produkty: artykuły higieniczne (chusteczki nawilżające, podkłady do przewijania, środki higieny osobistej dla dzieci, pampersy), środki czystości, słodycze, artykuły edukacyjno-szkolne. Produkty można przynosić do 20 grudnia do szkoły oraz w niedzielę 04 oraz 11 grudnia II tura zbiórki produktów przed naszym kościołem.
 6. Intencje mszalne na ten tydzień
 7. Wszystkim Parafianom i naszym gościom życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia, oraz radosnego świętowanie w gronie rodzinnym, a obchodzącym w tygodniu imieniny lub urodziny składamy najserdeczniejsze życzenia.